Болест или мания е желанието за чист дом?

  • 22 712
  • 160
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 241
Абе може и да стане болестно състояние ако се прекалява.
Виж всеки ден да пускам прахосмукачка ми се струва прекалено, за някои може и да е нормално, зависи от много неща Wink

Ама и да даваш акъл колко да се чисти също е тъпо, по мое наблюдение - всяка домакиня си набляга на нещо си, някои на прозорците, други на бърсане на прах. Щом ги влече Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 577
Една позната ми каза веднъж - маниачките на чистота, дето по цял ден са с парцала нямат какво друго да правят...За нея това са прости и ограничени жени.

Не съм толкова крайна, но общо взето мисля същото. У нас винаги е приятен безпорядък. За мен по-важно е да прочета хубава книга, вестник, да изведа детето и да дишаме чист въздух някъде из горичките през почивните дни, отколокот приоритетно преди всички тези неща да ми е да е чисто, и полирано вкъщи.
Не ми дреме, че чините не са измити или пък че дрехите не са подредени, че детето е разхвърлило играчки, че е за прахосмукачка - ще изчистя, когато мога или когато свърша нещо полезно първо за себе си.

Да отбележа, че все пак в кочина не живеем Mr. GreenНе обичам великата мръсотия и разхвърленост.

# 17
  • Мнения: 2 131
Кажи, моля, как точно с бебе на шест месеца успяваш да бъдеш маниачка на тема чистота?!?  newsm78

# 18
  • Мнения: 4 651
Не, симптом за "нямам какво да правя".
Е, някои паталогични случаи са си болестни състояния явно, защото сигурно са породени от страх от измислени зарази.

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не знам, но дано да не е заразно. Не искам да боледувам от такива болести. Макар че досега гладих и почиствах, все пак преди това бях на работа и след това с детето по магазините, а и се видях и с майка ми. Та, май не ме е хванало, в нормите съм си.
За всеки случай този, който смята, че е болест - да пусне малко показатели и критични нива, та да се изследвам и да се успокоя.

# 20
  • Мнения: 2 197
Всяко нещо, което е прекалено е мания. За мен е нормално домът да се почиства периодично - т.е. на 2-3 дена. Чиниите - след изцапване, но не всяка чиния веднага. При нужда - по-често. Не мисля, че трябва да чистя всеки ден, защото се цапа постоянно. Нито, че трябва всеки ден да се бърше прах, въпреки че в моята къща половин час след избърсването и се е образувала нова. Не ме интересува кой кога как и защо чисти. В момента аз искам и имам възможност така да си чистя къщата. Дали другите са маниаци и поддържат по-чист дом не ме интересува-  в моя е така. Когато дъщеря ми беше бебе също толкова често чистех. Не и е станало нещо от това.

# 21
  • София
  • Мнения: 12 554
Откакто видях майката на една позната да реше губерите с малко мъжко гребенче и да не разрешава съответно да се сяда върху тях, за да не се развали сресаното - се излекувах завинаги от гореразглежданата мания или болест  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 2 161
Признай си че ти си съседката ми която става в 6 сутринта за да тупа чергите.Признай си че не си лягаш преди да подредиш къщата си все едно на сутринта ще снимат у вас за корицата на списание "Наш дом".

аз си признавам че не тупам сутрин,защото нямам килими и черги в къщи.но съм маниачка на тема чистота и май май се превърна в болестно състояние.
Признавам си,че домът ми почти блести от чистота,признавам си,че заслугата не е само моя.Противни са ми домове,в които е мръсно.Разхвърляно може,мръсно не.

# 23
  • София
  • Мнения: 71
Само да вметна: маниите, каквито и да са те, са болестни състояния. Тоест - манията е болест. Психично разстройство, ако трябва да бъдем коректни.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз страдах от това нещо да чистя нон стоп, но от скоро съм се приземила и успокоих топката.

# 25
  • Мнения: 1 186
Незнам дали е мания ама със сигурност при мен се получава нещо като навик Rolling Eyes....немога да издържа и ден без да изчистя,или ако пропусна си внушавам че съм мързелива и започвам пак да шетам Whistling.....убожавам да ми е чисто и наредено  Peace

# 26
  • Мнения: 62
абе не бърша прах по 10 пъти на ден,ама започнах да се чудя дали нещо на мен не ми хлопа,щом искам домът ми да е подреден и чист.много съпруги и майки които познавам,казват че тва чистенето си е отживелица.да живеят в бъркотия не им пречи.

# 27
  • София
  • Мнения: 309
И аз познавам такива жени-като отида на гости се чудя къде да седна-казват ми,че обичат "творческия безпорядък".Мен,обаче много ме уморява тази гледка-направо ми идва да стана и да подредя и изчистя!
Незнам дали е мания ама със сигурност при мен се получава нещо като навик Rolling Eyes....немога да издържа и ден без да изчистя,или ако пропусна си внушавам че съм мързелива и започвам пак да шетам Whistling.....убожавам да ми е чисто и наредено  Peace
Същата работа съм.По едно време,обаче наистина бях вманиачена,наистина не е много хубаво човек да се задържа много-много вкъщи. Peace

# 28
  • Мнения: 62
преди няколко дни бях на бал на сестра ми.тя е от хората които живеят в безпорядък.толкова се изнервих от неподредеността която завари в нашата/вече моя бивша/стая.че прди да дойдат гостите извадих всичко от шкафивете и ги пренаредих като изхвърлих хиляди непотребни неща.
всеки ден се чудя какво да направя че домът ми да е по-приятен за живеене.за това постояно мия прозорци,пренареждам шкафове,мия,трия.най-лошото е че все ми се струва разхвърляно.то е като момичетата които са ужасно слаби,но въпреки това не се хранят и продължават да спазват диети.

# 29
  • Мнения: 707
Мъжът ми го дефинира като лудост. Каза,4е съм се побъркала заради работата ми ( 6 год. 4истих къщи в 4ужбина wash hang 1ironing)

Общи условия

Активация на акаунт