За мамините синчета на 30 и ....години ?

  • 3 591
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Няма какво да им се сърдим на мъжете, че са мамини синчета, ние жените сами си ги правим такива. Peace
На моя комшийка синът е женен за холандка, миналото лято оставиха  внучето на 4,5г. да погостува за седмица на българската си баба.
Още първия ден бабата потресена разказва на пейката пред блока колко е възмутена от мързеливата си чужбинска снаха - хлапето самичко сутринта влязло в банята, измило си зъбките, подредило си дрешките и накрая, о, ужас  Shocked - оправило си леглото, а като закусили тръгнало да си носи чинията към мивката. #Crazy
Каква е тази майка, да мъчи така толкова мъничко детенце, та нали това не е негова работа, ама на... не случило на майка! Crossing Arms


 Joy
а това е чужбинската снаха   bouquet

# 16
  • Мнения: 257
Пу, пу, пу, че не съм попаднала на такъв! Peace

# 17
  • Мнения: 581
Не ви ли дразни факта как много мъже на 28, 29, 30 че и нагоре живеят с родителите си и мама се грижи за всичко...Та после от ръцете на мама дирктно в грижовните ръце на съпругата....С уважение към всички майки на момченца във форума..но май доста са глезенички БГ мъжете...!
Изобщо не ме дразнят, нали не са ми вкъщи.Проблема си е на жените им, в чиито грижовни ръце са попаднали.

# 18
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222

Хубаво, случило момчето на мама, но на моята приятелка къде и е акъла не знам  newsm78 - след месец вдигна бялото знаме и си го прибра обратно,  не от любов, а защото вече била на възраст, била изпуснала всичко влакове, а и пред хората не било добре да е разведена. Shocked
Та това е, човека е случил на мама и на жена, що тогава да се напряга.

zarinka  в слу4ая не мисля 4е мъжът на приятелката ти има някаква вина. 6то да прави не6то, като може и да не го прави...
6том номерът му минава....
 а твоята приятелка има сериозен проблем.... но след като предпо4ита да живее така вместо да се вземе в ръце и да промени не6тата, зна4и ситуацията и харесва

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Жалко, че вече няма казарма. Тя единствена за някакъв период от време е можела да накара мамините синчета да се оправят сами. Иначе, един мъж ако е възпитан така, няма спасение. Превъзпитанието на такъв мъж е загубена кауза.

# 20
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Жалко, че вече няма казарма. Тя единствена за някакъв период от време е можела да накара мамините синчета да се оправят сами. Иначе, един мъж ако е възпитан така, няма спасение. Превъзпитанието на такъв мъж е загубена кауза.
Peace
да права си..
но  този манталитет не може да се скрие...
когато 4евек ре6ава да  сподели живота си с някого, трябва да бъде наясно с кои от недостатъците  на половинката си може да се примири и с кои не....
мамините син4ета, съ6то като ревнивците не могат  да бъдат променени....

# 21
  • Мнения: 474
Сега поне няма да имат с какво да се оплакват - като от сорта на..."Вие знаете ли какво беше в казармата....  "
...пак в страни от темата...  Embarassed Embarassed Embarassed

# 22
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Щом не са ми в къщата,не ме дразнят,да му мислят жените,които ще ги вземат. Mr. Green

# 23
  • Под липата
  • Мнения: 620
Пресен такъв пример имам пред мен.
Мъжът на моя приятелка е на 48 г., тя е на 36г., женени са от 11 г.
През това време на него му се събира да е работил не повече от година, през останалото време е вкъщи пред компютъра, яде или спи.
Тя е архитект,  преподавател, поема и допълнителна работа, дава уроци и т.н, въобще докарва си прилични доходи.
Плаща всички сметки къщи, води го по екскурзии в чужбина, всички плащания са нейна грижа, домакинската работа също е нейно задължение.
Е, преди месец й беше писнало, вдигнала му най-после скандал на нения търтей, той кротичко си отишъл при мама да се оплаче как го хокат, а мамито звъни на снахата и казва: "Като не си способна да  гледаш нашия син, ние с баща му ще си гледаме детето докато можем". Shocked
Хубаво, случило момчето на мама, но на моята приятелка къде и е акъла не знам  newsm78 - след месец вдигна бялото знаме и си го прибра обратно,  не от любов, а защото вече била на възраст, била изпуснала всичко влакове, а и пред хората не било добре да е разведена. Shocked
Та това е, човека е случил на мама и на жена, що тогава да се напряга.
И добре, че си нямат деца /той не иска/, защото познайте какво синче щеше да отгледа моята приятелка...

