Отговори
# 1 950
  • Мнения: 48 194
Ее, хайде, все можеше да го погледа някой за час-два, дори и някой детски клуб...а пък една мама си доведе детенцето с нея, ама явно е по- мотивирана ли, що ли...
Иначе аз отдавна предлагам да ходим с децата ни на такива места, нали за тях става дума, не просто за 3000 или 5000 "неща" , а нашите деца...

# 1 951
  • гр.София
  • Мнения: 4 176
 Да не прекаляваме с упреците. Детето на срещата беше за кратко и беше кротичко.
 Моята до неотдавна сучеше, плюс че не познава биберона и шишето и нямам с какво да й запуша устата ( а, и в клуб без мен не стои)- и бихме направили заедно страхотен цирк на срещите в Общината.
 Всеки си знае дереджето.
 Наесен  ще я влача с мен. Ще стоя отвън и мога да пазя и вашите деца  Simple Smile

 Вени
, за работещите в ДЗ -освен ако към 6-те им точки не добавиш 1т за работещ в С-мата и 4 точки за работещ родител. Иначе ги изпреварват :
                                        -  многодетни, работещи- 8/12 т
                                        -  с близнаци, работещи-4 /8 т
                                        -  брат(сестра) ,работещи-5/ 9 т

# 1 952
  • София
  • Мнения: 3 648
Е, разбира се, че щом работят в ДЗ, значи са работещи по принцип, както и в просветата, така че събират 11 точки. Бият Ги само многодетните с деца до 8 години, което ми се струва справедливо! Но може да се пипнат точките, разбира се!
Може би тябва да се помисли дали близнаци и породени от многодетни семейства да ползват точки и от двете предимства?!

# 1 953
  • гр.София
  • Мнения: 4 176
Е, разбира се, че щом работят в ДЗ, значи са работещи по принцип, както и в просветата, така че събират 11 точки.
Така става Peace. Понеже преди време като пусна тези точки, стана дума,че няма да им ги дублираме и натрупваме, а остават само точките им за работа в конкретно ДЗ.Не съм те разбрала.

 

# 1 954
  • София
  • Мнения: 3 648
Да, май се говорише! Да не доблираме такива в образованието с тези в ДЗ работещи ли? Ами както решим - ако не, можем да вдигнем малко точките на работещите в ДЗ!

# 1 955
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен!Някой може ли да ми каже вярно ли че децата който не са приети тази година в ясла и група на родителите ще им дадат еднократно по 100 лв. защото една майка ми каза а аз се питам с тези 100 лв. каво да направя като не стигат за гледачка и за 1 седмица!И още нещо децата който чакат ще имат ли някакво предимство другата година!Благодаря!!!

# 1 956
  • Мнения: 48 194
На въпрос 1- мисля, че не.
На въпрос 2- не.

# 1 957
  • София
  • Мнения: 3 648
Това първото се говори, но доста се съмнявам да стане! Второто не вярвам да се приеме!

# 1 958
  • София
  • Мнения: 1 775
Lovi
Наесен  ще я влача с мен. Ще стоя отвън и мога да пазя и вашите деца  Simple Smile
Изпревари ме  Laughing. Иначе знаеш за онзи мой злополучен опит да ида с детенцето. 2 часа и половина обикаляхме коридорите на "Сирма". Но, може да потърсим варианти да могат да участват повече майчета на срещите  Peace.

# 1 959
  • гр.София
  • Мнения: 4 176
 Лови, помня,разбира се Grinning. Как издържа тогава,не знам.

# 1 960
  • Мнения: 48 194
Е, моят поне е в така мразените самостоятелни ясли, които- слава Богу -си работят цяло лято, за разлика от ДГ, та нямам проблем засега. Иначе не бих се поколебала да го взема с мен на срещите! Та там обсъждаме децата като бройки и случаи, а чиновниците не са виждали живо дете с години Tired, такова чувство имам. Няколко деца не биха навредили на атмосферата, а биха били подходящ фон за обсъждане на проблема на майките и децата.
както и да е, моля ви се да помислим върху въпроса за районирането! Струва ми се че щени създаде доста проблеми, и трябва да го поизпипаме.Освен това предложете нова анкета, че тази изтече.

