Помощ за Нейка

  • 16 053
  • 347
  •   1
Отговори
# 315
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз наистина не следя историята отблизо...но, Лекси...мисля, че си права.
Ако Нейка не иска да се грижи за това дете...ако има други планове...това мога да разбера.
Но при наличието на толкова хора, с които може лесно да се свърже и да ги направи щастливи...да осигури на детето си истински дом и семейство...да го остави в дом...това не бих оправдала.
Предполагам, че като гушне бебето....плановете и могат да се променят коренно...Simple Smile
Предполагам, че е много трудно решение, да оставиш детето си завинаги...
Но да го остави "временно" и да не го потърси вече....без да му даде шанс за осиновяване...е жестоко просто...

Пишете, момичета, които имате контакт с нея..какво е решила?

# 316
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Аз също следя темата редовно,меко казано съм възмутена от действията на Нейка.
Всички майки се опитваха да помогнат по безброй начини,то не бяха пари то не бяха квартири.И за какво беше всичко това, както каза по горе Никол ако не се лъжа, Нейка просто е търсила начин някой да я издържа докато роди.Тя никога не е имала намерение да задържи детето си.
Когато първоначално тя търсеще помощ и питаше къде да остави детето си,каза че не може да го задържи защото няма пари и жилище.Във всяка една трепна по нещичко и започнаха идеите как да се помогне.Нейка само това и чакаше видя удобният момент че може да има полза от цялата тази работа и прие идеята.Само че проблемът е бил че тя е заблуждавала всички.Всички ние си мислехме че Нейка ще задържи детето благодарение на доста хора, който и помагаха само че Нейка е имала други планове.
Ако някой ден Нейка прочете написаното тук мога единствено да се надявам че е задържала детето си и е поумняла.Но ако не може да се грижи за него, нека поне даде шанс на това малко създание да бъде осиновено, от хора който ще го обичат и който ще му дадът един "старт" в живота.
Това не е картоф, който оставяш за временно ползване на някого, и като се сетиш че все пак той съществува, да идеш и да си го прибереш.Това е човешко създание, едно дете което няма никаква вина, за грешките на свойте родители.

# 317
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 721
Лекси, по принцип това, което си написала е много вярно и точно.
Но всички, които реално помагаха на Нейка, всички ние, които се срещаме
с нея доста често, сме й задавали този въпрос.
Тя не иска да си остави детето, не иска де се откаже от него.
Отдавна можеше да го реши този проблем, когато си ходи до Кубрат
за личната карта, майка й и е предложила да уреди нещата с някакъв дом в Разград.

# 318
  • Мнения: 60
Мислех да не се включвам повече в тази тема, за да не стане като в началото - остри, непремерени думи и излишно натягане на обстановката... Е, да де, ама сърце мъжко не трае Simple Smile

Момичета, моля ви, нека изчакаме малко. Само няколко дни.
Все още Нейка не е гушнала бебето си - не й го дават. Стои под 24-часово наблюдение, защото раждането е било доста тежко - седалищно по естествен път.

Аз наистина съм разочарована и на моменти дори бясна от нейното иди ми-дойди ми, но, както й казах 100 пъти и на нея - всичко, което правим е за бебето. Всичко! За да не иде в сиропиталището още сега. Както е 2,700 кг. просто не искам да си представя какво ще му се случи.
Готова съм да забравя всичките глупости, които надроби за пореден път Нейка и да продължим по плана.
Изписват я, отива си в квартирата /чудесна стая и великолепни съквартиранти/, позакрепват с малката хубавица и ги откарваме в Стара Загора в центъра, който момичетата от "Самаряни" успяха да създадат, въпреки че не им беше никак лесно. Там прекарва следващите 6 месеца в хубава обстановка и на пълна издръжка. После ще й помагаме пак няколко месеца, докато бебето тръгне на ясла, а тя си намери работа.
Ако таткото е толкова загрижен, като се върне от гурбет, да си ги вземе от Стара Загора. Никой няма да я спре да си тръгне, дори ще бъдат доволни, че се е събрала с бащата на детето си.

На никого в тази история не е лесно. Най-малкото на Нейка. Объркана и разтревожена е. Не разбира какви чудеса се случиха с нея, за да се роди това момиченце и да не поеме пътя на хиляди други деца без неговия късмет.

Дано малката душа смили сърцето на майка си!

