Променят ли се хората

  • 2 785
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Променят се в някаква степен, но не може да се очаква "пълна промяна".

# 16
  • Мнения: 17 546
Винаги човек може да се промени, стига да осъзнае, че има нещо в името на което си заслужава да го направи!

# 17
  • Мнения: 482
Да, променят се!
За съжаление това става "когато му дойде времето" и най-често, в неочаквана и нежелана от другия посока. SadТоест - след промяната може и по-зле да е.
Когато някой прави нещо, което е "лошо", запълва своя потребност.Ако спре да върши "лошото", потребността остава.И се запълва с правенето на нещо друго, което дали ще ти хареса повече?

# 18
  • Мнения: 486
Хората над 25г. се променятмного рядко и от опит не след 'един сериозен разговор'  а когато светът им се пробърне и ги разтърси едно хубаво живота.

# 19
  • Мнения: 3 641
Променят се. Поне ,ако съдя по себе си. Специално при мен има голяма промяна  последните 2 години, надявма се да е в добра насока за хората около мен Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 161
Има хора,които чудеса биха направили със себе си,само за да задържат това,което имат.Променят се хората,защо да не се променят?И е препоръчително да се променяш,да работиш върху себе си.Обаче,ако често някой казва "ще се променя",не разбирам на какво основание трябва да му се вярва.

# 21
  • varna
  • Мнения: 676
Убедена съм,че човек ако иска,независимо ма каква възраст е,може да се промени.Въпрос на желание!

# 22
  • Мнения: 2 448
Убедена съм,че човек ако иска,независимо ма каква възраст е,може да се промени.Въпрос на желание!
Може да се промени в някаква степен, но не и коренно друг човек да стане. За това казах, че зависи каква се очаква да бъде промяната.

 Повечето случаи на коренна промяна на хора са към лошо, не към добро.

# 23
  • Мнения: 4 292
Всички се променяма. Само, че обикновено го правим без да искаме и без дори да го усетим.
Не вярвам в промените по необходимост и защото някой го очаква от нас.

# 24
  • Мнения: 1 731
Зависи кое ...Ако е алкохолик,има да чакаш да спре да пие.Няма да стане .Ако е черта от характера,може и да стане зависи той колко го иска и ти колко си настоятелна.Ако има и любов,става по-лесно. Heart Eyes

# 25
  • Мнения: X
Хората се променят,но никога под натиск.Не искам да звуча поучително ,но е така.Не можеш да искаш да промениш един човек и това да стане.Временно може и да има резултат,ако има чувства към теб,но след време ще започне да му тежи и нещата ще станат каквито са били преди.Има един такъв виц:"Мъж и жена седнали на "сериозен "разговор какво да направят ,за да върви бракът им, какво да променят.Жената казала:Мъжо,нека и двамата да направим по нещо:ти ще откажеш пиенето,а аз ще те откажа от цигарите!"Така че ,за да се промени човек ,трябва да е осъзнал нуждата от промяна и тя да става спонтанно и по собствено желание.Иначе няма смисъл.

# 26
  • Мнения: 661
Да , хората се променят ,но трябва да има желание и да дават доказателства за това ,че самите те искат да се променят .Промяната е бавен процес ( зависи все пак за каква промяна става въпрос ) ,но задължително трябва да се изразява в дела .

# 27
  • София
  • Мнения: 15 466
Пета година вече наблюдавам един човек, който всеки ден обещава, че ще бъде вече нов човек и ще се промени.За жалост става все по-лошо.

# 28
  • Мнения: 4 733
 За съжаление след големите обещания минава време и нещата си стават по старому. Не виждам как някой зрял и завършен човек ще успее цял живот перманентно да се прави на нещо, което не е в действителност. Все някога се умаря.

# 29
  • Мнения: 301
Всички се променяма. Само, че обикновено го правим без да искаме и без дори да го усетим.
Не вярвам в промените по необходимост и защото някой го очаква от нас.

Може и по необходимост да се промени човек, но едва ли ще е за дълго - мисля, че не можеш да станеш нещо което не си Rolling Eyes Все едно да избягаш от себе си?

Общи условия

Активация на акаунт