Национални ястия

  • 3 741
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 320
Пълнени чушки, лозови или зелеви сърми, пиле с ориз или пиле с картофи, зелен боб, стар боб в гърне, за шкембето са ти казали вече / аз го готвя по същия начин както и matakosmata, но не слагам джоланчето/, баница, кюфтета по чирпански, сирене по шопски и друго не се сещам сега. Хайде успех в готвенето и след това да кажеш дали са им харесали националните ни ястия.

# 16
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
с патладжаните и доматите стават страхотни манджи

с тиквичките - също  Peace

ако си си запазила коприва - направи им варена със сирене и яйца - ммммм - вкусотия  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 99
Каквото и да направиш на гостите си бъди сигурна, че ще ги шашнеш  Peace  Аз имам една история с мои познати от Гватемала, месихме баница заедно и след това си я изядохме. Толкова бяха впечатлени, че нямам думи  Joy
Има само една тънкост когато приготвяш национални манджи за чуждестранни гости- не можеш да знаеш вкуса им и не знаеш как ще реагират на шкембе- чорбата с чесън  Rolling Eyes  Тук в САЩ сме правили таратор на хамериканци и не бяха впечатлени, искаха да го затоплят защото така не могли да ядат студена супа  Joy Мисля, че по-добра идея е ако комбинираш наши ястия, но не чак толкова традиционни и малко от тяхната кухня (смятай, че си ги шашнала и с това  Peace)
Успех  Peace

# 18
  • Мнения: 931
Момичета много благодаря за съветите а как се прави въпростаната кавърма и капама.Търсих из нета но срешнах ужасно мн и различни рецепти и сега се чудя как точно се прави , абе мен в тия сложните манджи хич ме няма но сега ми се е паднало да се изявявам пък после каквото се получи това ще си ядем  Joy

Общи условия

Активация на акаунт