# 319
  • Мнения: 46 600
........ раждането е било доста тежко - седалищно по естествен път........


 #Crazy За какво са я мъчили? Нямам думи! #2gunfire

# 320
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
........ раждането е било доста тежко - седалищно по естествен път........
#Crazy За какво са я мъчили? Нямам думи! #2gunfire
И аз това се чудя  ooooh!. Сакън да не се минат с някое безплатно секцио #Cussing out, доколкото схванах от темата момичето е доста фино и слабичко, а в главата й е голяма каша и без това преживяване  Cry. Ами ако, недай боже, беше станало нещо с нея или бебето?  Twisted Evil

# 321
  • Мнения: 978
Рибка и другото момиче от чужбина, вие сте направили наистина изкл\чително много за Нейка. За мен лично тя не е готова да отгледа дете. Най-добре е да го даде за осиновяване с пълно отказване от родителските права. Просто веднага ще го осиновят хора с желание, а много от тях и с възможности.
Вариантът със Самаряните и въобще целият ви план е прекрасен, но когато един човек не е готов за това, той не може да го оцени. Лекси много правилно е написала по-горе.
Каквото и да стане всички вие заслужавате   bouquet

# 322
  • Мнения: 60
Казах и преди, но ще повторя - не мога да дам съвет на никоя майка да се откаже от детето си. Просто не мога.
Да, почти съм сигурна, че бебенцето би могло да има късмет при хора, които са чакали дете с години и ще направят за него много повече, отколкото родната му майка, дори и да иска. Но не мога. Което мога - мога, което не - не се притеснявам да си го призная.

Що се отнася до готовността за дете, доста се замислям дали самата аз съм знаела готова ли съм или не. Но родих и борбата започна. Грешила съм, учила съм се в движение, постигала съм своите малки победи... Като всички майки. Тя с нищо не е по-различна, освен, че ще й е доста по-трудно в началото.

Но крайното решение си е нейно. Никой не може да го вземе вместо нея.

# 323
  • Ispania
  • Мнения: 4 484
..............................

Последна редакция: ср, 27 юли 2005, 01:39 от Val

# 324
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
хайде да се успокоим....
Нейка още е в болницата, още не и дават детето да го гушне....
Може да размисли и да си го отгледа детето........
нека изчакаме.................

# 325
  • Мнения: 1 343
Така ... Даже незнаех че "Самаряни " са готови с някакво предложение. Ходя там на курс за бременни всяка седмица и нищо не са ми споменали е те това е.
Сега за Нейка ... както казах и преди хич вяра и нямам.
Щом й е минало през ума да го остави след толкова мъки и моления и след като го носи 9 месеца   ooooh! какво да очакваш. Майчин инстинкт бахти инстинкта... че аз отсега внимавам някой да не ми удари корема с мъжа спим на отделни легла за да не ме нарани без да иска. Отсега си мисля как да го опазя ... Не че ще ми е много лесно . Не че няма да останем на 130 лв защото ме пускат преднамерено от фирмата майчинство и не се знае дали ще са редовни платци и на него но не ми е минавало през ума да го оставя някъде пък било и за няколко месеца.
Момичета пак ви казвам спрете да мислите вече за майката ... вече детето е на лице и моля ви не я убеждавайте да го задържи ако е на този акъл още. По добре да се намери семейство при което да е детенце отколкото да се остави на такава неуриентирана "майка ". Ми утре като я хване следродилната депресия ??? Дали няма да си хване багажа и да го зареже самичко без да се обади на никой.
Пак се почва на нов глас думи нямам вече.

# 326
  • Мнения: 60
ВИДЯХ Я Simple Smile
Най-красивото момиченце, което съм виждала Simple Smile Ама съвсем сериозно!

Мама Нейка е добре. Ще си вземе дъщеричката, така че, моля ви - стига сме я одумвали. Момичето е готово да се бори, макар че й е съвсем ясно, че ще бъде страшно тежка задача.
Бебето все още е на системи и не са й го давали. Само й го показаха на вратата на Детско отделение.

Колебанията свършиха, надявам се. Ще си тръгнат двете от там!

# 327
  • sofia
  • Мнения: 7 477
ВИДЯХ Я Simple Smile
Най-красивото момиченце, което съм виждала Simple Smile Ама съвсем сериозно!

Мама Нейка е добре. Ще си вземе дъщеричката, така че, моля ви - стига сме я одумвали. Момичето е готово да се бори, макар че й е съвсем ясно, че ще бъде страшно тежка задача.
Бебето все още е на системи и не са й го давали. Само й го показаха на вратата на Детско отделение.

Колебанията свършиха, надявам се. Ще си тръгнат двете от там!

yessssssssss Simple Smile
bravo na momicheto,mnogo se nadiavah taka da si zadarji momichentzeto.

da sa jivi i zdravi.
chestno da si kaja v momenta sam mnogo radostna  Simple Smile

# 328
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Да всъщност с Рибка бяхме заедно при Нейка. Нещата са точно така както ги е описала. Хайде още малко да почакаме преди да се хабим в догатки и преди да хвърляме повече обиди. Днес тя каза че си иска бебето и дори мисли за име. Когато ми каза че е решила да си е с детето това беше един от най вълнуващите моменти в живото ми. Много, много искам бебка да е с майка си и съм убедена че майка и с тоя прословут неин инат ще се справи:) Не се вълнувайте излишно. За сега всичко е наред.

# 329
  • Мнения: 2 792
  Камък ми падна от сърцето, съвсем честно Grinning, много се радвам ,че Нейка е променила решението си, дано от тук нататък да става все по-силна.
  Йоси, докладвай от какво има нужда с каквото мога, ще помогна Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт