Свързвате ли името Марко с магаре?

  • 16 466
  • 234
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 451
Не го свързвам с магаре, но не ми допада. Имаме семеен приятел, който се казва Марко. От дете го наричат Маркони. Самият той предпочита да бъде наричан така.

# 16
  • Мнения: 217
За доста имена има стереотипни асоциации, които според мен не ги правят по-малко хубави. Мисля, че името е хубаво и не го свързвам с магаре.

п.п. нито едно от магаретата в нашето село не се казва Марко, но доста носят имената на внуците и роднините на стопаните си Wink

свързвам го с едно мое старо гадже. Вярно, че си беше голямо магаре  Laughing.

Ами веднага ми изниква "Марко мартенско магаре". Така наричахме всички момчета, които се подстригваха март месец  Laughing
Но пък е много хубаво име... И нали знаеш, на всяко име може да се измисли смешна песничка... Мога да ти кажа веднага 5 такива

А-а-а, не очаквах, че ще се смея такъв голям смях  Joy Довечера ще го покажа на мъжа ми  Laughing Не се притеснявайте да изразявате всякакви мнения, на никого няма да се обидя  Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 415
Ами да, това е първата ми асоциация. Но и с Крали Марко  Peace

# 18
  • Мнения: 27 524
Първа опция.  Confused Имам приятел, чието дете се казва Марко и все му мрънках за тез магаренца  Laughing Но наистина - името е хубаво и е важното какво на вас ви харесва и да не ви пука (не че явно ви пука, след като си изтипосала мъжа си по слипове пред 82 хиляди жени  JoyHug

# 19
  • Мнения: 11 004
Името е много хубаво и ми звучи по италиански, но въпреки това първата ми асоциация е с магаре. Mr. Green

# 20
  • Мнения: 217
Първа опция.  Confused Имам приятел, чието дете се казва Марко и все му мрънках за тез магаренца  Laughing Но наистина - името е хубаво и е важното какво на вас ви харесва и да не ви пука (не че явно ви пука, след като си изтипосала мъжа си по слипове пред 82 хиляди жени  JoyHug

Не, не мога повече  Joy Мъжо е актьор и не му пречи да го гледат и повече от 82 хиляди жени  hahaha  Joy И пред цял Амфитеатър го е правил - събличането /в скечове за туристите/

# 21
  • Мнения: 71
Името само по себе си е хубаво , характерно и сравнително рядко срещано. Аз лично съм от тези, които го асоциират с Марко Поло,а не с магаре! Обаче както вече е писано - няма име с което да не можеш да се подиграеш или на което да не можеш да се присмееш! Така че...действайте, както си решите с татито!

# 22
  • Мнения: 3 092
Уф , да ... Sad

# 23
  • Мнения: 958
Не, не го свързвам с магаре, много ми харесва,
мислех ако имам момче така да го кръстя, едно малко Марки Simple Smile
Правя асоциация, с Чорбаджи Марко, с Крали Марко. За мен това си е българско име.
А кой как си кръщава магарето, си е негов проблем. На баба магаричката се казваше Василка, ами не всяка Василка свързвам с магарица  Joy

# 24
  • Мнения: 8 999
Не, не го свързвам с магаре. Намирам го за чудесно италианско име. Но мисля, че и на българче би отивало.

# 25
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не не го свързвам, понеже имаме съсед с такова име, който е доста голям (едър) и внушителен мъж и с него веднага правя асоциация Laughing

# 26
Звучи ми съвсем по италиански. Свързвам го основно с един от евангелистите - Матей, Марко, Йоан и Лука. Наскоро срещнах детенце на име Марк, но Марко определено повече ми харесва.

# 27
  • Мнения: 217
Интересни асоциации... Марко Поло, Крали Марко, Марко ван Бастен, един от евангелистите, Чорбаджи Марко...

Сега се сещам и за Марко Тотев  newsm78

# 28
  • Мнения: 5 401
Интересни асоциации... Марко ван Бастен...

Пролича ли си, че съм стар фен?!   Laughing

# 29
  • Мнения: 756
името е супер  Hug Hug, аз него свързвам с магаре , ама ти като си го написала така направо умрях от смях  Joy Joy Joy- не знам дали е удачно , защото децата си измислят какво ли не и може да започнат да му измислят разни песнички.... аз бих се позамислила, заради детето иначе името е много хубаво.

П.П. добре че си сложила такава снимка на мъжа си , освежава пейзажа .С  най-добри чувства Hug Hug лека бременност и успех в избора на име.

Общи условия

Активация на акаунт