КАК ДА ЗАЩИТИМ ДЕТЕТО СИ.

  • 11 043
  • 181
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 567
Майката е разказала в първия си пост как стоят нещата. От него е ясно, че действието на детето и е било в отговор на отказа на момиченцето да му се подчини.
Както не знаем дали момиченцето е разказало правилно нещата, така не можем да правим и наши си предположения свързани с пишкането. Надали нещата са били съвсем безобидни щом детето се е разплакало.

А по повод на госпожата, какво още да се коментира. Мисля, че стана ясно, че дори детето да не се е държало КАВАЛЕРСКИ, постъпката на госпожата не е била нито на ДАМА  Wink, нито на педагог. Трябва да и се поиска сметка, а пък, ако аз бях на мястото на госпожата пуснала темата, нямаше повече да си поверя детето на тази "възпитателка".

# 136
  • София
  • Мнения: 13 226
Клонке, бе и аз това обясних няколко пъти, че моята щерка така от нетърпение тича гола.. ама реших много да не нахалствам с обяснения в темата, да не вземат да я пратят безвреме на околовръстното.... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Не съм чувала досега да е оказвала сексуален тормоз над другарче, но и мисля, че няма да си каже... Wink

# 137
  • София
  • Мнения: 2 840
Ваче, тая тема е направо снизходителна към младежа, просто е невъзпитан и не е кавалер.
Аз очаквах образът му да се развие като визия в бъдещето с шлифер в храстите най-малко. Mr. Green

Плаша се леко от изказвания и аз, щото искам да изградя един достоен имидж на сина си тук. Wink И си трая. Ако кажа, че като тръгне другарче да пишка в градинката, той го зяпа и се хили, може да се окаже воайор.
Освен това, в тази тема аз си признах, че мен вече никой не ме наказва със свалени гащи, та съм некомпетентна относно чувствата на девойчето, дето силно се е смутило. Whistling

# 138
  • София
  • Мнения: 13 226
Абе добре, че имам момиче... невинна девойка, плашлива, с честни зелени големи очи  Mr. Green.. и да си е свалила гащите да наказва другарчета кой ще повярва!!!  Twisted Evil  Twisted Evil Twisted Evil
Виж ако имах момче по презумпция щеше да е виновно за такова нещо.  Mr. Green

П.С. Но тук идеше реч за реакцията на учителницата, а не за детето. Дали е нормално или не едно дете на 5 г. да "прави  така". Дали трябва да му се прави забележка или не... Това са теми на други теми  Crazy Тук говорим е ли е педагогично публичното унижение или не. Темата доста се измести в стремежа да се набие канчето на майката.

# 139
  • София
  • Мнения: 2 840
Учителката е постъпила крайно непрофесионално. Няма две мнения по въпроса.
Ако някой има друго мнение, за мен то не съществува.
Няма оправдание - нито човешко, нито педагогическо, което да ми хрумне в защита на използвания метод.
Дори и да е сработил по някакъв начин, травмата за момчето е далеч по-голяма от "травмата" на госпожицата, видяла го със свалени гащи.
Нямам идея какво може да отключи у едно дете подобно публично позорище. Че и у другите деца.

# 140
  • Мнения: 343
А аз как да си защитя детето от възпитани по странен и неприемлив за мен начин деца, които гледат на женската половина от човечеството като на обслужващ персонал, за който желанията им са закон, а на половите си органи като на средство за установяване на надмощие? И хич не ми казвайте, че детето е прекалено малко, за да става въпрос за такива генерални изводи. Възпитаването на уважение към себеподобните трябва да започне на много ранна възраст, а на 5 години вече би трябвало да е довело до резултат, който изключва подобен модел на поведение. Съгласна съм, че учителката не е реагирала по най-адекватния начин, но родителите преди всичко би следвало да се замислят доста сериозно за собствените си възпитателни методи. Защото в някои държави при подобни прояви учителките, вместо да "шляпат", сигнализират за проблема в съответните организации за закрила на детето и последствията от това могат да са доста сериозни.

# 141
  • Мнения: 2 567
Vache, ще си позволя да не се съглася с теб относно това, че темата се е изместила.
Още в първото си изречение жената казва това:
"Здравейте,миналата седмица една случка в градината много ме ядоса,искам да я споделя и да прочета мнението ви,ако трябва и критики".

Жената иска да бъде критикувана и бива. Това, че критиката не се оказва по вкуса и си е неин проблем. Не мисля, че набиването на канчето и е било приоритет на хората не съгласили се и разкритикували поведението на детето и, въпреки че пък за някой може и да е било, знам ли  Thinking Но пък е обидно да се поставят под общ знаменател с тях и хора не целящи набиването на каквото и да е.

