За сядането на бебетата

  • 2 137
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 367
Моят син още от четвъртия месец искаше да стои седнал,опрян на мен.Не помня кога започна да седи сам,но не съм го учила,не съм го подпирала с възглавници.Остани детето самичко да се научи.Когато заякне достатъчно,ще стане.Моето мъниче също от бебе мрази да стои по корем.Мъчих се да го привлека с играчки,за да пълзи,като беше по-малък,но резултатът винаги беше недоволни крясъци.Така че не съм го насилвала.

# 16
  • Мнения: 391
Започна да седи сам на 7 месеца; реших да го сложа и да опитам, той се закрепи и му хареса. На следващия ден вече го слагах спокойно в кошарата, и той 2 седмици след това се изправи сам и няколко дена след това започна да обикаля кошарата отвътре. Сега лази; но предпочита да ходи, воден за ръце...Аз пък си мисля че му е много рано... Ама децата не се правят по калъп, всичко зависи от това дали са готови и дали го искат, щщото има и дечица дето обичат да си лежат...

# 17
  • Мнения: 1 428
Не се притесняваи излишно, когато детето е готово ще започне да се изправя само. Peace





 Peace











































































































# 18
  • Мнения: 1 062
Не се вглеждай толкова в детето си. Ще се научи на всичко, а децата са различни и чуждите не са критерии. Моето бебе започна да стои стабилно седнала на около 6-7 месеца. Да сяда сама на около 9 месеца. Тогава и започна да лази. А към средата на 9-тия месец започна да се изправя като се хваща за нещо с две ръчички. Радвай са на бебето си и на успехите му, но не се чуди кое кога трябва да започне да прави, защото няма граници и срокове.

# 19
  • Попово
  • Мнения: 687
малкия ми син започна да стои стабилно на 8 месеца и провървя на 10 Simple Smile при всеки е индивидуално... племенника ми седна на 6 месеца и провървя на годинка и 2 месеца. така че не се вълнувай толкова  Grinning

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Синът ми започна да стои седнал на 6 месеца-проходи на 9.Дъщеря ми започна да стои на 7,а проходи на 11 Peace

# 21
  • Мнения: 327
Моето бебе също не може да седи(да седи разбирам само,без подпора на гръбчето) и не мисля,че имаме проблем.Гледам навън доста по-малки бебета сложени да седят в новите летни колички,майките горди-не съм съгласна,че бебе на 4 или 5и половина месеца може да седи.Ние си се разхождаме с зимния кош и хич не ни пука.Иначе се обръщаме, и от гръб, и от корем.

# 22
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Благодаря ви за отговорите момичета.
Аз не се притеснявам, но и нямам много база за сравение, тъй като обкръжаващата ни среда са приятели без деца или с по-големи от нашето. Общо взето сравнявам с това, което чета тук във форума. Просто ми се вижда странно, че бебка не проявява инициатива за сядане и  за пълзене, а и се сърди, като я поставя по корем. Най - смешното е, че прави нещо като пълзене, но по гръб и нагоре с главата - прави като мост и се подхвърля с главата назад. Така може да обиколи цялото ни легло. Като срещне прегреда на главата си отзад, се извърта на страни и продължава. Абе смехория.

# 23
  • Мнения: 191
Здравей, подавай ръце на дъщеря си, когато се опитва да се изправи, за да седне, но без да я дърпаш. Просто ги подавай за опора. Съвсем скоро ще започне сама да сяда. Моята щерка, на 8 месеца започна да сяда сама от легнало положение, а на 8 месеца и десет дни започна да се изправя сама, като се захваща на решетката на кошарката и на всичко, което и попадне. При всички положения всичко е много индивидуално и нямаш никакъв повод за притеснение.

# 24
  • Мнения: 160
Много е важно бебтата да се оставят по корем (разбира се не сами), за да се научат да палзиат колкото и да пищят. Палзенето е свързано с развитието на много важни моторни и умствени деиности и навици, като например способността да четат и да постигат цели в зхивота. Ето ена статиа за това как мозхемда ги научим да пулзиат:

http://www.thelaboroflove.com/forum/baby/helping-baby-crawl.html

# 25
  • Мнения: 1 447
Моето също седи седнало,но от легнало положение не може само да седне.Единствено когато е легнал в количката
се издърпва с помощта на масичката от пред и така успява да седне.Като гледам няма и да лази,защото не обича да стои по
корем.Като го сложа започва да реве и се обръща.Дъщеря ми също не е лазела,а направо проходи.

# 26
  • Мнения: 192
Аз по принцип не се тревожа за всички тези двигателни умения, защото е много относително и зависи от бебето. Ама баба ми се заинати защо на 8 месеца не може още да седи стабилно сам -= научи го за 2-3 дена- подпираше го в началото, послего пускаше и се научи да ти кажа Peace

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Дъщеря ми пълзеше от 7 месечна, сама се научи и оттогава и сядаше след като спреше да пълзи. В количката също по това време започна да  сяда сама като се хващаше отстрани и се изправяше.
Синът ми сега, ако го сложа седнал стои стабилно,   но сам не може да седне. Върти се като пумпал и го държа на пода, когато е буден.

# 28
  • Мнения: 9 814
Детето не може да го научиш да седи, то започва да го прави, едва когато го позволява двигателния му апарат.
може да му помогнеш да се научи като го подпираш с възглавници, когато е на леглото или да го оставяш в количката, за да има стабилна опора от всички страни.

# 29
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Започнах да слагам дъщеря ми да сяда на 5.5 месеца,като я подпирах с възглавница за по-малко.Постепенно се научи сама към 7-ми месец да стои седнала.Специални упражнения не съм правила.Обръщането от гръб по корем го научи късно,тъй че няма нищо страшно. Peace

Общи условия

Активация на акаунт