Карти ТАРО - 2

  • 69 697
  • 723
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 793
Някой има ли желание да ми помогне?
На въпроса : В коя област е най-добре за мен да се реализирам професионално? се паднаха 9 пентакли, Любовниците, 4 мечове  Shocked Честно казано въобще не знам как да ги тълкувам тези карти. Показвам и самите карти:


Като уточняващи карти за Любовниците се паднаха Рицар на чашите, 3 мечове , 8 мечове, което ме обърка още повече - толкова много мечове,че и Любовниците. Някой да има идея в каква насока да си развия разсъжденията  Simple Smile Ето и другите 3 карти:

# 271
  • Мнения: 5 134
Ооо, много интересно, но и много сложно.

Първото, което ми идва на акъла като асоциация по въпроса ти е туризъм, почивка, областта на хотелиерските услуги - нещо като хотел, санаториум: деветката пентакли има значение на изискани удоволстия, както и Любовниците, а четворката мечове скоро я коментрихме като почивка.

Но нещо друго ми прави интересно впечатление: струва ми се, че тези Любовници може и да значат раздвоението ти между двете професии от ляво и от дясно: деветката показва някаква по-динамична, активна работа, "на крака"; а мъжа на четворката е някакси по-спокоен, навява ми направо мисли за работа "за бюро". А и уточняващати карти се вписват добре в идеята за избора, представен от Любовниците: чувстваш се притеснена (тройката) и скована (осмицата) от това, че скоро трябва да вземеш решение (рицарят).


# 272
  • Мнения: 641
Извади още карти и за 9, и за 4-та. Simple Smile

# 273
  • Мнения: 793
elenna, както винаги интересно тълкуване  Simple Smile Аз раздвоена не съм - но объркана да - както вече съм казвала в момента завършвам висшето си образование, но нещо работата се  оказа,че не ми е по сърце ( и да работата е точно на бюро по цял ден  ooooh!), та се чудя към коя друга сфера да се преориентирам. За уточняващите карти си познала много точно - чувстваш се притеснена (тройката) и скована (осмицата) от това, че скоро трябва да вземеш решение (рицарят) - абсолютно вярно. Туризъм  Thinking В интерес на истината мислех си го преди няколко дена  newsm78 Май ще трябва добре да я обмисля тази възможност - щом и картите го казват.

# 274
danizen,
Казва се New Century
Ето тук може да я разгледаш цялата:
http://taroteca.multiply.com/photos/album/257/New_Century


Благодаря elenna!   bouquet Много ми харесват! Ако ги намеря накъде ще си ги купя.

# 275
  • Мнения: 5 134
Nessa, продължавам да си мисля по твоите карти, пак ги погледнах твоите карти и наистина тази младата жена от ляво ми се струва, че е разковничето към твоите професионални мечти: виж колко е спокойна и щастлива. Не мога да се откъсна от началната си асоциация, че става въпрос за "разчупена" работа - свързана с по-динамично ежедневие. Може би дори нещо с природата? На теб нали ти се беше паднала Колесницата преди по професионални въпроси, спомням си че тогава го видях като управление, но сега ми се връзва отново с тези карти: пътувания, екскурзии, туризъм?
А в пояснителните карти, освен че става ясно голямото ти притеснение от избора (Любовниците), аз поне професионални насоки не виждам. На твое място, аз може би бих сложила деветката като сигнификатор и бих направила един келтски кръст, или пък някоя подредба за взимане на решение.

danizen, наистина колодата е много хубава, и не е трудна за намиране. Ако можеш да поръчваш от интернет, съм сигурна че ще я намериш много бързо.

# 276
  • Мнения: 641
Елена е дала наистина интересно тълкуване. Признавам си аз се затрудних.
Но за да се отговори на въпроса ти не трябва ли да сложиш карти и на двете професии за да разбереш "в коя област да се реализираш"?
Както казва Ксения не си питала достатъчно картите.

# 277
  • Мнения: 793
Проблемът е ,че няма 2 професии между, които да се колебая. Исках картите да ме насочат - кое би било най-добро за мен. Затова и подредба за взимане на решение в случая не е подходяща. Аз искам картите да ме ориетират  Simple Smile Тъпо ама като не ми ражда нищо главата и колкото повече мисля толкова повече се обърквам.