Ако жената е искала да изкажем само нашето дълбоко възмущение от госпожата на сина и да ни накара да плюем по нея използвайки ето този емотикон  #2gunfire , явно не е познала.
Темата е комплексна и колкото е за действията на учителката, толкова е и за действията на детето и майката.

КЛОНКА, аз съм била подлагана на подобно публично унижение от страна на учителката ми в първи клас. Знам колко е травмиращо щом и до сега го помня, а са минали бая години от тогава.
Затова и казах, че аз на мястото на тази госпожа няма да оставя нещата така и че след подобна случка дори за миг не бих могла и да си помисля, че това ще е човека, на който да продължавам да поверявам детето си през по голямата част от деня.





Последна редакция: сб, 31 май 2008, 02:39 от Летисия

# 142
  • Мнения: 1 312
Прочетох/на 2 пъти/,че детето следва модел на поведение видян в къщи.
Извод:Майката отказва да направи леглото на таткото и бива наказана със свалени гащи и показване на ...някво си там хвъркато.
Прочетох,че детето трябва да бъде заведено на специалист.
Извод:Опасност от развитие на маниакално деспотично състояние,имащо за цел да постави в сексуална зависимост противоположния пол.

 ooooh!Къде да се плясна за по-голяма драматичност? ooooh!
Предлагам темата да се преименува в :"Зорлем от мухата слон.."
Предлагам Радостина да напише ръководство за отглеждане и възпитание на деца,което да бъде заковано като важна тема на първа страница на форума Peace.
Или направо да се приложи към правилата за регистрация Wink.
Не го ли прочетеш,нямаш достъп до сайта Mr. Green.
Предлагам да не получа бан след всичко,което написах Flutter

# 143
  • Мнения: 7 837
Такааа, сериалът продължава.
Във втори сезон, лирическата героиня, толкова се е уморила да чака патката да я достигне, че започва да предлага "питона" на показ, с надеждата той да иска да получи "сливка" за смет.
В трети сезон, става ясно, че тя, горката, обвинява за хала си на домакиня и "обслужващ персонал", половината човечество, което е имало шанса да се сблъска с У-хромозомата. Естествено, патката, но и питон вкъщи, няма никаква вина за това...
В следващия сезон предстои дълбоко налапване на... черешката...

Клонка, следиш ли ми мисълта... Flutter

# 144
  • Мнения: 251
Интересно се развива темата. Laughing

# 145
  • Мнения: 24 467
Нека следващият епизод се развие ретроспективно, да видим бебешките навици на детето и учителката в зачатъка на своята кариера. Би могло да се хвърли и малко светлина на отношенията в детството й.

# 146
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво  пак Радостина? Радостина е добре, почти във ваканция, с деца отличници и не я преследват учителки да й се оплакват.  Peace Wink

Последна редакция: сб, 31 май 2008, 08:54 от RadostinaHZ

# 147
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Интересно се развива темата. Laughing

много даже

# 148
  • София
  • Мнения: 2 840
Клонка, следиш ли ми мисълта... Flutter
Аха.
Даже със съседката гадаем за последния епизод на пети сезон.
Там предвиждаме гроздобер. Thinking

# 149
  • Мнения: 2 577


 ooooh!Къде да се плясна за по-голяма драматичност? ooooh!
Предлагам темата да се преименува в :"Зорлем от мухата слон.."
Предлагам Радостина да напише ръководство за отглеждане и възпитание на деца,което да бъде заковано като важна тема на първа страница на форума Peace.
Или направо да се приложи към правилата за регистрация Wink.
Не го ли прочетеш,нямаш достъп до сайта Mr. Green.
Предлагам да не получа бан след всичко,което написах Flutter


Подкрепям!
От вчера се питам съм ли аз добър родител или не съм?


А аз как да си защитя детето от възпитани по странен и неприемлив за мен начин деца, които гледат на женската половина от човечеството като на обслужващ персонал, за който желанията им са закон, а на половите си органи като на средство за установяване на надмощие?
Темата съвсем се отклони, ето и феминизма чука на вратата заплашително!

На това един приятел щеше да изкрещи: Бой по п....а с черпака Mr. Green Явно си е показвал пениса като малък на момиченцата Mr. GreenИзвратеняк гаден гаденярски! #Cussing out

Никой ли няма да заключи тази тема Thinking

Общи условия

Активация на акаунт