сухи памперси при двумесечно бебе!

  • 9 058
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 840
Последните два дни беше доста топло. Бебето се е потило повече. Пропуснати са вечерните хранения. Това е причината. Ако има някакви по-сериозни проблеми, та са с изразена симптоматика. Разгледай го дали има отоци, дали се буди с подпухнали клепачи.
Довечера не забравяй да го нахраниш.
Влез в гугъл, потърси какво беше количеството урина, което трябва да отделя дете на тази възраст и премери днес - първата не се брои. Почваш от сега и утре сутринта - 24 часа.
Честно казано, не зная как би могло да се случи това с памперс, но сигурно има метод за изчисление.
Вода даваш ли?

# 16
  • Мнения: 24 467
С памперс меренето става с изтегляне на използвания памперс и изваждане от теглото му на теглото на неизползвания.
Ходила съм в болница с бебето си, което имаше много силно разстройство и се правеше точно тази процедура всеки ден, за да не се стигне до обезводняване или то да се установи навреме, макар че ние бяхме на 10 месеца и се хранехме вече разнообразно, поемахме и други течности, освен мляко.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ами попитай педиатъра й, но според мен, щом през деня всичко е наред, може би няма проблем...
и аз така мисля Peace

# 18
  • Мнения: 620
Според мен е съвсем нормално, при положение, че е пропускала вечерните хранения, освен това си е жега - може да ги е изкара течностите през кожата.

# 19
  • Мнения: 2 829
Бебетата не пишкат докато спят. Ако бебето заспива вечерта и изобщо не се събужда нощем е нормално памперса да е сух. Веднага след събуждането обаче би трябвало да изпишква прилично количество урина.
Бебето би трябвало:
-да пишка повече от 6 пъти на ден (или да има поне 4-5 добре напикани памперса за 24 часа)
-урината да е прозрачна, без цвят и мирис
-кожата му да е свежа, с добър тургур, като я стиснеш лекичко веднага да се изглажда
-да има обилно слюнка в устата
-да не е вяло и отпуснато

# 20
  • Мнения: 257
Ами попитай педиатъра й, но според мен, щом през деня всичко е наред, може би няма проблем...
Peaceтака е!!!!!

# 21
  • Мнения: 1 103
Не се тревожи всичко ви е наред след като през деня си върши всичко каквото трябва  Peace

# 22
  • Мнения: 285
Не се тревожи всичко ви е наред след като през деня си върши всичко каквото трябва  Peace
И аз мисля така.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Най-вероятно няма проблем, а това се дължи на големите жеги и приема на по-малко течности вечер.
Моята сладурка не ще да види вода  Crazy и в жегите понякога пропускаше да пишка в памперса през деня, ама пък при нея имаше и друго - в момента, в който го махна пишкаше с кеф, та може да се въздържа просто детето Joy

# 24
  • Мнения: 3 034
yanast е права по принцип.

бебе на 2.5 месеца, което в един и същ момент отказва хранения и отделя по-малко може да е просто претоплено наистина от горещината, но заслужава да му се обърне по-специално внимание и то от лекар, тук не сме такива  Peace разбира се, може да си е съвсем добре, аз бих се подсигурила, за всеки случай.

# 25
  • Мнения: 1 428
Това,че бебетата не пишкат докато спят НЕ е вярно NaughtyСпоред мен не е нормално това положение и е най-добре по скорошна консултация със специалист.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 884
Бебетата не пишкат докато спят. Ако бебето заспива вечерта и изобщо не се събужда нощем е нормално памперса да е сух. Веднага след събуждането обаче би трябвало да изпишква прилично количество урина.
Бебето би трябвало:
-да пишка повече от 6 пъти на ден (или да има поне 4-5 добре напикани памперса за 24 часа)
-урината да е прозрачна, без цвят и мирис
-кожата му да е свежа, с добър тургур, като я стиснеш лекичко веднага да се изглажда
-да има обилно слюнка в устата
-да не е вяло и отпуснато


Много точно казано Peace
Щом спи непробудно , затова не пишка. Виж сетринта като се събуди по колко пишка, тогава трябва да е доста Laughing
Не се притеснявай, ако са бъбреци, те или работят или не Wink Щом през деня пишка е добре бебето Hug

# 27
  • Мнения: 3 034
ketito , не ми се иска да изброявам какво може да е причина за намалена функция на бъбреците, не бъди толкова категорична. бебе с намалено отделяне (ако е под 6 пълни мокри памперса на ден) е за лекар  Stop и на тази страница има тема за едно бебе, чийто проблем е бил с такова показание в самото начало, тъй че авторката да го заведе, пък ако нищо му няма, толкова по-добре, едно притеснение по-малко  Peace

п.п. моят син категорично пишка и докато спи, за пръв път чувам, че не пишкали докато спят  Shocked дори в ръцете ми като спи го усещам като се изпишка.

# 28
  • Мнения: 24 467
ketito , не ми се иска да изброявам какво може да е причина за намалена функция на бъбреците, не бъди толкова категорична. ...
п.п. моят син категорично пишка и докато спи, за пръв път чувам, че не пишкали докато спят  Shocked дори в ръцете ми като спи го усещам като се изпишка.

Също имам не само такива наблюдения, но и съм уверена в това.  Wink
Затова не го приемам за нормално /бебето е на 2 месеца/ и също лично аз бих се консултирала и бих направила изследвания, което вече писах.
Изключително невярно е, че "ако са бъбреци, те или работят или не", моля ако не сте лекари и ако няма по какъв начин да потвърдите такава информация, не пишете такива неща. Лично аз съм имала проблеми с бъбреците като дете. Както всеки орган и те имат намаление на функциите по различни причини и не е нужно да чакаме да откажат съвсем, за да решим, че може и да има проблем.

# 29
  • Мнения: 62
благодаря на всички ви за отговорите Hugние днес следобяд сме на лекар,защото продължава да не пишка през нощта.дано всичко да е наред Praynig Praynig Praynigстискайте палци
а коя е другата тема за такова бебе че нещо не се ориентирах

Последна редакция: пт, 30 май 2008, 11:17 от цвети...

Общи условия

Активация на акаунт