 Хм.... Изпуснала влака? Имам позната, която роди на 40. И тя беше загубила вяра, но разкара откачалника , който не искал деца ( щото е бил безобразен егоист  #Cussing out ), срещна друг откачалник, който поне иска деца. И него разкара  Mr. Green Сега си живее с детето и не и пука на черупката! Поне си отглежда свое дете, а не дърт, плешив дънгалак, който за нищо не става.

# 24
  • Мнения: 843
   Заринка,  твоята приятелка  си е мазохистка. Омъжих се за втори път на 38, родих на 39.

    Приятелката ми роди без съпруг / също  я сполетя мамино синче, та и писна/  на 40 г.  и е най- щастливата майка наоколо.   
 С много малко средства  , всъщност няма да ми омръзне да повтарям, че този форум   и помогна много...,  буквално с всичко за първите месеци.   Юнака е вече на 1.6 г.  Пак благодаря!!  bouquet
 
     По темата..   налетях на такова чудо и карахме близо 10 г.   Преди време, де.  Но " мамините" му  номера започнаха и приключиха с първата случка: Муньо  закъснява за делова среща.  / Освен гаджета, бяхме и съдружници/  Мнооого закъснява  и накрая беднадежно я пропуска.., а той си е   главното лице. Това е ерата преди  ГСМ - тата.   Домашен тел . също  няма..     Притеснена, хвърча от  автобус на такси и вече очаквам  мъртвоболен на легло.  Нахлувам, дива и красива като пролетта. Скъпия се мота кисел, гол до кръста, здрав, та здрав .  Вцепенявам се под формата на една гневна питанка. " Нямах изгладена риза.  Нещо се скарах с вехтата".   КВВОООООУУУУУ?! не помня  какво и как съм казала, как съм изглеждала /  кротка и разбрана съм, ама като ми падне пердето  веднъж на 5 години,  пада заедно с цялата къща/  Тряснах вратата, посипа се мазилка  ...
             Е,  влезе в пътя,  мрънкаше от време на време  "  Аз в казармата съм си измил чините за цял живот"  или  "  В казармата си изгладих гладенето завинаги"  /  Бил е "морски"  в Созопол - 3 години/,  но  помагаше вече. Всичко друго без гладене, обаче... Laughing 
        Явно баби и майки са му набили в главата, че ще му остане малка чишката , ако хване ютия, знам ли?!  Simple Smile
         Поработихме заедно, поживяхме  и нелошо се подкрепяхме в перманентния недоимък.   После аз си хванах сериозна работа.   Нататък е ясно, нали? Wink

# 25
  • Мнения: 122
Записвам се

# 26
  • Мнения: 1 763
Има жени, които си ги харесват такива и им е приятно да се грижат за мъжете си като за деца. Аз съм роден мързел и затова си намерих мъж, който е коренна противоположност ( не че съм го търсила нарочно, съдбата си знае работата). Да си го похваля- на 18 години се е изнесъл от дома си, работи много, професионален готвач е, така че за готвенето си е ясно, че го умее, често ме отменя в чистенето, миенето на чинии, пералня може да пуска, кафето най-редовно ми е поднесено в леглото. Най-голямата му мечта беше да има дете. Сега, когато детето е факт, много се грижи за него.

# 27
  • Мнения: 4 668
Моята свеки си дели децата,  и честно казано аз съм щастлива от този факт понеже мъжът ми си може и прави всичко от доста малък работи ....
Брат му за разлика от него ......
Да ти кажа , тази история си я имаме и ние  Laughing
Нашият малък брат обаче е на 28 г. , досега не е работил , лежи по цял ден в къщи / разбирай при свеки / , че сега и ще се жени и бъдещата му жена и тя отиде да лежи там  ooooh!
Свекървата им готви , пере , чисти и им дава пари ... Направо се е закопала от всякъде .
Но и тя си е виновна , защото така го е научила . Като гледам - тенденцията е така да си останат ...
Те веднъж не са купили нещо за къщи или изчистили примерно ...
Ако няма нищо за ядене / често се случва , защото пък свеки е доста дезорганизиран човек / ще стоят гладни , но няма да отидат да си купят нещо от магазина примерно  ooooh!
Не знам ... чак не ми се говори .
Добре , че мъжът ми е на другия полюс  Hug , че чак се чудя понякога , дали наистина е от това семейство  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 216
Момичета Hugне съм съгласна много с вас Mr. Green-аз си взех едно такова мамино синче Crazyдето на 27 години си лежеше по цял ден вкъщи,майка му плащаше всичките сметки,хранеше го и му даваше пари за кафета и дрехи,докато не срещна мен GrinningСега елате да го видите след като премина курса по обучение-на квартира далеч от мама,с дете и жена,намери си хубава работа,изкара си книжка и си взе хубава кола,плаща всичките сметки и кредити+издръжкана на детето и моята GrinningТака че съм на мнение че хората се променят взависимост от това какъв човек застане до тях..........

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
И според тоягата.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт