ще ми навреди ли бял равнец?

  • 52 149
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 201
А тези промивки по колко пъти на ден , какво количество и тези промивки с дамски душ ли или просто да се мия? Благодаря предварително!
Промивки с дам. душ,през ден съм правила.Количеството,колкото да се напълни душа.На опаковката си пише как се запарва. Peace

# 16
  • Мнения: 3 266
Как пък ще и навреди и как ще е отровен  ooooh!? Чак пък консултация със специалист! Белият равнец наистина се нарича женска билка, ако пиеш по чаша-две на ден няма как да ти навреди. Аз съм за комбинирането на билки с лечението на доктор. А промивки специално не мисля, че трябва да си назначаваш сама.

# 17
  • Мнения: 5
аз съм пила бял равнец за спиране на кръвотечение след аборт.Просто е безотказен.Мисля че няма да ти навреди ако пиеш по 1 ч.чаша на ден,но най добре се консултирай с някой,най-малкото с аптекар.

# 18
  • Мнения: 37
здр,аз съм доволна от билката бял равнец пия за нередовен цикал заедно с циклонорм и се 4увствам добре!

# 19
  • Мнения: 2 110
Белият равнец е известен като женска билка и помага за много женски проблеми. Специално за случая който авторката пита е достатъчно една чаша дневно на гладно.Струва ми се обаче по-удачно да се посъветва с гинеколог.

# 20
Белият равнец притежава противовъзпалително действие. Спосолства за лечение на фебрилни състояния. Подобрява кръвоснабдяването, спомага за понижаване на кръвното налягане. Използва се за лечение на рани, при вътрешни и външни кръвоизливи, при хемороиди. Има известно ободряващо и болкоуспокояващо действие.

Но все пак е изключително важно консултация с лекар в зависимост отсъстоянието.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Ееее пък тия лекари за нищо ги нямате , значи...
Не е нужно да ходи на лекар за една две чаши бял равнец дневно. Спокойно пий отварата, дозирана така както си пише на опаковката. И аз съм пила бял равнец и то не за проблем, а просто профилактично без да ходя на лекар и да питам примерно джипито: Дали да пия или да не пия, отговора го знам преди да съм и задала въпроса. Когата е дозирано правилно абсолютно няма с какво да навреди.
Но ако проблема е задълбочен, тогава си трябва лекар /че може и два/ за по сигурно, че те диагнозите им все се разминават...

# 22
  • Мнения: X
Feis, а момичето как ще разбере, дали проблема е задълбочен, ако не отиде на лекар?   Thinking
Именно заради това предлагаме всички тук да се консултира, а не за да пита може ли да пие чаша бял равнец.. Да не говорим, че проблема и може да е такъв, че равнеца да не е препоръчителен за него. Той сам по себе може да не е опасен, но за конкретния човек и за конкретното заболяване да е подходящо нещо друго.

Много ми е интересно как по интернет на непознати хора даваме съвети какво да пият...
 Peace

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Feis, а момичето как ще разбере, дали проблема е задълбочен, ако не отиде на лекар?   Thinking

За това съм съгласна и  последния ред в поста ми е потвърждаващ.
Но пък чаша бял равнец по никакъв начин не може да навреди, това не е хомеопатичен продукт. Тук говорим за билка, и количеството е толкова минимално, че и по три умножено пак ще е в норма!
Затова си позволявам да дам съвет, тъй като съм го пила и знам от опит, пък и доста съм прочела за тази билка...
Естествено никой не съм задължила, всеки преценява за себе си...Още повече , че има достатъчно информация.
Много ми е интересно как по интернет на непознати хора даваме съвети какво да пият...
 Peace
Като се има предвид, че не давам съвет за лекарство, което срещам тук във ворума на всяка крачка!!!

# 24
  • Мнения: X
Feis , не съм искала да те засегна, съжалявам, ако е станало така.
Според мен единственото правилно в такива ситуации решение е да се отиде на лекар, той да прецени сериозно ли е или не...
Представи си, че момичето изгуби ценно време в надежди, че равнеца ще я оправи.. Peace
Това имах предвид.
 Peace
Дори и да реши да се лекува с билки, нали всичко трябва да започне от правилна диагноза, поставена от специалист.

# 25
Лекувам се с билки, но не любителски. Ходих на ирисова диагностика при билкаря Емил Елмазов. Мога да кажа, че си разбира от работата. Имах сериозен гинекологичен проблем, пих няколко месеца билки, които той дава и затова мога да го препоръчам. Самолечението, та дори и с билки хич не е проста работа. Информативно мога да ви насоча към кабинета на Билкария, за феновете на билките срещу "Пирогов". Обаче точно може да го намерите на www.bilkariat.hit.bg УСПЕХ!   bouquet

# 26
  • Мнения: 624
andgely, огромно благодаря за информацията!   bouquet

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Feis , не съм искала да те засегна, съжалявам, ако е станало така.
Според мен единственото правилно в такива ситуации решение е да се отиде на лекар, той да прецени сериозно ли е или не...
Представи си, че момичето изгуби ценно време в надежди, че равнеца ще я оправи.. Peace
Това имах предвид.
 Peace
Дори и да реши да се лекува с билки, нали всичко трябва да започне от правилна диагноза, поставена от специалист.

Не се чувствам засегната, след това което прочитам! И напълно подкрепям думите ти, че не трябва да се губи време в очакване на самолечение с билка.
Но няма с нищо да навреди белия равнец, още веднъж подчертавам.

# 28
# 29
Zdraveite! Neznam dali nqkoi vse oshte se interesuva za beliq ravnec no az shte vi dam edin adres ako na nqkogo mu e lyubopitno da vidi Simple Smile http://atanas-ko.hit.bg/nely/herbs/ravnetz.html

Общи условия

Активация на акаунт