Как сте бременни чужбински мами от лято 2007?

  • 5 430
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
heureuse, аз захраних със сурови плодове в шестия месец- ябълка, круша, банан. Не сме имали никакъв проблем. В Гърция се захранва по този начин и е разбираемо, при наличието на толкова пресни плодове. Ябълката е запичаща, крушата разхлабва, така че в комбинация се регулират.

# 16
  • Мнения: 1 199
Благодаря Тео! Значи да давам смело. И тук пресни плодове има целогодишно по магазините, ама явно си е до школа.

# 17
  • NL
  • Мнения: 520
Привет и от мен.
Аз сурови плодове не смея да давам много.Засега само авокадо,манго и банан в сурово състояние.Круша,ябълка минават през термична обработка.Това са за момента които съм въвела.
Днес захраних с пиле и веднага дотърчах горе във форум захранване да питам как се приготвя месо в домашни условия,че малката отказа готовите пюретата.Ама то и аз го опитах,гаден вкус.Мисля този месец да въведа месо и масло и по-натам след 8 месец храните с глутен.
Чай също мисля да давам вече,че то е такава жега навън,да си пийва и друго освен млеко.
За бременния корем никаква носталгия не ме гони,като знам каква мечка бях и ограничена в движениятя, хайде мерси Wink
За пюретата да не се запече или разстрои давам едното по-гъсто да речем зеленчуковото и следобяд плодовото с по-редка консистенция или обратното но и самите съставки гледам да ги комбинирам така,че да не са само запичащи или разхлабващи.
heureuse много хубаво бебе е Габриел.
ето една снимка на Ариена отпреди два дни.



# 18
  • Мнения: 3 638
Ей, много хубави бебчета, пу-пу!!!  Heart Eyes Ама то при такива майки как да са иначе  Wink Ето и малко снимки от нас, да ни видите как растем, последните са от вчера, а на няколко се вижда и началото на нашето захранване  Simple Smile
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=185186
парола: 4567

Здравейте момичета! Моргана, представям си колко ти е тежко да гледаш двете бебета, при условие че си спомняш с носталгия за бременността Laughing Още помня за обривите ти които сърбяха нетърпимо, големия ти корем, как накрая те бяха завели при гинеколога в инвалидна количка и чак той се стреснал. Страхотна си ти, искрено ти се възхищавам  bouquet

Мерси за милите думи, щом още помниш бременните ми страдания, явно има защо  Flutter. Всъщност и раждането не мина леко, но това е друга тема, важното е че всичко се забравя, особено като им видя усмихнатите личица сутрин  Heart Eyes Но въпреки огромния корем и всичко останало имам много хубави спомени от бременността. Бих се навила и за още, но смея ли, че ако паднат пак 2  #Crazy Точно преди десетина дни в близнашкия форум една мама на 2 момиченца роди за втори път, този път две момченца  Simple Smile
Иначе за моя начин на захранване - зеленчуците са варени, иначе няма как да ги ядат без зъби. Не трябва да са съвсем разкашкани, защото иначе няма как да ги държат. Дават се на парченца, големи, колкото да може да ги хване бебето в юмручето си - например ябълката разрязана на около 8 парчета.  Особено удобни са броколите, които си имат естествена "дръжка". Ябълките и крушите в началото ги минавах малко в микровълновата, за да омекнат, иначе не могат да ги ядат, сега им ги давам и сурови като са по-мекички. Месото го варя на пара и давам на парченца - пилешкото е крехко и няма проблем, правя им и малки кебапченца от телешко  Simple Smile Всички се притесняват много от задявянето, но мога да кажа, че няма опасност, защото те сами си контролират процеса на ядене. Задяват се много повече като им "наливаш" нещо в гърлото, отколкото като ядат сами и контролират движенията си. Единствен проблем - омазват се подобаващо, но пък храня надежди, че ще започнат по-бързо да ядат сами и да не се цапат толкова. За запичането мисля, че е нормално в началото на захранването, докато свикне стомахчето. И аз гледам да не прекалявам със запичащите неща - хляб, моркови, картофи, банан... Разхлабващо им действат тиквичките, крушите, броколи, чушките... Давам и водичка, тъй като премахнахме обедното кърмене, защото взеха вече доста да изсукват и направо ми изцеждат силиците  Sad

# 19
  • Мнения: 2 804
Браво момичета !
Много са ви хубави дечицата  Heart Eyes  .
 Ето ни и нас
 

# 20
  • Canada
  • Мнения: 231
Здравейте майчета Simple Smile
Много хубави са станали бебоците/дечицата!
Раян е вече на 10 месеца, изхвърля всичко от кошарите и къта за игра, много му е интересно как нещата тупват на земята и как мама ги събира и ги дава отново. Laughing Прави боц, играем на криеница, бутаме колички, строим кули. Simple Smile Танцува, пуска музикални играчки почти непрекъснато Party, от скоро и ръкопляска. Mr. Green

fata morgana, казваш да не са разварени зеленчуците, но бебето от последното клипче май държи нещо доста кашкаво, май морков newsm78

