какво друго с чушки

  • 3 149
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 107
Пиперена яхния с прясно мляко или сметана  Peace Любимата ми

LOVE, моля те, дай рецептата на тази пиперена яхния Praynig

# 16
  • София
  • Мнения: 7 876
Някои правят домати с ориз на фурна, аз обаче правя печени обелени чушки с ориз на фурна. Впрочем оригиналната рецепта е непечени нарязани на лентички чушки (и то зелени) ама на мен си ми харесва по моя си начин.

# 17
  • Мнения: 3 034
примерно кавърма - свинска, пилешка; има сума ти видове яхнии, може гювеч и т.н.

# 18
  • Мнения: 95
Аз правя рулца от чушки с доматен сос. Чушките се срязват на две половини, бланшират се за няколко минути. След това се слага плънка във всяка половинка по желание - кайма, бекон, яйце и сирене, аз предпочитам само със сирене, завива се на рулце и се забожда с клечка за зъби. Потапя су в разбит белтък и се изпържват рулцата. Прави се доматен сос, прибавят се рулцата от чушки и се вари до сгъстяване. Става много вкусно и различно ястие, но си изисква време определено.

# 19
  • София
  • Мнения: 607
Аз правя с прясно мляко:
 - Чушките се пекат и обелват. Режат се на лентички. Овалват се с 1-2 с.л брашно. В тефлонов тиган се слага малко мазнина и се запържват чушките. Добавя се 1 чаена чаша прясно мляко и се намалява котлона. Ври докато се сгъсти. По желание се поръсва с чер пипер и магданоз.  Peace

# 20
  • Мнения: 5 001
Аз правя с прясно мляко:
 - Чушките се пекат и обелват. Режат се на лентички. Овалват се с 1-2 с.л брашно. В тефлонов тиган се слага малко мазнина и се запържват чушките. Добавя се 1 чаена чаша прясно мляко и се намалява котлона. Ври докато се сгъсти. По желание се поръсва с чер пипер и магданоз.  Peace
Аааааа,това го бях забравила.   bouquet  bouquet  bouquet...Много е вкусно.Потвърждавам!  Peace
stassi ,При нас обаче се прави цяла тенджерка като количество,защото много го обичаме... Joy Joy Joy Joy

# 21
  • София
  • Мнения: 607
Аааа, моят тиган е дълбок като тенджера  Laughing

# 22
  • Мнения: 6 017
Пиперена яхния с прясно мляко или сметана  Peace Любимата ми

LOVE, моля те, дай рецептата на тази пиперена яхния Praynig
Чушките се режат на хапки и се запържват тенджерата в която ще се прави яхнията. Прибавя се и малко нарязано също на хапки домати. След това се прибавя литър и половина мляко или сметана- заквасена. Оставя се на котлонаа малко, след това се прибавя застройка от едно яйце и малко брашно. Към края се прибавя и натрошено сирене. Подправки, освен сол друго не слагам. Това е!   Hug

# 23
  • Мнения: 107
LOVE, много ти благодаря Flowers Bouquet. Само уточни чушките печени или сурови.

# 24
  • Мнения: 6 017
LOVE, много ти благодаря Flowers Bouquet. Само уточни чушките печени или сурови.
сурови   Peace

Общи условия

Активация на акаунт