Давате ли плодово пюре и Ам заедно?

  • 2 977
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 314
Аз пък нигога не съм добавяла АМ в каквито и де пюрета  Wink
    Peace   и аз

# 16
  • Мнения: 27 524
А само да попитам има ли значение плодовото пюре дали е преди или след АМ?

Давай го преди.

# 17
  • Мнения: 2 334
Правех му и още му правя такъв "крем" - към пюрето слагам сухо АМ и става идеално  Grinning
Един път на ден давай плодово пюре.  Peace

Имаш в предвид да е едно от храненията ли плодово пюре +АМ?

# 18
  • Мнения: 27 524
Имаш в предвид да е едно от храненията ли плодово пюре +АМ?

Понеже си написала:

моята дъщеря след като и дам плодовото пюре между храненията на обяд и привечер не иска след това привечер да си изпива цялото мляко.

реших, че го даваш два пъти дневно, така ли? На обяд и привечер? Няма нужда от два пъти, един път го давай  Peace А иначе според мен няма нужда да се смесва с АМ или да дохранваш веднага след това с мляко.

# 19
  • Мнения: 1 168
Противник съм на смесването на плодовете с каквото и да било - АМ, каша,... . Естествено ако става дума за купешко плодово пюре, което почти задължително има и нишесте, е все тая ще се смесва ли с друго или не.
Аз давам пюрето сутрин. Примерно в 8,00 АМ, в 11,00 - плодово пюре и в 13,00 АМ - после към 17,00 - каша и в 21,00 АМ.

# 20
  • Мнения: 4 784
Винаги му го давах пл.пюре и АМ смесено. Примерно малко бурканче пюре + 60мл АМ. Това не е пречило на следващото му хранене.

# 21
  • Мнения: 2 334
Имаш в предвид да е едно от храненията ли плодово пюре +АМ?

Понеже си написала:

моята дъщеря след като и дам плодовото пюре между храненията на обяд и привечер не иска след това привечер да си изпива цялото мляко.

реших, че го даваш два пъти дневно, така ли? На обяд и привечер? Няма нужда от два пъти, един път го давай  Peace А иначе според мен няма нужда да се смесва с АМ или да дохранваш веднага след това с мляко.

Значи давам и плодовото пюре(1 път на ден) между храненията в 13.00ч и 16.30ч и по точно в 15.00ч  и след това в 16.30ч не иска да си изпива цялото млякото -изпива само половината и затова се чудех дали в храненето в 16.30ч да не и дам съответно пюрето(половин бурканче Хипп тоест 60гр).+ АМ newsm78

# 22
  • Мнения: 1 168
ако искаш можеш да пробваш да дадеш пюрето малко по-рано, ако не спи детето по това време, разбира се. И моята дъщеря на тази възраст не си изпиваше всичкото мляко, ако не са минали почти два часа от пюрето /ти като почнеш да го даваш в 15.00, едва ли го изяжда за 5 мин. Сигурно го ядете поне 15-20 минути/. Освен това погледни какво пише на бурканчето - какво освен плодове има в пюрето. Ако има и друго освен плод /нишесте напр./, просто се преработва по - бавно и шанса да огладнее за 1,5 часа е по-малък. Ще започне да огладнява, но по-нататък след половин, един месец.
Ако е само плод, би трябвало за час, час и половина да се преработи.
В карайна сметка, можеш да смесваш и с АМ, и без това трудно се намират купешки пюрета, в които да не са смесени нецелесъобразно продуктите, включително в зеленчуковите има плодове newsm78

# 23
Ние се храним по 5 пъти на ден и то ето как Shocked:
8:00- 8:30  - АМ
11:00- 11:30  - АМ
14:00-  14:30  -АМ+ плодово пюре( 150мл + 3ч. л. пюре)
17:00-  17:30  -АМ
20:00-   20:30 -АМ
Между първото и второто хранене и третото и четвъртото давам чисто плодово пюре по половин бурканче (Ганчев) като си оставям 2- 3 лъжички за храненето в 2 часа. Wink
Това е! Peace

# 24
  • Мнения: 27 524
дали в храненето в 16.30ч да не и дам съответно пюрето(половин бурканче Хипп тоест 60гр).+ АМ newsm78

Нормално е след като е имало междинно похапване да пие по-малко мляко после. Както прецениш, няма точно правило - може да й ги дадеш заедно, може да й даваш след това половината доза мляко. Според мен по-правилен е вторият вариант.  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 334
Благодаря на всички за отговорите  bouquetМисля да и  давам в 16.30ч АМ колкото изпие + половин бурканче плодово пюре след това  или сутринта защото днес сутринта например пак не си изпи цялото мляко  а  100мл. и не иска след това повече и аз и дадох пюренцето и тя си го хапна Laughing.

Последна редакция: нд, 01 юни 2008, 09:54 от malkata Viki

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Не ги смесвах, давах първо пюрето с лъжичка, после мляко - колкото изпие. Ясно, че едва ли ще е колкото ако не е яло детето.

# 27
  • Мнения: 231
Не съм ги смесвала. Аз давах плодовото пюре сутрин към 10, а следобед вместо пюре сок или ги редувах. Когато не искаше да си изяжда коли4еството храна просто спрях плодовите пюрета и тя започна да се храни хубаво, тогава започнах да и ги давам в 16.00 ч.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Давам за следобедното хранене пюре с АМ (вместо каша понякога)

# 29
  • Мнения: 71
Аз пък съм противник на междинните хранения. Особено пък плодово пюре. За стомаха са необх. 3 часа за преработк и ако по-рано се даде друга храна, ще му стане много на стомаха и плодовете ще ферментират. Но и само плод. (купено) не го засища достатъчно. Особено ако е основно с круши, ябълки и т.н. Затова давам половин бурканче и или го смесвам с каша или после допълвам с адапте (колкото изпие). Но не вс. ден. По принцип гледам всеки ден да е различно, доколкото може. Но и той е на кухня.   Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт