Карти ТАРО - 2

  • 69 878
  • 723
  •   1
Отговори
# 135
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Най-вероятно за красота ще си я взема колодата!  Flutter

# 136
  • Мнения: 5 134
Ами аз не съм съгласна с разглеждане на човека от гледна точка на победените. Основният образ в картата винаги символизира ситуацията на този, на който гледаш. Ако трябва да гледаме цялостно на самата карта- тя символизира победа над врага и края на битката. Е...ако гледаш принципно какво ще се случи с врага ти, може да се тълкува като негова победа. Laughing Ама нали гледаме обикновенно на самия човек, не на враговете му?

Да, права си; честно казано, аз също имах проблем с негативните разглеждания на тази карта, но си мислех, че повредата е в моя телевизор щом така казват таро-знаещите Simple Smile
Сега ще ти покажа колко интересно и позитивно изглежда тази карта в една колода, която МНОГО съм си харесала:

Като цяло, много ми се иска да намеря колода с мотиви от приказките, която да ми пасне.

# 137
  • Мнения: 4 380
Най-вероятно за красота ще си я взема колодата!  Flutter

Май си сериозно влюбена в колодата? Mr. Green Вземи си я щом сърцето ти подсказва. Но ще трябва наново да учиш други значения. Grinning

Тук има описание на картите- може да е от помощ.

http://www.alltaro.ru/cards/oshodzentarot/

Аз пък съм си харесала оракул Симболон:

http://www.bezmolvie.ru/Taro/Symbolon.htm

Но...изучение на нов вид карти при условие че не съм усвоила още класическите нещо ме плаши. Ще го купя, но по-натам... newsm78

Елена, каква е тази колода? Ти все ги избираш едни с големи рамки и малки изображения... Laughing Честно ти казвам, не бих издържала да се кьора в изучаване на миниатюрни сцени при достатъчно големи карти. За мен едно от важните условия е минимална рамка. newsm78
Колкото до 5-цата мечове...направо не знам...Повредата явно не е в моя телевизор. Аз тази карта не мога да я тълкувам негативно. А представяш ли си, в другата ми колода на самата карта явно пише "ПОРАЖЕНИЕ". #Crazy Нямам думи просто. Егати и поражението. Laughing Гледай- човекът с костюмче и шапка, обаче "поражение". Laughing

http://taroteca.multiply.com/photos/album/252/Napo#81

Да си пишат каквото искат по книжките, но за мен значението е точно "победа над врага". Crossing Arms

# 138
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Наистина се влюбих в тая колода!  Heart Eyes Мерси за инфото, Ксения, ама руския ужасно много ми куца!

# 139
  • Мнения: 5 134
Тази се казва "Хиляда и Една Нощ". Права си за моите рамки, не знам защо толкова ми допада да има много орнаменти около изображението ...
Наистина се кобела много между тази колода и една друга "Стела"
Не знам дали ще ти хареса, май не е по твой вкус:
http://taroteca.multiply.com/photos/album/97/Stella#

# 140
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Тази Стела ми харесва много повече!  Peace

Между другото, като сме заговорили пак за колоди...Някоя от вас виждала ли е циганско таро (май така се казваше)? Картите са квадратни и са с нещо като геометрични фигури отгоре, а не с рисунки. Макар че много смътно си спомням и не съм сигурна за рисунките.

# 141
  • Мнения: 4 380
Стела много ми харесва. Аз по едно време я гледах евентуално за подарък на една приятелка, която се казва Стела, но колодата определено не е за нея, защото приятелката си пада малко "блондинка"  Laughing, а колодата е сложна. Сложна в смисъл, че доста науки са преплетени в нея- там има и кабалистика, и астрология и какво ли не...Много е информативна и взискателна като езотерични познания. Аз определено съм за Стела- не за приказки от 1001 нощ. Wink

Селин, аз знам няколко цигански. Има една невероятна циганска колода, която е много дефицитна и много скъпа вече. Колодата-мечта- ако някой някъде я види в някое забутано магазинче, да грабва веднага!

http://www.aeclectic.net/tarot/cards/buckland-romani/

Има и разни цигански оракули, но за геометрични знаци не се сещам. newsm78

# 142
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
яяяяя! Много готино това!
Ами и аз не съм сигурна дали бяха точно геометрични знаци, но беше много странно изглеждащо. Само едно съм сигурна - картите бяха квадратни!

# 143
  • Мнения: 5 134
Ксения, моля те кажи ми къде се продава тази колода Стела, защото никъде не мога да я намеря ...

# 144
  • Мнения: 4 380
яяяяя! Много готино това!
Ами и аз не съм сигурна дали бяха точно геометрични знаци, но беше много странно изглеждащо. Само едно съм сигурна - картите бяха квадратни!

Дааа..много готино. Но и 100 дол. също е готина цена. Sad То и за толкова трудно можеш да я купиш. На Еклектик форум се записват за месеци напред за преиздадения и вариант. Confused

Ето я тук цялата:

http://tarot.my1.ru/index/0-46

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 21:51 от xenia

# 145
  • Мнения: 4 380
Ксения, моля те кажи ми къде се продава тази колода Стела, защото никъде не мога да я намеря ...

Не знам. Не съм я търсила и нямам представа доколко е лесна за откриване. newsm78 Рови в нета и търси!

# 146
  • Мнения: 1 008
Аз още се колебая за Приказното Таро-виждам,че няма книжка към него и сигурно няма да е лесно newsm78Ама така ми е легнала на сърце-тази колода Grinning
Сега видях,че има и книжка към нея-поръчха я ще се похваля като пристигне Laughing

# 147
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Момичета  Hug
много много ви благодаря за отделеното време   bouquet

Рамбо Силек, Вероника- , Elenna, Xenia благодаря ви че си казахте мнението и ми хвърлихте карти  Peace

И на мен ми се иска всичко да е в най-добрата възможна светлина, но ще видим...
Утре или други ден ще отскоча до Мола да си купя тарото, което най-много ще ми допадне. Доколкото разбрах, това е много важно.
Знам, че е несериозно някой да гледа на друг човек, без да го познава, но наистина ми беше важно, иначе нямаше да ви притеснявам.

Със сигурност нещата не са много розови, защото имаме много силен конкурент, който е от 13 години на пазара, с много пари. Засега, колкото и да е странно, хората ни приемат добре, защото им е писнало голямата фирма да диктува условията, почти като монополист. Пиша го, за да стане може би по-ясно значението на картите.

Отново искам много да ви благодаря     bouquet

# 148
  • Мнения: 5 134
Мона Лиза, интересно!
Значи познах за конкуренцията Simple Smile
Супер - не за това, а за това, че картите ми се оказаха прави. Сега може би трябва да размислиш и по другите две   bouquet

# 149
  • Мнения: 641
Засега, колкото и да е странно, хората ни приемат добре, защото им е писнало голямата фирма да диктува условията, почти като монополист.

А това ме убеждава, че 4 меч обърната не е лоша карта. Както писах моето тълкуване- мъдро управление на бизнеса в момента, благоразумие.

Общи условия

Активация на акаунт