Давайте цветни идеи за детски стаи - 3

  • 49 953
  • 265
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 219
Eрусева, не се тревожи. И не си слагай разни подмятания на сърцето. Peace Права е jujolinka, направи я стаята, както на теб ти е изгодно и удобно. После снимка да покажеш.

Тази сутрин поръчахме мебелите. Имах чуството, че вече ще се хванем за косите с моя мъж. Много ми олекна Whistling
Вариантът остава: бреза /основен/ + светлосиньо и светлозелено. Понеже аз много искам рисувано, а мъжът ми не иска, се разбрахме за компромисния вариант, след като се поставят мебелите тук-там закачливо да се подава някой слънчоглед. Мебелите ще са готови след 20-на дни.
 http://picasaweb.google.bg/radostina.tsoneva/UntitledAlbum  - тук съм сложила 2 снимки, такъв тип ще са леглата+секцията.
 

# 181
  • Мнения: 878
Радост ,а вашите от кой тип ще са?И двата варианта са много хубави,бежовият може да мине по-късно и за юношеско обзавеждане.Най-хубавото е ,че ще събереш дрешките им.

# 182
  • Мнения: 219
Леглата ще са 2 броя, едното ще е със стъпала и шкафчета отдолу, а другото - вградено с гардеробите. На снимките само показвам като модел /горе-долу/. Ще видя истината като донесат кое как ще е.  Thinking

После като се поставят, вече  ще имам нужда от помощта ви от тук-там изскочилите случайно "слънчогледи".  Hug А може и още нещо. Ама мъжо задължително ще е на работа. Mr. Green

# 183
  • Мнения: 878
да ти кажа сега нещо много лесно и ефектно със слънчогледите.В мосю Бриколаж тук има едни големи и са като истински мисля ,че са 8-9 лв бройката,но като акцент са много подходящи.Можеш да ги залепиш за стената с някаква епоксидна смола има такива,много са здрави и дори и да ги дърпат децата нищо няма да им стане.Ако искаш по-нататък ,мога да ти взема всичко и да ти го пратя.Има и едни дървени колички за пръст,декоративни са ,вътре можеш да стилизираш плюшените играчки както в нашата каручка.Получава се много приятно съчетание на модерно обзавеждане с ретро мотиви.

# 184
  • Мнения: 219
jujolinka, много ти благодаря за отзивчивостта Hug 
Като минаваме през Бургас ще се обадя да почерпя Laughing
Много интересна идея ми предлагаш, браво. Ще кажа на мъжо довечера.

# 185
  • Мнения: 878
винаги съм готова да помогна с каквото мога и най-важното е ,че ми е приятно  Mr. Green
Ако искате нещо да купя казвайте.Пращам с касова бележка  Mr. Green
 Hug

# 186
  • Мнения: 4 380
По молба на мила, качвам схемичка на детска стая 10 кв. м. за 3 деца- момиче на 11 г., момче на 9 и момиче на 2.



Разделих ти, мила, условно стаята на 2 зони- момчешка (лявата) и момичешка(дясната). Обединяващото между двете части е дългото единно за тримата бюро под прозореца и...един фотопринт който планирах от вратата веднага вляво, който цели да разшири визуално пространството и да създаде малко настроение и атмосфера на хармония с природата. Планирах фотопринта на цялата стеничка на колоната и на вратата на гардероба за баткото. Така принтът ще скрие наличието на гардероб и ще разтовари малко претрупаната с мебели стая. Това може да бъде красива фотография на блеснала под слънцето морска шир или нещо на ваш избор. Фотопринта- на цялата стена до тавана.
От гардеробчето на баткото нагоре планирах подиум, под който плътно влиза половината от батковото легло. Върху самия подиум -секцийка с дълбочина 30 см., а от леглото се показват 50 см., което става диванче за сядане на децата през деня (баткото като кавалер ще се примири с ползването и от другите за тази цел). През нощта леглото се издърпва като малко се сместват столчетата и се спи пълноценно на широко легло. За да бъде илюзията за диванче пълна, планирах лицевата страна на долните чекмеджета на секцийката да се тапицира мекичко с дунапрен, както и по-високо в частта граничеща с бюрото. До секцията се разполага библиотека до тавана с дълбочина 20 см., която да побере всички книжки на баткото. Същата библиотека симетрично има и в момичешката част. Библиотечките започват от нивото на бюрото. Тази част от бюрото, която е отделена при баткото с линия е ракла за прибиране на одеала и възглавници. Отваря се нагоре, а в затворен вид се слива с плота на бюрото.

Самото бюро. То е бяло като обединяваш общ и неутрален цвят. Широчината му ще бъде толкова по-малка (съответно ще спестим място за по-големи гардеробчета), колкото е по-широк перваза. Ако перваза има някаква широчина, прекрасно! Тя ще се използва за да допълни бюрото (единен плот). На самото бюро има декоративна решетка в часта над радиатора за да минава топлината. Симетрично от двете страни висят лампи (кръгличкото), а на самия плот -2 настолни (жълтичките).

Под библиотеката в момичешката част-дълбоко "чекмедже" или сандъче за прибиране на играчките на малката. Следва гардеробче, общо за каката и малката, в долната част на което- дълбоки чекмеджета за играчки.