# 21
  • Мнения: 2 567
Здравейте, бивши бременлинки,
и ние сме с 2 зъба. лазим все по-скоростно. Обожава да яде от нашата храна, а като види сестра си със сок или нещо "забранено" и настава революция  Grinning
Ето няколко снимки Hug Целувки на бебоците! Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 3 638
Даниела, голяма сладуранка Ясмин! Какви бузки само и колко коса, ние сме още плешивички   Crazy Бях чела някъде, че в Мароко след раждането се отрязвала косата на момиченцата и се давало същото количество злато. Така че може да се опиташ да подсетиш таткото  Flutter

ШоШи, каква порастнала малка госпожица, пу-пу!  Heart Eyes

MrsK, да предадеш целувки от две дами на малкия Раян  Blush По въпроса за зеленчуците от клипчето, бебето наистина държи морков, но лично аз предпочитам да не са чак толкова меки, защото само се размазват и не успяват добре да ги държат  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 3 388
Здравейте мами  Simple Smile Много са порастнали и разхубавили бебоците. А сякаш вчера ги родихме ... така бързо минава времето, чак ми става носталгично понякога.
Ние вчера кръстихме Сами. Мина прекрасно- много съм доволна  Heart Eyes
Шоши, много хубаво парти сте си спретнали! Сладурчета  Simple Smile
Дани, с три госпожици- да му мисли таткото ви  Laughing
Фата, ние имаме близнаци от страната на свекърва ми. Обаче все си мисля, че могат да прескочат нашето семейство и да се паднат примерно на сестрата на Роберто  Laughing Ама много са забавни Джордана и Мариза! Когато проходят има да се гоните  Wink Виж, ако не успея с диетите, може да ми ги заемеш за известно време   Mr. Green
Габриел и Арена са големи пухчета- изглеждат и добри послушковци  Simple Smile
MrsK, само на Раян снимчици май не открих  Rolling Eyes
Мами, как се забавлявате с бебоците? На какви игри играете? А те стоят ли в кошарите или обичат да обикалят целия дом? Защото ние в затворени пространства не издържаме и все сме по земята в цялата къща.

# 24
  • Мнения: 3 638
Привет и от нас! Най-сетне намирам малко повече време и за форума, че тази седмица нещо много се излагам  ooooh! А и като гледам май всички сме така с тези лазещи и щъкащи бебоци и покрай хубавото време май не ни остава никакво време да се доредим до компютъра  Simple Smile Все пак се опитвам пак да "побутна" темичката и ще се радвам да си клюкарстваме от време на време  Wink

Сонче, честито ви християнче с малко закъснение  bouquet И ние уж от колко време се каним да организираме кръщенето и сега чак август месец ще го правим  Sad Малко ме е яд, исках да го направиме в една много хубава църква, но се оказа, че трябвало по местоживеене. Църквата до нас е постоянно затворена, ходих няколко пъти, но отварят само вечер за служба и в неделя сутрин, а за мен са все неудобни часове. Най-накрая успях да се свържа по телефона и се оказа, че понеже трябвало да се ходи на някаква подготвителна вечер вече нямало места и има места само за 5 август и така кръщенето ще го правим на 10-и... Ще са вече почти на годинка и на 15 им е рождения ден, така че ще ми дойде малко нанагорно, но здраве да е! Дано всичко мине добре като при вас!
А за близнаците не се притеснявай - не са по мъжка линия, а зависи от жената, така че най-много сестрата на Роберто да намаже  Flutter В смисъл, че двуяйчните се получават, защото жената отделя 2 яйцеклетки и това може да е наследствено (казват през поколение). Виж, еднояйчните са чиста случайност и може на всеки да се паднат Wink

# 25
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Ето ме и мен. Чудесна темичка  Grinning, отдавна я видях, но малката все ми виси на ръцете, че да се разпиша.

Йована вече е на 10 месеца, много е щура, в къщи я наричаме "Нашето Чудо". Голям е терминатор, руши наред, всичко иска да пипне и да опита на вкус. За минутка мирна не застава или пък ме изпуска от поглед. А съм обърнала гръб, а е надула алармата  ooooh!.

Малтретира баща си всяка вечер, като го бие по главата с биберона и крещи от радост, дърпа му носа и му "яде" бенките от ръцете. За мен е запазила бъркането в очите, незнам какво толкова интересно има в мойте очи  ooooh! Laughing.
Сега е в период на песни и танци и като каже мелодично "та- тата" значи иска музика. Любима песничка и е "У дома часовник трака", голямо клатене настава като я запея  Laughing.

