Нуждая се от вашата помощ-въпроси за захранването

  • 1 496
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 286
Здравей, desi1509 Simple Smile! И аз да те посъветвам нещо. Има една книга за хранене на бебето на проф. д-р Лиляна Трифонова, на мен ми беше много полезна. Вътре има и схеми за времето за хранене по часове и количествата на храните за всеки месец от първия до годинката. Разбира се те са ориентировъчни и ще си ги адаптираш към вашия режим, но книгата е страхотна. Пише кога, как и с какво да се захранва бебето. Ние с малката вече в началото на четвъртия месец ядяхме картофено пюре, защото не наддаваше много, след един месец въведох кашата, а в края на петия започнах да й давам само месни пюрета, защото не ядеше зеленчуковите и купувах само готови. Иначе наистина сутрин и вечер трябва да даваш АМ, а когато въвеждаш нова храна, след като дадеш малко количество от нея, което постепенно увеличаваш всеки ден, дохранвай с АМ. А плодовите пюрета според мен са допълнителна храна, заради витамините и т.н., ако искаш да даваш плодово пюре за основно ядене мисля, че трябва да добавиш в него малко /3-4/ мерителни лъжички АМ, аз поне така правя. А пък аз не следях чак толкова стриктно реда на добавяните зеленчуци, просто когато започна да яде по едно цяло пюре на хранене, купувах друг вид и давах и нямах никакви проблеми с алергии и други такива. Имаше само неща, които не харесва и сега, когато горе-долу й знам вкуса, давам това, което харесва и отвреме на време по нещо ново. Дано да съм била полезна. Книгата горещо ти я препоръчвам, все ще ти е полезна с нещо.

# 16
  • София
  • Мнения: 17 592
Общо взето схемата, която си избрала, е схема за някакво ударно захранване. И никак не е препоръчителна,,, от физиологична гледна точка.

Освен това зеленчуците са най - неудачната храна за започване. Хем имат високо съдържание на целулоза - имай предвид, че човешкия организъм, сам по себе си, целулозата ИЗОБЩО не може да я разгражда. Това се извършва от "добри" бактерии, които трябва да се "култивират" и "поглезят". Най -добре с плодове, които имат доста захар и относително малко целулоза... При това зеленчуците са безвкусни.

Общи условия

Активация на акаунт