Гърция - 11

  • 28 324
  • 288
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 372
Аз все още ползвам слънчогледово олио, но си го набавям от България /не че е гаранция че е по-добро/.  Гледам да готвя предимно със зехтин с идеята че е по-полезен, но има неща които не ми харесват със зехтин и тогава ползвам слънчогледово олио.
За слънцезащитен крем на бебка и купих на Фрези дерм и смея да кажа, че съм доволна. Виждам че част от серията продукти на тази фирма започна да се появява и в аптеките в България. Аз доста време търсих Мустела в Бълария, но се оказа че е спрян от внос.

Последна редакция: пн, 02 юни 2008, 13:50 от igi_toneva

# 46
  • Мнения: 1 567
Ние избягваме консервантите, аз съм с хранителни алергии и много внимавам какво влиза в къщи.

ДА, иззеха го. Казаха, че от тази партита масово са го използвали в консервната промишленност, в майонезите, в готовите кроасани, в чипсовете и т.н.

Купувате ли на децата си бонбони, близалки и от сорта "изкушения"?

# 47
  • Мнения: 78
Наистина слънчогледовото олио е из взето , аз купих царевично олио , но има един такъв дъх , може би защото не сме свикнали А зехтина много ми харесва , но на мъжа ми не му допада!

# 48
  • Мнения: 4 111
Аз готвя със слънчогледово олио, но последния път нямаше и купих царевично, не правя разлика. Със зехтин рядко готвя, използвам го предимно за салатки.

Купувате ли на децата си бонбони, близалки и от сорта "изкушения"?
Не.

Ето един линк за Е-тата в храните, много добре са описани и систематизирани - http://www.vegebg.org/materiali/razumniat_vegetarianec.html

# 49
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Още сме на светлинни години от детските "изкушения". На мнение съм, че трябва да се дават контролирано, а не да се забраняват изцяло. Вече има алтернативи в био магазините, а и ние може да приготвим някои неща сами. Имам позната, която не даваше на сина си въобще бонбони, вафли, снаксове и т.н. Само че ние няма да сме винаги до децата си. Момчето тръгна първи клас и в един момент се оказа, че дава всичките си пари за боклуци в лавката + че лъжеше майка си, че не го прави.

# 50
  • Мнения: 4 111
Тео, напълно подкрепям казаното от теб. Давала съм по малко сладолед и шоколад, мини дозички, трохички. Близалки и снаксове не съм, засега. Като види от дете може да опита, но не смятам да яде само това, грубо казано. Само бисквитки му давам почти всеки ден, по една-две от малките. Не съм маниячка, но засега ограничавам.

# 51
  • Мнения: 1 567
Вече има алтернативи в био магазините, а и ние може да приготвим някои неща сами.

Именно. Няма да сме вечно до тях. Мисълта ми беше (май не се изразих правилно), че трябва от ранна възраст да се създават правилни, по-точно здравословни навици....
аз  Embarassed на Елпида не давам снаксове и т.н. Бонбони, рядко и то ако някой  й поари.Аз да купя абсурд...
Купувам сокчета, щото се доверявам (много тъпо наистина)  на Амита, че са без консерванти...

А иначе за приготвянето... Ми приготвям и  какво от това, като брашното и него го третират с разни препарати....

# 52
  • Мнения: 4 111
Аз удържах фронта да не дам сокчета. В България педиатърката каза да дам на 30-40-ия ден, тук педиатърът каза да дам като беше на 5 месеца и половина, но аз дадох след годинката на Амита от детските и не му харесаха особено.  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 1 567
Аз удържах фронта да не дам сокчета.

В интерес на истината, Елпида започна да ги пие, тази година, когато започна детската градина. Иначе досега е пила само изцедени от мен....
Уф, пак ми къса нервите с това заспиване...Иска да я приспивам и това е.... #2gunfire #2gunfire
Отиваме да се приспиваме.... #Crazy #Cussing out

# 54
  • Мнения: 1 372
Подкрепям Тeopr. За сладоледа и шоколада нямам нищо против стига да не се прекалява разбира се. Но за снаксовете, близалки и кроасани имам особено мнение, та дори и за натуралните сокове. Но като се замислиш всичко вече е заобиколено с Е-та. Брашно, сол и въздуха сигурно  Joy Joy Joy Жалко, но факт! Каквото и да правим децата си, живеем в такъв период че ще бъдат натъпкани с всевъзможни гадости, колкото и да внимаваме и да ги пазим и каквито и навици да им създадем! Дори и да го научиш да харесва само ябълки - те ще са пълни с пестициди и торове, и всякакви химикали!

# 55
  • Мнения: 514
Ето ме и мен....

Сега да си призная без бой.......мързеше ме да пиша.....но и не съм чела  Embarassed

Май съм пропуснала много неща.

Олимпиа, много закъсняло, но от сърце ЧЕСТИТО! От здраве и щастие да не се отърве малкото ти слънце ( и другите две също)!   bouquet
Беборина, и на теб ЧЕСТИТО! Лека и безпроблемна бременност!   bouquet

Хайде като вляза в крак ще пиша повечко.

# 56
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
shrew, къде изчезна, бе жена  Wink? Не знам колко си пропуснала, ама доста време те няма, а предстои лято, тогава мързела е оправдан Simple Smile.

# 57
  • Мнения: 21
Ние в началото си вземахме слънчогледово олио,но постепенно преминахме на зехтин.Мъжа ми му се мръщи понякога,но почна да свиква. Laughing
А що се отнася за шоколад,бонбони и ...,ние вече сме големи,но съм ЗА вкарването им колкото се може по-късно в менюто и то в ограничени количества.Деца са,прияжда им се,любопит ни са - "ама това какво е?".Взимам,но се радвам,че не изчезва всичко на мига.В много случаи аз го хапвам на края Blush
Вчера купихме бански с горнище(не,че й трябва),но вече била голяма и щом аз имам трябвало и тя да има! JoyДъска за плуване и сме готови за плаж!Само да свърши с училището.
Весело и безгрижно лято на всички!

# 58
  • Мнения: 1 567
Хаха, нашата 3,5 год кокона също има бански със сутиен. (и много хубаво кго казва даже). И се фръцка.... hahaha hahaha
Весело .... и от нас

# 59
  • Мнения: 2 149
Аз използвам зехтин за готвене и то домашен.Слънчогледово олио пържа на моя картофите само(аз не ги ям.Колкото до шоколади,снаксове и т.н.аз ям ям рядки,моя е луд по тези неща,против съм малкта да ги яде.но да видим.Лошото е,че се купуват и вкъщи винаги има по нещо изкушаващо,надявам се да я науча с мярка WinkСъпругът ми казва,че детето ще взема пример от мен,а дано Laughing
Ааа и ние се гласим за бански с горница Joy

Общи условия

Активация на акаунт