Новородено и пълно легнало положение

  • 5 293
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 391
Според мен бебчетата трябва да са в напълно легнало положение докато са малки. И на двете ми деца съм избирала такава количка с напълно легнало положение.


Съгласна съм. Ние бяхме до 6ти месец в хоризонтално положение. Когато слагах столчето за кола на шасито на количката гледах държа повече от 2 часа. А той в началото сало там спеше, но педиатъра ми каза че повече от 2 часа не бива да седи там. Но все пак толчето закола си е полулегнало, докато тук говорим за лек наклон, който според мен е напълно допустим ако главата и гърбът са на едно ниво.

# 16
  • Мнения: 2 448
Моята количка имаше  напълно легнало положение, дори слагах съвсем малка възглавничка да му е по меко на главата.

# 17
  • Sf
  • Мнения: 978
Нашата също е с напълно легнало. Ама като облечеш бебето с по-дебели дрешки плюс памперс, и дупето се получава по-високо от главата.
Сега сме с възглавничка.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Стига да не се свлича надолу, на бебето му е все едно. А атига да няма гънки и чупки, гръбнакът не се натоварва.

# 19
  • София
  • Мнения: 324
Като избирах количка всички продавач-консултанти ми казаха, че трябва да има напълно легнало положение. Но сега от опит(и много повръщане) знам, че съвсем спокойно може да има лек наклон. Взех си JANE, а тя не е на степени, а плвно се увеличава наклона, на колкото си поискаш и при зимния кош и при летния вариант.

# 20
  • Мнения: 518
Аз мисля, че с наклон е ОК. То повечето колички май са така със съвсем лек наклон, но ти може да подлагаш нещо под бебето - пеленка например - ако искаш.

# 21
  • Мнения: 1 080
Според мен бебчетата трябва да са в напълно легнало положение докато са малки. И на двете ми деца съм избирала такава количка с напълно легнало положение.

И аз така мисля!!!       Peace Peace Peace   

# 22
  • София
  • Мнения: 2 734
Легналото положение не е най-важното,а това,да няма чупка в гръбнака.Ако вратът и гръбнакът са в изправено положение и детенцето никъде не се е превило,значи е ок.

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Няма проблем, кошчетата за кола също са в доста седнало положение, и все пак се ползват от новородени.
Peace

# 24
  • Мнения: 9 814
По принцип не е хубаво детето да лежи на напълно равна повърхност. Още в родилното ме предупредиха, че е хубаво бебето а лежи под наклон 30 градуса.

# 25
  • Мнения: 3 478
Няма проблем, кошчетата за кола също са в доста седнало положение, и все пак се ползват от новородени.

Да допълня, нашата количка беше комбинирана - кошчето се закрепва на самата количка - тоест бебчо си седеше в това кошче и на мен ми се струва доста удобно.

Така практикувам и аз Peace

# 26
  • Мнения: 593
По принцип не е хубаво детето да лежи на напълно равна повърхност. Още в родилното ме предупредиха, че е хубаво бебето а лежи под наклон 30 градуса.

Точно така! Peace

# 27
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Моята количка имаше  напълно легнало положение, дори слагах съвсем малка възглавничка да му е по меко на главата.
Peace

# 28
  • Мнения: 3 069
И трите колички които имахме бяха в пълно легнало положение.
Втората имаше кош който се захваща със специални скоби и го ползвахме много активно.След време го махнахме и си остана лятна количка с три степени за положение на гръбччето.

# 29
  • Мнения: 1 674
Стига гръбнакът да е изправен в легнало положение-не би трябвало да има проблем.Моите деца също спят на лек наклон около 20-30 градуса.Щом не се свлича-няма никакъв проблем. Peace

Общи условия

Активация на акаунт