бременна в болнични

  • 2 042
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 666
Питането ти е за тази тема - Майчинството - счетоводно
Питай там, момичетата са отзивчиви и обясняват.

# 16
обаче има противоречиви отговори, аз така и не успях да разбера какъв е изхода от казуса...

els, там не мога да пусна темата като гост, ка както виждаш съм си написала реалните доходи. иначе с удоволствие бих питала там, понеже има много компетентни мами.

# 17
  • Мнения: 1 666
Ами регистрирай се! Аз ти гарантирам, че там ще намериш отговора - просто момичетата, които водят темата са специалистки!

# 18
регистрирана съм, просто в този форум в темите, свърнази с пари не бива да се конкретизира, понеже после коментарите няма да ми харесат - едни ще ми се присмиват на ниските доходи, а други ще ме питат дали съм пуснала темата само за да си публикувам фиша във форума... както и да е.

# 19
  • Мнения: 6 993
Аз лично ти благодаря за темата. И мен ме вълнува точно същият въпрос с изкарването на болнични и бременност, и аз си правя сметките предварително.
Успех! Grinning

# 20
току-що разбрах, че майчинството е 90% от нетното, а не от брутното възнаграждение Thinking

# 21
  • Мнения: 6 993
В темата за счетоводството имаше линк към калкулатор на майчинство - мисля, че е бруто.Не можах да го намеря в темата, изплъзва ми се, за това ти го пращам от моя блог. Там не се включват болничните, обаче. Но все пак виж.
http://bglog.net/bebelog/19557
Ай дано да е от бруто, че ще умрем гладни с бебето, ако е от нето  Joy

# 22
ей сега си го сметнах - от нетото е  Confused

# 23
  • Мнения: 428
Да, от нетното е.

# 24
  • Мнения: 6 993
Уф, да, сега видях. Понеже само сумата за бруто си попълних и съм се заблудила.
Поне редовно ли го дават? В смисъл - всеки месец?

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Момичета, призовавам ви да не пишете неща, които не разбирате, защото само подвеждате други хора, а това не е коректно. Ако не сме сигурни  в нещо, по-добре да не пишем Peace
Ето как се смята обезщетението:
http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=1597824512 - четете чл.49 във връзка с чл.41.

# 26
аз лично не мога да се оправя с текста, който си пратила - признавам си, че съм напълно некомпетентна. всъщност аз затова пуснах темата.

# 27
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами то всъщност ние каквото и да си пишем тук, все ще е с думите на закона, ако искаме да сме прави, така че... Laughing Както и да е, пуснах линка, за да не продължи още три страници спорът нетно ли, брутно ли...Законът е ясен - основата е "среднодневното брутно трудово възнаграждение или среднодневния осигурителен доход, върху които са внесени или дължими осигурителни вноски, а за самоосигуряващите се лица - внесени осигурителни вноски за съответния риск за периода от шест календарни месеца, предхождащи месеца на настъпване на неработоспособността. Дневното парично обезщетение за временна неработоспособност поради общо заболяване не може да надвишава среднодневното нетно възнаграждение за периода, от който е изчислено обезщетението."  Peace

В твоя случай основата ще е осигурителния доход, защото брутното ти трудово възнаграждение е над максимума от 2000 лв.

# 28
  • Мнения: 4 651
Работодател, който осигурява на реалния доход обикновенно спазва законите. Защо не провериш не ти ли се полага отпуска за ходене на очни и вземане на изпити? Мисля трябва да си задочно обаче и работодателя да е съгласен, че учиш.

Не правете сметки ами действайте Simple Smile. Че аз си ги правя от години тез сметки и все не му идваше времето. Като взе, че дойде пък се оказа, че не става така хооп и готово Wink.

# 29
...." 90% от средномесечният брутен доход, НО не повече от средно месечното нетно възнаграждение"...... чудя се коя ли Европейка си прави тези сложни калкулации. Да са ни живи и здрави децата !!!

Общи условия

Активация на акаунт