# 278
  • Мнения: 5 134
Не е тъпо, нормално е това, мисля че всеки човек минава през такъв период.

Сега ще ти кажа едно интеренсо упражнение, което наскоро ми хрумна докато се разхождах из една книжарница и резултатите бяха много интересни. Сега си го прилагам редовно с цел да си освободя съзнанието от натрупаното напрежение по даден въпрос, а и понякога искрено се удивлявам от отговорите, които получвам.
Следващият път когато си в книжарница или биоблиотека, или дори пред домашната библиотека с книги, си затвори очите и се концентрирай по въпроса, който те притеснява за няколко минути, а след това се разходи, почти несъзнателно и грабни тази книга, която те привлича - не го мисли изобщо. Отвори на произволна страница и я прочети цялата: ще се учудиш колко много отговори ще намериш там!

Това може би няма да пръв поглед много общо с картите, но поне за себе си отдавана съм разбрала, че в комбинация с "образованието" по Таро, човек трябва да започне да развива и способността си да обработва информацията от околния свят по-активно, да търси и разбира нещата, които са навсякъде около нас по един малко по-буден начин, рачупвайки праволинейността, с която сме свикнали да приемаме информация.

За себе си поне се убедих, че когато имам по-отворено съзнание, нещата, които съм видяла по картите ми се показват и около мен. Ще дам само един пример, който мен много ме впечатли. При един въпрос как да постъпя, преди два дена излезна осмицата жезли, но обърната и аз го приех като предупреждение да не избързвам - както винаги правя - а да помисля, да почакам, да не съм активната страна търсеща контакт и разрешение на въпроса веднага. Но в главата ми останаха едни съмнение: ами ако картата ми казва обратното - да побързам? И на излизане от вкъщи, погледа ми попадна на колата паркирала пред входа - фирма за доставки. Предния номер на колата беше не с цифри, а с думи изписано "Y Hurry" - "Защо да бързаш?"
Засмях се - по-еднозначен отговор от това здраве му кажи. Картата ми го показа, а информацията около мен само го потвърди!

# 279
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Хихи! Аз също го правя това, но с една конкретна книга - "Илюзии" на Ричард Бах.

# 280
  • Мнения: 793
Аз съм много застреляна  Simple Smile - вървя и нищо около мен не виждам . Ще го пробвам това упражнение някой път.

# 281
  • Мнения: 793
Някой знае ли подредба, когато искаме да гледаме без конкретен въпрос - примерно да видим миналото, настоящето и бъдещето?

# 282
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Айде пак с моите проблеми. Нещо му има на тоя наш апартамент. Двамата с мъжа ми непрекъснато сънуваме кошмари, а малкия е доста неспокоен. Мислех, че просто си е такъв. Но днес цял ден бяхме в свекър и свекърва ми. Там през цялото време си кротуваше и спеше спокойно. А в къщи едоста неспокоен, буди се честичко. Даже като спи при мен. И днес мъжа ми ми обърна внимание на тези неща.

А това с кошмарите мислех, че е отминало. Като бях в седмия месец ме преследваха едни много брутални кошмари и аз си взех един вятърен чан. Доста време вися на балкона и действаше. Но при нас е много ветровито и досадните ни съседи ни накараха да го махнем, ме не можели да спят от него (?!). Та така, проблема пак се върна.

Мъжа ми предложи да си осветим апартамента, но не знам дали ще помогне. Не знам какво е!

Събирам всякакви идеи. Мислех и едни карти да хвръля зада разбера какво е и как да се справим, но честно да си кажа не знам какво да питам и каква подредба да използвам.  newsm78 Въобще ми е доста мътно!

# 283
  • Мнения: 4 380
Ох Селин, и аз съм в подобни чуденки за моето жилище...Не че кошмари или нещо подобно...просто колкото и да го правя уютен, нещо не ми е комфортно. Rolling Eyes Чувствам го подсъзнателно. Разни фън шуй- трикове ползвах, но си трябва по-сериозен подход с фън шуй, а нямам време да се задълбочавам на изучение... newsm78

Не съм срещала подобни подредби, но ще потърся. Срещах обаче доста подредби за диагностика има ли правени магии или някакви уроки. Много любопитно, хората си откриват доста интересни неща. Thinking Като им чета какво им излиза, нещо и аз се навих да се проверя за подобни работи...знае ли човек... newsm78

# 284
  • Мнения: 793
Много неприятно- щом и тримата спите неспокойно явно има нещо (макар,че те бебенцата май са неспокойни, когато и майката е неспокойна). Аз обаче нямам представа какво може да се направи по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт