Проблем със съседа

  • 3 223
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 282
Ето ти още един такъв съсед.
Дядото до нас тормози съседката от горе.
Иска да не му тропа щерката, й но в същото време аз не си чувам понякога ТВто заради неговия.
Малката тропала, що не спяла, няма да играе в тази стая, после няма да играе в другата стая, няма да тича, защото той там си почивал, "що не вземеш д я набие като не може да я укротиш". #Crazy (това й преля чашата)
Говори тя на детето, ама г-цата е на 3 г.
Целия тоз тормоз като го няма мъж. Когато таткото си е в къщи и да беснее (щото и аз я чувам като тича) смелчагата не ходи да досажда.
И така докато на мацката й накипя и му каза: "Виж сега явно няма да се раберем. Малката те притеснява, ти притесняваш мен, дай да извикаме кварталния пък той да каже може ли детето ми да играе/тича в неговата къщата".. ония като се шашнал "Ама как така кварталния..." .... и спря да да досажда.

# 16
  • Мнения: 282
Никой не е длъжен да търпи чуждите деца. Peace
Има достатъчно модерни материали, които поемат шума, не е толкова трудно да се реши проблема без да влизате в конфликт със съседите си.

# 17
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
По тази логика има и достатъчно къщи за продан и безброй почти безлюдни села за живеене:) или на който не му оттърва детска глъч ,той да си постави изолиращите материали....
Определено това са хора,които никога не са живяли в блок,но две добри неща няма,големия град си има и своите недостатъци...  Wink

Последна редакция: чт, 29 май 2008, 15:22 от k.a.l.i.

# 18
  • Мнения: 282
Правилото е да не пречим на другите, а не да се чудим какви мерки да вземем да не  ни пречат на нас. Peace

Нашият свят се върти около децата ни, но нашите деца не са център на вселената за останалите хора. Peace

Ако аз се радвам, че моя тийнейджър да свири на барабани, талантливо е детенцето кво да го прайш, но на съседката с бебето отдолу никак няма да и харесат всекидневните му упражнения. И ся кво да и кажа - ми тва е да живееш в блок, дете е, сега се учи, кво да го прайш, не мога да го спра, земи си направи изолация като ти пречи. Joy

# 19
Да де, ама едно е да накараш детето си да не свири на барабан, а съвсем друго е да го накараш да лети, защото стъпките му дразнели някого  Simple Smile

# 20
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
 LaughingЕ ..,много интересно,какво сравнение-,,свиренето,,на барабани с ежедневието  на малките деца... Simple Smile

# 21
  • Мнения: 811
Да де, ама едно е да накараш детето си да не свири на барабан, а съвсем друго е да го накараш да лети, защото стъпките му дразнели някого  Simple Smile

 Joy

Много готино изказване  Simple Smile Подкрепям!

# 22
  • Мнения: 282
Шумът си е шум, а когато той е системен се превръща в тормоз. Naughty
Демонстрацията на непукизъм в случая е най-малкото демонстрация на липса на възпитание.
Не е нужо да се спира полета на дечицата, години ще минат докато спрат да летят по този начин.
Толкова ли е сложно да си сложите настилка, която звукоизолира, хем ще ви е топло, хем съседите ще са доволни, хем и вие няма да чувата какво става на долния етаж.
Но позата - вижте сега, всичко ми е позволено, защото имам деца - извинете ме, но не я разбирам. Peace
 

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Шумът си е шум, а когато той е системен се превръща в тормоз. Naughty
Демонстрацията на непукизъм в случая е най-малкото демонстрация на липса на възпитание.
Не е нужо да се спира полета на дечицата, години ще минат докато спрат да летят по този начин.
Толкова ли е сложно да си сложите настилка, която звукоизолира, хем ще ви е топло, хем съседите ще са доволни, хем и вие няма да чувата какво става на долния етаж.
Но позата - вижте сега, всичко ми е позволено, защото имам деца - извиненете ме, но не я разбирам. Peace
 
Това е и моето мнение. Много точно формулирано!   bouquet

# 24
Само не разбрах къде видяхте непукизъм в случая, след като започнах с това, че постоянно се карам на децата да внимават,  сложила съм паркет плюс дебел килим и търся решение на проблема. Ако за вас това е непукизъм.... Cry

# 25
  • Мнения: 282
DianaSv, не визирам конкретно теб моя пост, а някои изказвания, че не би трябвало да ти пука.
Проблема е основно твой и ти би трябало да намериш решение, предполагам, че и другите съседи се дразнят от това тропане - щом плочите са тънки, всички го чуват, въпроса е кога ще им прекипи да ти го кажат.
Идете в някой специализиран магазин и ще намерите разумно решение на проблема.

# 26
  • Мнения: 257
Не му обръщай внимание на съседа! Някои хора само се чудят за какво да се заяждат. Децата са си деца, много ясно, че ще тропат. При положение, че живеем в блокове с много апартаменти, няма как да очакваме пълна тишина. На който не му харесва, да си купи къща.
Да се спасява съгласявай се с него до следваща среща, хич да не ти пука. Wink  bouquet

# 27
  • Мнения: 524
Само не разбрах къде видяхте непукизъм в случая, след като започнах с това, че постоянно се карам на децата да внимават,  сложила съм паркет плюс дебел килим и търся решение на проблема. Ако за вас това е непукизъм.... Cry
Няма какво да мислиш, веднага давай децата в детски дом, няма да дразнят съседите я. Понеже съм в същото положение обмислям този вариант, дори се чудя дали да не се разделим с таткото, защото и той много тежко ходи. Не губи никакво време, някой може да ни каже "браво".

# 28
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
М....да ,пък като отидете в най близкия магазин ,може и месеци на ред да не се храните или да задълбаете някой заем,че да е доволен съседа.... Joy Joy Joy Joy Joy

# 29
  • София
  • Мнения: 1 508
За всички, които казват жената да си звукоизолира апартамента - вие четохте ли внимателно? Тя си каза, че децата са кротки, не тичат, не са палави, не правят нищо специално за да тропат, просто панелката има тънки стени и подове.

Е откъде накъде точно тя да си звукоизолира жилището? Като му пречи на съседа, да си звукоизолира свойто си жилище, пък после да се оплаква.

Общи условия

Активация на акаунт