Разтоварващи и леки ястия за горещи летни нощи.

  • 14 753
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 899
Не е бюрек, ами по-скоро бих го нарекла огретен с чушки Simple Smile Аз действам на око, но ще дам приблизителните пропорции:

6-7 печени и обелени чушки
200 гр извара
100 гр сирене
2 яйца
1 ч.ч. прясно мляко
сол, черен пипер с лимон (имам такава готова подправка), чубрица
кашкавал за поръсване

Нарязвам си чушките на къси лентички. Яйцата се объркват с изварата, на каша, добавят се натрошеното сирене, прясното мляко, подправките и пак се обърква - на гъста каша (ако е прекалено гъсто, се добавя още малко мляко, а ако е рядко - още извара или сирене). Накрая се добавят чушките и се разбърква леко. Плитка тавичка или йена се намазва с олио, изсипва се сместта, заглажда се, отгоре нареждам тънки лентички кашкавал. Пече се в загрята на 180 градуса фурна, докато сместта се стесгне и кашкавалът се зачерви. По-вкусно е студено Simple Smile .

Рецептата търпи много вариации и промени. Може и само със сирене, но тогава не слагайте сол. Идеята ми хрумна един път, когато бях решила да правя чушки бюрек, но ме мързеше да пържа, та направих лесния вариант. Дано да ви хареса!

# 16
  • Мнения: 4 358
Umbra - разкош Peace.Правя нещо подобно, но без кашкавал.Ще пробвам и твоята рецепта.Наистина е по вкусно студено.
И малко спам Embarassed - 1 час ти разглеждах подписа - по доста неща си приличаме Peace Впечатлена съм от снимките Peace

# 17
  • Мнения: 793
Umbra, благодаря за рецептата   bouquet

# 18
  • Мнения: 899
Няма за какво, момичета  Hug

Бъни, снимките от подписа ги прави мъжът ми, ще му предам похвалата  Simple Smile .

Аз обичам да снимам храната Simple Smile.

# 19
  • София
  • Мнения: 10 858
Освен всичко изброено, аз правя и доматена супа (студена я сервирам).

Умбра, много приятна рецепта, ще я опитам. Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 6 017
Освен всичко изброено, аз правя и доматена супа (студена я сервирам).

Ще дадеш ли рецептата за доматената супа. Досега не съм правила.  Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 10 858
Освен всичко изброено, аз правя и доматена супа (студена я сервирам).

Ще дадеш ли рецептата за доматената супа. Досега не съм правила.  Hug

Разбира се, тя е изключително лесна  Peace
Заръпжва се една глава лук в зехтин. След това за кратко и няколко скилидки чесън. Добавят се 1 кг настъргани домати (като са настъргани без ципата) + 1-2 ч.ч гореща вода + 1ч.л захар + 1 кубче зеленчуков бульон (или сол) + 1 ч.л. сух босилек ( с пресен става по-хубаво, но аз нямам). Това ври 10 минутки. Пасира се добре.
Оставя се да изтине и се поднася поръсено или с магданоз или с пресен босилек. Когато имам добавям и лъжица сметана към студената супичка.
 Hug

# 22
  • Мнения: 6 017
Вивиан благодаря много за рецептата  Hug При първа възможност ще я направя. Наистина е изключително лесна.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 858
Супата има вкус на сос за спагети  Joy ама аз я харесвам.

# 24
  • Мнения: 793
Да се отчета,че направих рецептата на Umbra с чушките и изварата и стана страхотна   bouquet Само дето не можах да го изчакам да изстине   Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 1 269
аз наблягам на салатите...
И ние! Peace Салати, сирене, плодове, много рядко някоя лятна манджа. Само не знам в горещините ползвате ли фурната? То там стават по-леките и бързи манджи, обаче така се затопля апартамента, че я избягвам.

# 26
  • Мнения: 899
Да се отчета,че направих рецептата на Umbra с чушките и изварата и стана страхотна   bouquet Само дето не можах да го изчакам да изстине   Heart Eyes

Много се радвам, че ти е харесала  Hug .

# 27
  • Мнения: 649
През лятото основно ползвам грил тигана и фурната. Супи правя много рядко - предимно таратор. Наблягаме на слатите, а и често вечер сме навън.
По всяко време на годината в къщи много обичаме следната рецепта:
1 пакет броколи
2 ч. ч. прясно мляко
4-5 яйца
малко натрошено сирене (аз слагам около 1 к. ч.)
копър
кашкавал

Броколите се заливат със сместа от разбити яйца и мляко и след като се запече се поръсва с настърган кашкавал.


# 28
  • Мнения: 795
Само не знам в горещините ползвате ли фурната? То там стават по-леките и бързи манджи, обаче така се затопля апартамента, че я избягвам.

И на мен точно защото не ми се включва фурната по-честичко съм на котлона. Обичам една бърза "лятна манджа", която е от зелени чушки, лук, чесън, патладжан и домати - е, не е много лека предвид това, че е пържена, но ми харесва.
http://images26.snimka.bg/006017653-big.jpg

# 29
  • София
  • Мнения: 10 858
Диора, как я правиш? Всичко в тенджерка и запържваш или?

Общи условия

Активация на акаунт