Леглата на каката и малкото са тип сандвич. Трудно можехме да се разминем без подобни трансформери в такава малка стая. Аз не обичам високи детски легла и затова предпочетох тип сандвич. Освен безопасността, е налице функционалното предимство каката да наглежда през нощта и завива при необходимост куклата. Леглата са малко по-тясни от това на баткото за да може малкото креватче да излиза без проблемно стигайки до нивото на вратата. Значи...взимаш широчината на стената, делиш на 2 и получаваш широчината на леглата. Някъде към...77 см. приблизително. newsm78. Имаш тук 2 варианта. 1- и двете легла пълноценни като дължина с много далечна перспектива. 2- детското по-късо, към 150 да кажем, и тук ни остава място за чекмедже за играчки. Стори ми се също че на бюрото може да им бъде тясно и реших, че точно в тази част може да има масичка която се прибира и изважда при нужда. На тази масичка може да сяда малката, а може да я изваждат пред диванчето за да играят на разни игри тримата. На стената вдясно от вратата закачих телевизор в случай, че такъв е нужен (някои родители умишлено не слагат в детската). Малко е неудобничко гледането му от "диванчето", но е възможно като се поизлегнеш малко. Mr. Green Или пък от столчетата. На схемата съм отбелязала също така всички точки на осветление. Малко се двоумях за аплик над леглото на каката, но това зависи от декорацията, която не съм мислила (с изключение на някои елементи, които си дойдоха от самосебе си). Пред фотопринта има релса с 3 падащи мини-прожекторчета, които са насочени към картината за да и придадат още повече дълбочина. И пред гардеробчето на момичетата по диагонал- същите. В центъра- стилизирано...осветително тяло да го наречем (не ми се обръща езика за полилей), който върви по тавана. Обозначава центъра, символизира звездичка с лъчи съединяващи двете спални зони.

Цветовете са много условни, само с цел да отделя момчешката от момичешката зони. Аз планирах за всяко дете свой собствен цвят. Това ще създаде малко и елемент на игра в декора -"жълтите лампи са мои, а червените възглавници на кака". Mr. Green

Ами...това е. В разположението има ритъм, обтекаемост с поглед, симетрия и по диагонал в това число, чисти форми и център на интерес (фотопринт+прозорец с бюрото). Има достатъчно свободно пространство и въздух, използвах и някои прийоми за визуално разширение. Доста гардеробчета, шкафчета, голяма библиотека за много умни деца. Разположението има всичко за да се направи перфектно като дизайн, като се домисли и декора разбира се.

# 187
  • София
  • Мнения: 958
xenia - просто нямам думи!!!   bouquet  bouquet  bouquet


Ще го чета дълго време, че съм толкоз зле пространствено и докато се ориентирам.....  Laughing

Изглежда страхотно и обнадеждаващо, че невъзможното е възможно!!!

Фотопринт - това фототапет ли е, който се залепва или....

# 188
  • Мнения: 4 380
Цитат
Фотопринт - това фототапет ли е, който се залепва или....

Да, нещо такова. Намираш си красива цифрова снимка, носиш я в студио, коректират ти я според размер, нужният цветови ефект за стаята и ти изработват "фототапет". Wink

# 189
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Мъжа ми вчера ми даде аматьорски чертеж за обзавеждането на детската. Все още не сме го поръчали, подлежи на корекции. Момичета ще ви помоля за мнение и съвети. Предварително благодаря. Не сме избрали и цвят. Едната иска розово и лилаво, другата синьо. Не знам как ще се разберем.



http://img234.imageshack.us/my.php?image=p7130032qt6.jpg

# 190
  • Пловдив
  • Мнения: 4 146
mili.m, не виждам къде е прозорецът в тази стая, но не ми харесва на пръв поглед разположението на бюрата - това между двата гардероба няма да има никаква светлина...
Защо не сложиш двете бюра едно до друго под прозореца, както е обяснила по-горе Ксения за стаята на Мила
И леглата така с редуване ракла -легло също не ми допада, най-малкото, нека тази ракла в средата да се измести в края до стената  Peace

А за цветовете - защо не комбинираш лилаво, синьо и бяло - ще се получи добре и ще има от изискванията на двете  Grinning

# 191
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
змейковица , прозореца е там където свършва второто легло, 2.10 е и там където свършва има врата за терасата. За цветовете се разбрахме с майстора като дойде да вземе мерките, да ни заведе в склада да си изберем. Със сигурност ще трябва да угодим и на двете. Вчера се рових да видя нещо комбинирано с тези цветове, но нищо не намерих. А идеята за гардероба е да е нещо от този род:


# 192
  • Варна
  • Мнения: 1 040
mili.m ,a защо не бели мебели.Вместо двете ракли,между леглата да се направи на височината на сегашния проект за ракла издърпващо чекмедже за завивките ,от там нагоре полички без гръб .А вече зад леглата стените да са в цветовете на предпочинаията на децата.В такива цветове сега има толкова много аксесоари - рамки за снимки ,саксийки и какво ли още не.

# 193
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
suzi_a  и мъжа ми снощи ми говореше за някакви полички там където е раклата по средата, но аз нещо не мога да си го представя какво има предвид. Можеш ли да ми го обясниш по подробно.

Иначе сега леглата са им на на буква Г, бюрото също и се заема голяма част от пространството. Ще ни се хем да има мебели и за двете, хем и стаята да не е претрупана. Иначе мислихме и върху този вариант да се разположат леглата на голямата стена, но се заема голяма част от стаята и не остава място за друго.

# 194
  • София
  • Мнения: 39 884
Разгледах някои от идеите ви.
Другата година май ще прекроявам детската основно. Проблема е, че е като кутийка кибрит. За сега голямо и бебешко легло, бюро и секции се побират идеално. Другата година трябва да мисля вариант с две големи легла.
Може би няма да се наложи да купувам две бюра.

Xenia изчисти си ЛСтата.

Общи условия

Активация на акаунт