Какво може да се прави след Акт 15?

  • 19 308
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 891
Оказа се, че ще ги плащаме др. седмица, при нотариуса. Ако платя още някоя такса и ще започна да се разхождам като футболистите на ЦСКА  Mr. Green

# 61
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
при покупка се плаща 2% местен данък, за НС това се случва при прехвърляне на собствеността, защото до тогава имаме договор за строителство, който е равностоен на предварителен договор при покупка на готов апартамент
Та има значение 2% от 40 хил или 2% от 140 хил
Хм, това не е ли при изповядване на сделката? В смисъл плаща се при нотариуса този местен данък за придобиване на имот? Затова и всички изповядват на данъчна оценка. Иначе аз разбрах, че си говорим за годишния дължим данък за придобито основно жилище (ако е такова)+общинските данъци и такси дължими след акт16.

# 62
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 210
В срок от 2 месеца след като се настаниш да живееш по някакъв начин или имаш разрешително за ползване (т.нар. Акт 16) си длъжен да го регистрираш в данъчното по адрес. А местните данъци и такси - винаги след акт 16.
Справка ТУК примерно Peace
2% са си за покупката и се плащат при изюповядване на сделката. Това е друго.

# 63
  • Мнения: 1 503
Пфуф,много сложно за моята малка главица...Ние след Акт 14 имаме НА.Мъжът ми заплати някакви данъчни оценки,но незнам какъв % са  Rolling Eyes.Въпросът ми е:Сега дължим ли нещо на нашата мила държава,или след като нямаме акт15 и акт 16 и разбира се,все още не обитаваме имота не заплащаме такси?
Извинете ме,но се оплетох леко Embarassed

При нас последната вноска е 10 %(това само м/у другото....),но незнам ако се опитам да се намърдам преди акт16 ,дали няма да ми го искат!

# 64
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
Пфуф,много сложно за моята малка главица...Ние след Акт 14 имаме НА.Мъжът ми заплати някакви данъчни оценки,но незнам какъв % са  Rolling Eyes.Въпросът ми е:Сега дължим ли нещо на нашата мила държава,или след като нямаме акт15 и акт 16 и разбира се,все още не обитаваме имота не заплащаме такси?
Ако имате идеални части от земята дължите годишен данък от момента на придобиване на НА, издължим до 2 месеца. Обаче и след акт16 да го платите, пак може да не ви глобят  Laughing

# 65
  • Мнения: 1 503
Да,имаме.Около 7-8 квадрата.
Благодаря ти Камамбер  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт