Неприятна миризма в пералнята

  • 20 865
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз бих те посъветвала да я пуснеш да се изплакне празна само с белина.

# 16
  • Мнения: 163
Може би проблема идва веднъж от вратата ,ако се затваря и втори път ако прането не стой в кош.
Много домакини слагат прането  в  празната пералнята и го държат там докато се събере достатъчно, за да се пусне.


никога не си държа прането вътре, преди да го пусна за пране, за тази си цел имам специален кош. Определено не е от това проблема.

дрехите преди да ги пуснеш къде ги събираш?колко време след изпирането ги вадиш от пералнята?колко време чакат затворени в пералнята преди да започне прането?отговорите на тези въпроси могат да решат проблемите ви.


В специален кош само за това, ратанов е , ако има значение това......... Времето малко го пресрочвам, някога е 2 , друг път 3 часа, така се получава, когато пера по среднощ, а ми се случва много често. А времето е малко до като чакат затворени 1- 2 часа, зависи кога лягам..........

# 17
  • Мнения: 163
Мили мацки, снощи си пуснах пералнята на 60 градуса и с доста доместос........... определено днес миризмата е съвсем различна Grinning, но още не съм прала, за да кажа за прането, а то ми е най важно Hug

Благодаря ви много за мненията, страхотни сте, наистина  Hug Hug Hug

А когато изпера пак ще пиша..... Heart Eyes Heart Eyes

kalinikol, много ще ти бъда благодарна за името на препарата, определено ще си го взема.........
чакам да ми пишеш, предполагам и че на другите ще им е полезно

# 18
  • Мнения: 1 006
А така, сега ще взема и аз да пробвам...., макар при мен проблем ада се появява само при тъмно пране и ако е стояло цяла нощ в пералнята, преди да го извадя за простиране....
Странно ми е, че при бяло пране не съм усещала дъх... Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 925
След всяко пране избърсвам гумените оплътнения и чекмеджето за препарати. Стои винаги отворена, поне през нощта, че малката през деня вършее  Twisted Evil Кърпите пера на 60 градуса, за да нямам съвсем никакви проблеми. Това са съветите от мъжа, ми който се занимва с техника. Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен решението е да се вика сервизен техник да я почисти отвътре. Това с белината и горещата водичка е супер, но е превенция - почиства малко мухъл и спасява положението за дълго време. Но щом вече сте се вмирисали яко...Не знам, пробвай, но накрая сигурно ще стигнеш до сервиз Peace

Няма такова нещо. И на мен ми се получава от време на време, задържа се малко вода на дъното и ако и вратата е затворена, се вмирисва.
Е, то това се получава на всички. Ама щом чак прането й след изпиране мирише...не знам, помислих си, че може вътре всичко да е яко мухъл Rolling Eyes Нищо де, да почакаме да каже мацката как е сега след доместоса Peace

# 21
  • Мнения: 4 668
Мили мацки, снощи си пуснах пералнята на 60 градуса и с доста доместос........... определено днес миризмата е съвсем различна Grinning, но още не съм прала, за да кажа за прането, а то ми е най важно Hug
А на каква програма я пусна ? Това има ли значение , / с /без центрофуга  newsm78
Точно щях да пускам тема как да си дезинфекцирам пералнята ...  Laughing

# 22
  • Мнения: 201
А така, сега ще взема и аз да пробвам...., макар при мен проблем ада се появява само при тъмно пране и ако е стояло цяла нощ в пералнята, преди да го извадя за простиране....
Странно ми е, че при бяло пране не съм усещала дъх... Rolling Eyes
и при мен е така, и аз много се чудя  newsm78
Kalinikol и аз бих искала да знам как се казва този препарат?
Mimatta сподели как беше прането, все пак миризмата на Доместос е много силна?

# 23
  • Мнения: 163

Мили мацки, снощи си пуснах пералнята на 60 градуса и с доста доместос........... определено днес миризмата е съвсем различна Grinning, но още не съм прала, за да кажа за прането, а то ми е най важно Hug
А на каква програма я пусна ? Това има ли значение , / с /без центрофуга newsm78
Точно щях да пускам тема как да си дезинфекцирам пералнята ...  Laughing

Както писах на 60 градуса, но на по краткотрайна програма времето е около час- час и половина ( не съм сигурна много,  newsm78 довечера ще проверя точно ), определено без центрофуга, това го четох като препоръка в един друг пост и наистина има логика за разбиването на барабана. После я пуснах само на изплакване - допълнително, за да се по изчисти още доместоса, щото днес ще пера дрехите на бебока, но за жалост  Sad няма да ги простирам аз, за да мога да споделя как е аромата им  Rolling Eyes

# 24
  • София
  • Мнения: 15 467
Никога не ми е замирисвала пералнята, освен ако не съм забравила дълго време пране в нея. А вратичката и се затваря само ако работи.С Доместос си пера белите неща и чаршафи и съм много доволна. Това да се затваря вратичката без да работи, не го разбирам. Моята пералня си е в помещение, специално за нея и няма нужда да се затваря вратичката.Също и пералня в кухня или баня не мога да приема. В кухната ще ми бръмчи, в банята на влагата ще ръждясва.Не го казвам за да засегна някой, това е мое лично мнение.

# 25
  • Мнения: 970
 Препарата е Cliri за перални и миялни в зелена кутийка на промоция в Пикадили цената му е 3,80лв.Дано съм помогнала  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
това е мое лично мнение.
Е, Тайна, всички споделят мнението ти, но нали се сещаш, че много малко са хората с достатъчно жилищна площ, за да имат отделно перално помещение. Боже, колегата ми и жена му се изнасят да спят в хола, за да отстъпят спалнята си на децата ooooh!, ти пералня в кухнята не можеш да приемеш Grinning

# 27
  • София
  • Мнения: 15 467
това е мое лично мнение.
Е, Тайна, всички споделят мнението ти, но нали се сещаш, че много малко са хората с достатъчно жилищна площ, за да имат отделно перално помещение. Боже, колегата ми и жена му се изнасят да спят в хола, за да отстъпят спалнята си на децата ooooh!, ти пералня в кухнята не можеш да приемеш Grinning
Белинда, и аз нямам отделно помещение, приспособих тоалетната (която беше до кухнята) за пералнята.А тоалетната преместих в килера зад входната врата... хем е по далече от кухнята и няма издайнически звуци или миризми.

# 28
  • Мнения: 163
Здравейте Сладурани, първо искам да ви изкажа безкрайни благодарности, че ви има и че сте толкова отзивчиви bowuu  bouquet
След като си пуснах пералнята с доместос, вчера ми се отдаде възможността да си изпера и простра  аз прането Flutter Flutter Определено е няма тази отвратителна миризма, съвсем свежо  си ухае на омекотителя. Laughing
За това с две ръце мога да ви препоръчам да си дезинфекцирате пералните с доместос ( аз просто съм му голяма фенка ) Rolling Eyes

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
mimatta - това е ОК.

Но и аз имам една препоръка. Натопете гумено съединение във белина и гледайте какво става.  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт