Въпрос за бялото пране

  • 2 632
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 903
като малка много обичах бели гуменки и съм опропастила доста от тях, като изпрани ги оставя да съхнат на слънце - нали съхнат бавно. Винаги ставаха на гадни жълти петна. Според мен е от материята или недобро изплакване. Но не съм сигурна, и аз съм се чудила.

# 16
  • varna
  • Мнения: 676
Не съм забелязала такова нещо при мене,но предполагам,че е от слънцето.

# 17
  • Мнения: 824
Нямам такъв проблем,винаги простирам дрехите наопаки.
Пробвай с по-малка доза прах за пране,особено ако ползваш екопак.
Или пусни програма за допълнително изплакване.
Може и водата да е причина за пожълтяването.

# 18
  • Мнения: 2 388
Нямам такъв проблем.
Пожълтяване ми се е получвало само при една бяла покривка-изпрана и изгладена  и използвана след много дълъг период от време.

# 19
  • Мнения: 230
Аз забелязах подобен проблем миналата седмица. Пера с Песил Голд. Мисля, че е доста концентриран и ми се струва, че бях сложила повечко. Имам усещането, че този ефект се получава когато слънцето е силно, а дрехите на са били добре изплакнати от пералнята. Вероятно, все още не можем да свикнем с количеството прах за пране, което трябва да ползваме след въвеждането на новите опаковки екопак. Аз лично продължавам да слагам почти същото количество. Иначе, все ми се струва, че ще е недостатъчно за добро изпиране.

# 20
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
И майка ми е на мнение, че пожълтяват от недобро изплакване. Май ще трябва да приплаквам отново Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 248
Ако е от недобро изплакване мисля, че ще пожълтява цялото пране. При мен пожълтяването се получава само от страната, която е простряна към слънцето.

# 22
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ако е от недобро изплакване мисля, че ще пожълтява цялото пране. При мен пожълтяването се получава само от страната, която е простряна към слънцето.

само там неизплакнатия химикал се среща с ув лъчите ...

# 23
  • Мнения: 139
ММММ дааа, моят опит с това пожълтяване е следният:
преди 1,5год.  живеех в Люлин 4 - страната на прането изложена на слънцето и съответно към околната среда пожълтяваше мноооого.
сега живея в Борово - такъв проблем нямам. Дори като забравя прането пак не пожълтява. /последният път седя 3 дни-срам.../

Не си въобразявам че въздухът тук е по-чист, но факта си факт. Според мен е от въздуха и концентрацията на праховите частички в него. В Люлин блока беше баш на бул. Захари Стоянов. Тук в Борово сме във вътрешността на квартала и има много зеленина.

# 24
  • Мнения: 9 903
абе не е от въздуха. От изплакването си е. Това, което и лабрадор уточни.
манна, да не сте сменили пералнята, сменяйки квартала? Или може би говориш за друг вид замърсяване просто.
На мен точно в малък, чист град ми пожълтяваше прането - изпрано ръчно, познай колко добре изплакнато........

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
С бялото пране такъв проблем нямам. Дори избелява още повече на слънцето.

# 26
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Към тези, които нямат проблем с пожълтяването - с какъв прах за пране перете?

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Към тези, които нямат проблем с пожълтяването - с какъв прах за пране перете?

За бяло пране ползвам предимно Персил. Напоследък обаче пера с Есекс.

# 28
  • Мнения: 3 886
Аз пък имам проблем с тъмните дрехи.Колкото и прах да сложа все трябва да ги преплаквам TiredЗа бялото нямам проблем избелва ми се и няма петна.Пераобаче с САНО МАКСИМА и ПЕРСИЛ.случвало се е и какъвто има подръка,Живея на много слънчево място и прането ми съхне за няма и час. bowuu

Общи условия

Активация на акаунт