Електрическа тенджера

  • 11 486
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 19 523
Момичета, къде в София мога да намеря това чудо? От напразните ми опити до този момент разбрах, че нямало производство на такива уреди. Нали се сещате - ставадума за тези тенджери, кото греят отгоре - на капака, а отдолу е нещо като дълбока тавичка. Та ако някой е мяркал нещо такова скоро по магазините в София - нека пише. Иначе пазара е наводнен с нужни и ненужни електроуреди, но точно това не мога да намеря. Предварително благодаря на всички, които ми писаха. А, и искам да изпреваря евентуални упреци, че не търся в библиотеката първо - търсих, но информацията, която има там по този въпрос е стара и не ми върши работа.

# 1
  • Мнения: 5 001
Има,има продават се в магазините за домашни потреби.А ако искаш подробна информация.....В горната част на пазара....Женския пазар(там където вече минават трамваите) има едно магазинче за домакински уреди и резервни части....Там има в момента даже....
Както и в повечето магазинчета като тръгнеш надолу(пак по пазара от към страната на дрехите започват по някое време и магазини) към бул."Сливница"

# 2
  • Мнения: 19 523
Сърдечно благодаря ,още днес ще отида. Май грешката ми беше, че все в по-лъскавите магазини търсех а там - няма такова чудо.

# 3
  • Мнения: 5 001
Това магазинче за което говоря е като завиеш пеша от колоните на Пиротска към посока пазара....и после на самия пазар по магазините за домашни потреби пак има....

# 4
  • Мнения: 19 523
Проверих на целия пазар - никъде няма. Този магазин утре ще го посетя - днес ходих до един на Екзарх Йосиф, където ми казаха, че са имали, но вече нямат.  Казаха, че били български - на Елдоминвест. Проверявах и на сайта им - няма такива продукти. Въобще не зная ващо - във всички магазини за подобни изделия на Женски пазар доста учудено и нелюбезно ми отговаряха - не мога да разбера защо - при положение че се продават всякакви чушкопеци и скари

# 5
  • Мнения: 5 001
Проверих на целия пазар - никъде няма. Този магазин утре ще го посетя - днес ходих до един на Екзарх Йосиф, където ми казаха, че са имали, но вече нямат.  Казаха, че били български - на Елдоминвест. Проверявах и на сайта им - няма такива продукти. Въобще не зная ващо - във всички магазини за подобни изделия на Женски пазар доста учудено и нелюбезно ми отговаряха - не мога да разбера защо - при положение че се продават всякакви чушкопеци и скари
ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Как може такова нещо  Shocked
Аз работя на Лъвов мост и всеки ден минавам през пазара.....Затова те пратих там.....Даже на това магазинче в горната част беше изложена на витрината........

# 6
  • Мнения: 19 523
Пак ще проверявам, амбицирах се нещо. Трябва ми, защото лятото ще ходим на почивка, а там има оборудвана кухня, но за съжаление в нея вместо обикновена фурна има само микровълнова. Та ми трябваше като заместител на фурната. (В случай, че ми дойде вдъхновение за готвене,де Simple Smile)А съм имала преди години и всичко в нея ставаше много вкусно. Та ще видя и някъде около Пиротска какво е положението. Май нямали производство. Да се чуди човек при това море от всякакви причудливи ел.уреди за готвене - такова просто нещо да липсва!
Още веднъж благодаря за информацията и приятен уикенд!

# 7
  • Мнения: 5 001
И аз ще проверя,че и аз ще си купя(хареса ми идеята)....Ако намеря ще ти пиша на лични  Peace

# 8
  • Мнения: 6
Здравейте! Искам и аз такава тенджера защото и ние имахме такава и бяхме много доволни. Но тъй като често я използвахме - изгоря. Беше доста стара купена преди години но и аз като вас ударих на камък с търсенето на нещо подобно. Надявам се че вие също имате в предвид електрическа тенджера чийто нагревател се намира в капака и грее храната отгоре защото точно това търся и не намирам. Не съм от София затова ще съм ви много благодарен  TheNMaster и eli6 да споделите тук дали сте успели да намерите желания съд и къде. Благодаря!

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Колко струва една такава тенджера някой има ли представа?