# 1 961
  • София
  • Мнения: 1 775
Lovi-татко.
Районирането е доста разнообразно като понятие. Може би трябва първо да уточним какво точно ще разбираме под район:
1. Община
2. Квартал
3. Микрорайон
4. Друго
Опитвам се да ги степенувам по размер. Общината може да обхваща няколко квартала. От своя страна квартала може да има известен брой микрорайони.
От друга страна в тези обособени териториални единици живеят неизвестен брой жители. Някъде повече, другаде по-малко. Което също трябва да се отчете. Както и броя на ДЗ в тези единици.
Според мен трябва да дефинираме до каква дълбочина на степенуването ще стигнем.
Не можем механично да го определим.
Тук трябва да поработим. Поне аз го виждам така:
1. Разгъваме картата на София. Административната, не географската.
2. Нанасяме всички ДЗ по места. (ДЯ, ОДЗ, ЦДГ и СпециалниДГ)
3. Опитваме се да разберем броя на жителите по райони. Може да се използва електронната система, като база данни.
4. Отбелязваме районите без ДЗ.
5. Отбелязваме районите с най-голяма натовареност.
6. Опитваме се да изведем математическа формула (коефициент) на необходимостта. В нея може би трябва да се включат кандидати/ДЗ/райони?
7. Чак тогава може да разсъждаваме за дълбочината на районирането.

Това ми идва в момента като идея. Дайте предложения за допълване, или отхвърляне на точки. А може да се отхвърли всичко и да се предложи друга идея. За 2-3 дни да го обсъдим като идея и после да си разпределим задачите. Кой от нас какво да провери и да сумира, за да си помогнем взаимно. След още 2-3 дена за събиране на информацията да я обобщим и тогава да определим районите.

# 1 962
  • Мнения: 48 194
Мисля че съществуващото разделяне по райони или по общини е най- удачно. Мисля че и ДГ са групирано малко или много по този начин, например ДГ от район/община Слатина, Младост, Люлин и т.н. http://www.sofia.bg/rajoni.asp

# 1 963
  • София
  • Мнения: 1 775
Lovi-татко.
Плодова фея - мерси за бързата реакция.
Погледнах набързо сайта на СО. Понеже съм по-запознат с община "Витоша", затова и пречупвам нещата през нея (но не е само тя такава). В нея влизат с. Владая, с. Мърчаево, кв. Симеоново, кв. Драгалевци, кв. Бояна, кв. Княжево и кв. Павлово - Бъкстон.
А ДЗ в нея са малко (6+1 специална), спрямо натоварената Младост (15+1 специална) - например.
Затова се замислям за натоварването и за разпределение на точки по райониране.

# 1 964
  • София
  • Мнения: 8 947
Lovi-татко.
Според мен трябва да дефинираме до каква дълбочина на степенуването ще стигнем.
Не можем механично да го определим.
Тук трябва да поработим. Поне аз го виждам така:
1. Разгъваме картата на София. Административната, не географската.
2. Нанасяме всички ДЗ по места. (ДЯ, ОДЗ, ЦДГ и СпециалниДГ)
3. Опитваме се да разберем броя на жителите по райони. Може да се използва електронната система, като база данни.
4. Отбелязваме районите без ДЗ.
5. Отбелязваме районите с най-голяма натовареност.
6. Опитваме се да изведем математическа формула (коефициент) на необходимостта. В нея може би трябва да се включат кандидати/ДЗ/райони?
7. Чак тогава може да разсъждаваме за дълбочината на районирането.

Това ми идва в момента като идея. Дайте предложения за допълване, или отхвърляне на точки. А може да се отхвърли всичко и да се предложи друга идея. За 2-3 дни да го обсъдим като идея и после да си разпределим задачите. Кой от нас какво да провери и да сумира, за да си помогнем взаимно. След още 2-3 дена за събиране на информацията да я обобщим и тогава да определим районите.

т. 3 е неизпълнима, няма как да се разбере броя на жителите, системата също не може да даде представа, защото в нея не се попълва никъде адрес.
Относно районирането, не виждам проблем да е по общини. Нали и без това всяка община е обособена единица с кмет и управление. Така почти не виждам шанс да има райони без ДЗ.

Общи условия

Активация на акаунт