Чудя си се, как може да не си уважаваме собствената история?!

  • 2 426
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Също работя в центъра, макар и не в София.
Направи ми впечатление, че нямаше човек, който да не спре и да не изчака края на сирените. Дори децата- точно срещу мен имаше две, колкото сина ми, на около 8-9 години, с колелетата, спряха и чакаха.
Определено децата, тези, с които имам контакти около сина, знаят какъв ден е днес.
Та едни почитат- други не почитат, така както е със самочувствието, самомнението, възпитанието, духовността, знанието и много други неща.

# 16
  • France
  • Мнения: 726
За мен пък идеята на сирените е не само ставането на крака, а също и да се сведе глава и да се отдаде почит на героите, а не да се зяпа през прозореца и да се брои кой прав и кой не.


Аз сведох глава, и ги почетох мисленно... а съм сама в къщи и спокойно можех да продължа да чатя....а ти това направи ли го?

# 17
  • Мнения: 793
За мен пък идеята на сирените е не само ставането на крака, а също и да се сведе глава и да се отдаде почит на героите, а не да се зяпа през прозореца и да се брои кой прав и кой не.


Аз сведох глава, и ги почетох мисленно... а съм сама в къщи и спокойно можех да продължа да чатя....а ти това направи ли го?
Е как си свела глава като си написла,че си гледала през прозореца и си видяла как никой не спира?

# 18
  • Мнения: X
За мен пък идеята на сирените е не само ставането на крака, а също и да се сведе глава и да се отдаде почит на героите, а не да се зяпа през прозореца и да се брои кой прав и кой не.


Аз сведох глава, и ги почетох мисленно... а съм сама в къщи и спокойно можех да продължа да чатя....а ти това направи ли го?
Е как си свела глава като в друга тема си написла,че си гледала през прозореца и си видяла как никой не спира?
Хубаво,де,аз не погледнах през прозореца,щото ми еясно какво ще видя, но разговорите около мен бяха прекрасна извадка за това как на някои хора просто им е през оная работа...

# 19
  • Мнения: 793
Като гледам, една огромна част от българите
себе си не почитат, камо ли история, герои...
Самочувствието идва отвътре, а не се налага.
Колко си права Hug
Бих добавила и уважението към другите ,което е пък резултат от уважението към самия себе си.
*Nessa* , за себе си знам как съм постъпила, така че моля те хайде не се чуди за какво да се заяждаш Wink
Именно - гледала си през прозореца. Така ли се отдава почит?

# 20
  • Мнения: 4 202
За мен пък идеята на сирените е не само ставането на крака, а също и да се сведе глава и да се отдаде почит на героите, а не да се зяпа през прозореца и да се брои кой прав и кой не.


Аз сведох глава, и ги почетох мисленно... а съм сама в къщи и спокойно можех да продължа да чатя....а ти това направи ли го?

Направих това, което смятам за правилно, а него съм го написала в предния си пост.

# 21
  • Мнения: 24 467
Почит не се отдава по външни белези. Мога да стоя седнала и да я отдавам, мога да стоя права и да си мисля за покупките. Мога да я отдавам само на 02.06 в 12.00 часа и да се не сетя други път, мога да отдавам и по често. Почит не се отдава, също така, по задължение. А това, дали някой друг отдава почит или не- лично мен не ме ангажира емоционално.
Външният начин на отдаването на почит оприличавам по- скоро на парадност, не влагам положителен или отрицателен смисъл в думата.

Последна редакция: пн, 02 юни 2008, 13:20 от Judy

# 22
  • Мнения: X
Права си Judy, но ако чуждото невежество ме възпрепятства  физически да постигна желаното усамотение,необходимо ми за отдаване на почит,дори и само наум, тогава все пак ме засяга.
Всъщност...заеби, наистина това да беше проблема, здраве му кажи.

# 23
  • Мнения: 3 641
buttinsky,Judy   и двете сте прави. Въпросът е всеки сам по свой начин да го почуства вътре в себе си, а не да си придава някакви пози.
На всички желая щастлива седмица!  bouquet

# 24
  • Мнения: X
buttinsky,Judy   и двете сте прави. Въпросът е всеки сам по свой начин да го почуства вътре в себе си, а не да си придава някакви пози.
На всички желая щастлива седмица!  bouquet
  bouquet и на теб  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 24 467
И от мен   bouquet на всички!

# 26
  • Мнения: 4 514
При нас сирените не се чуха, а аз направо бях забравила, че днес отдаваме почит. В 12:06 сестра ми ме пита по Скайп дали съм станала и едва тогава се сетих.  Sad Иначе не пропускам, за мен това е важен ден.
Спомням си как миналата година, бях си в родния град, в 9-ти мес. бременна, навън към 35 градуса жега, аз на площада, по една случайност. Бързах да се прибирам, че ми беше зле, но спрях. Всички спряха! И коли, и пешеходци. Стана ми мило. Само румънците, които се разхождаха, се стреснаха от сирените, чудейки се защо всички стоим като истукани, най-вероятно....

# 27
  • Мнения: 1 470
Аз пък изтичах до прозореца да махна на децата си,които играеха на вън,да застанат мирно...И те вече стояха,навели главици...От което се чувствам много горда.И след това и аз застанах.Значи съм успяла да възпитам поне минимална почит у тях... Hug

А иначе преди години докато живеех в Овча Купел,наблюдавах странен феномен...В дванайсет часът когато сирените започваха да вият,всички цигани заставаха милрно,барабар с циганетата,пък българите ги подминаваха любопитно newsm78...Нямам коментар по това!

# 28
  • Мнения: 56
Аз пък си правих кола маска, когато по радио прекъснаха една от любимите ми песни, за да пуснат сирените! Станах, изключих радиото, затворих прозореца (защото се чуваха и от вън) и си продължих колата. Никога не съм крила, че не съм патриотка. Не ме е срам от това, даже се гордея! Може би, ако бяхме по-нормална държава и я нямаше тази мизерия, която я има сега в цялата страна, щях да уважам такива дати.. но... уви.Не зачитам празници като 30ти март, 6 или 9 септември, 2 юни и т.н... За мен са просто почивни дни.

# 29
  • Мнения: 24 467
....Не зачитам празници като 30ти март, 6 или 9 септември, 2 юни и т.н... За мен са просто почивни дни.
Какво е станало на "30ти март", чества ли се по някакъв повод "9 септември" и почивен ден ли е "2 юни"?

За останалото вече писах- това си е лична работа на всеки- нито осъдителна, нито такава, че да се гордеем с това. Все едно да се гордея, че обичам близките си и не обичам съперниците си.

Общи условия

Активация на акаунт