Иначе сутрин като се събуди е много галъовна, обича да се гушка и милва  Heart Eyes

Хапва от всичко, но не е фен на яденето. Яде три четири лъжички и повече не иска. Откакто съм я захранила само един или два пъти ми е яла по 100 гр. Наддава ми по някакви си 100 гр на месец. Все още кърмя, но не и през деня, повече вечер и през ноща, както и сутрин до 11. Сега е 7850 и 73 см, и повечето панталонки за нейния размер 74 са и широки в кръста.

Фата Моргана
, пробвах да и дам парченца храна сама да се храни. успех имам само с хляба и бисквитите. Вчера 40 минути си е играла със зеленчуците и дали изяде парче морков незнам.

Хайде стига толкова, че се улях, после пак.

Слънчев ден ви желая   bouquet

# 26
  • Мнения: 2 804
Момичета , много се радвам да ви чуя преживяванията с малките .
Много е хубаво да имаш дете/деца .
Ние сме добре , днес бяхме на тържество в яслата на Фатима - втората ми дъщеря .
Беше много хубаво и съжелявам много , че не успях да снимам . Забравих си камерата в къщи .
Много отнесена съм на последък .
Тия дни няма да влизам в нета , така  че да не мислите че не искам да пиша .
До скоро , прегръщам ви и вас и децата ви .
Лека нощт и до скоро .

# 27
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Здравейте мами от бременно лято 2007  Hug

Колко хубаво ми стана като видях темата - ФатаМоргана, благодаря, че се сети  Hug Hug
Симон е вече на 9 месеца и половина, голям сладур е, няма такъв сладък бебок  Flutter Постоянно се гушкаме, мачкаме се - не можем да му се нарадваме. Много е добричък и кротичък  Crazy От 1.05 спряхме да се кърмим. Захранила съм с пюрета, но не си даваме много зор - всичко бавно правим. Също много обича трошички хляб да му давам, и като ги види и започва да им припява.
Сега сме в БГ на гости на мама и тате - ще останем до началото на август - събират ни се около 3 месеца тук но пък и двете ми дечица се чувстват много добре - климата си казва думата. Малко ни е мъчно за нашия тати, но скоро надявам се да успее да се измъкне от работа и да дойде за малко да ни види.
Мони си седи сам седнал, пълзи на заден ход  Crazy и седи изправен на някоя табуретчица - все още не пристъпва  Flutter

Поздрави на всички мами, ние тръгваме на разходка
дезита

# 28
  • Мнения: 3 638
Иха-а-а, нови попълнения! Здравейте момичета, много се радвам да ви чуя!  Hug
Бобченка, голяма сладурана Йована и все засмяна  Heart Eyes Все се сещам как я чакахме да се роди, че нали като истинска госпожица трябваше малко да я чакаме  Wink За бъркането в очите много ме разсмя, моите ми бъркат в устата, докато ги кърмя и остават много учудени като ги "гризна". По едно време се бяха научили да му скубят косата косъм по косъм с рядостни крясъци, но добре че им отмина този период  Crazy

dezita, браво на Симон, че е толкова кротък  Simple Smile Ще видиш скоро като обърне посоката на пълзенето какъв купон настава  Laughing

Даниела, наистина е хубаво да имаш деца, представям си при теб като е тройно щастието  Heart Eyes

А я кажете вие как премахнахте кърменията? Аз в момента все още ги кърмя 4 пъти на ден, всъщност само обедното хранене съм заместила. Съвсем неочаквано ми се отвори възможност за работа на половин ден наколко дни в седмицата и започнах да се замислям да заместя още едно хранене... Сега ги кърмя два пъти сутрин, после на обяд, после, след като спят следобед и преди лягане. С какво мога да заместя, според вас, второто сутрешно и следобедното кърмене - кисело мляко, кашичка, бисквитки...  newsm78
Всъщност днес бях за първи ден на работа и малко кофти се чувствам  Sad Така си бях свикнала вкъщи с бебочките, но поне ходя от 12 до 17 и фактически пропускам само обяда и следобедния сън, но все пак ми е едно такова криво  Sad Като се прибрах и двете бяха толкова радостни като ме видяха...

# 29
  • Мнения: 1 199
Фата Моргана, и на мен този въпрос с работата ми е голямата мъка. Все пак три деца имам, трябва и пари да се изкарват, а се чувствам просто физически свързана с бебето Sad Казала съм си че някъде за есента ще търся нещо и ми е мъчно че изживявам може би последните си месеци когато сме винаги с него. Мисля преходът да го направя като давам твърдата храна не след, а преди млякото. Като бях в бг и ходех на зъболекар номерът вървеше, ама тогава пропусках само по едно хранене.
Аз сега подработвам по малко на непълно време, ама това не ми пречи на гледането на Габи. Между другото дори да тръгна на работа на пълно време, решихме да не го пращаме на градина. Майка ми и мъжът ми ще го поемат през деня. Поне това ми е утехата. А вие докога ще си гледате бебетата?

Пропуснах да кажа че видях снимките които сте показали и съм възхитена от бебоците ви Hug

Общи условия

Активация на акаунт