# 10
  • Мнения: 19 523
Скъпички са, някъде към 80 лева дадох, но не съжалявам, вкусни стават нещата и предполагам не хаби много ток. Преди около месец-два си взех такава от магазина на Екзарх Йосиф за домашни потреби- като се тръгне от Халите по Екзарх Йосиф в посока Женски пазар, последното магазинче в ляво преди пазара, отвън има надпис "Идеалната баня" или нещо такова. За справка - произвеждат се в Полски тръмбеш и дизайна им не е мръднал от детството ми. А, има нещо кофти обаче. Като си  я купувах не можаха да ми я изпробват, защото ел. шнура към нея се продаваше на друго място, в този магазин нямаха. Та я взех малко на късмет, но работи. Абе БГ обслужване!

# 11
  • Мнения: 6
А нагревателя къде е? В капака или дъното?

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Нагревателя е на капака.
А печива могат ли да се правят в нея? Имам предвид кексове или питки?

# 13
  • Мнения: 6
Аха намерих и всичко е ясно точно това е което търся!  http://www.podem-eood.hit.bg/El/El-Tenjera.html - 80лв. значи? Абсолютно всичко може да се прави в нея но ВНИМАНИЕ!!! Трябва да се внимава с шнура точно там дето с включва в капака защото там е слабото място! Кабела натежава и понеже капака е то алуминий се изкривява лесно и започва да влиза пара в капака което поврежда нагревателя! Иначе си е уред от старото поколение който наистина има умисъл в него и си заслужава всяка стотинка!

# 14
  • Мнения: 459
Във вторник ще отида до магазина, в който съм ги виждала и ще пиша, ако до тогава не си си намерила. Иначе той се намира в Люлин, на пазара. Едно време пишеше върху него "Всичко за селско-стопанството" или нещо подобно.  Сега вътре продават и такива уреди...

# 15
  • Мнения: 19 523
Нагревателя е на капака.
А печива могат ли да се правят в нея? Имам предвид кексове или питки?
Ами щом ми продадоха уреда с тази продупчената чашка, която се слага в средата на кекса, значи и кексове може да се правят. Аз обаче съм малко диетична и предимно за ястия и баници я ползвам.

# 16
  • Мнения: 161
В такава тенджера съм правил едни от най-вкусните кексове в живота ми - оная рецепта с нишестето и с яйцата дето се разделят на белтъци и жълтъци. Става си разкошно за кекс, само внимавай да не се раздуе много....
То пък и баниците едни диетични си падат.....

# 17
  • Мнения: 19 523
В такава тенджера съм правил едни от най-вкусните кексове в живота ми - оная рецепта с нишестето и с яйцата дето се разделят на белтъци и жълтъци. Става си разкошно за кекс, само внимавай да не се раздуе много....
То пък и баниците едни диетични си падат.....
Е, поне нямат захар.....

# 18
  • Мнения: 6
Във вторник ще отида до магазина, в който съм ги виждала и ще пиша, ако до тогава не си си намерила. Иначе той се намира в Люлин, на пазара. Едно време пишеше върху него "Всичко за селско-стопанството" или нещо подобно.  Сега вътре продават и такива уреди...
Напиши моля те като отидеш дали има и точната цена.

# 19
  • Мнения: 459
Има електрическа тенджера. Струва 74.50 лв.

# 20
  • Мнения: 2 803
В такава тенджера съм правил едни от най-вкусните кексове в живота ми - оная рецепта с нишестето и с яйцата дето се разделят на белтъци и жълтъци. Става си разкошно за кекс, само внимавай да не се раздуе много....
То пък и баниците едни диетични си падат.....

 Peace И торти и плодови пити. Някой знае ли за Варна, къде ги има? Благодаря предварително.  bouquet

# 21
  • Мнения: 5 975
В такава тенджера и чудесно се готви-правила съм пиле с ориз,гювеч с картофи,дори мусака.Но стават 3-4 порции.Не трябва да се препълва.За двама души е удачна.

# 22
  • Мнения: 42
 аз си търся ел.тенджара.
 видях тефлонова,но каточели на този уред нагревателят беше на тавата, и е със стъклен капак.
имаме една стара с изгорели реотани,алуминиева,при нея нагревателят е на капака.
 можеби това нещо като скара ил какво незнам. на кутията беше дадена снимка на пица newsm78 мисля. срещнах  някъде по пазара това чудо,та незная какво е.

Общи условия

Активация на акаунт