Утрогестан

  • 21 140
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 718
И аз го пиех, въпреки че нямах никакви проблеми, превантивно точно както при теб. Той е един вид предпазна мярка. На мен ми го изписаха при установяване на бременността 7 дни 2x2  и нататък до 14 г.с 2x1 вагинално. По принцип на листовката пише, че през първия триместър е само за вагинално приложение, орално само по преценка на лекаря. Аз забелязвам,че в повечето случаи го изписват за орален прием.

# 16
  • Мнения: 961
Заради контракции и кървене ми го изписаха.
И на мен така. Лека бременност!

# 17
  • Мнения: 9 973
пих го и аз Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 521
Честито   bouquet И аз пиех Утрогестан, а после и Дуфастон. Имах такива болки, каквито ти описваш до вория месецНе се притеснявай  Peace
Лека бременност  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 26
Привет,
и аз го пия точно от 5-та седмица /бяхме 7,2 мм Simple Smile)/ Имах кърваво зацапване и болки - първия лекар при който отидох ми каза че нищо ми няма и ме прати да си ходя - той си следи по ЖК и явно ако нямаш 3 месец не те брои много за "истински бременна" /доста дразнещо впрочем и май често срещано/.
Отидох при една позната, която изражда в МД и тя ми предписа точно Утрогестан - каза че е задължително профилактично в таквиа ситуации и че няма значение вагинално или орално, макар че и аз гледам вечер да е вагинално. И аз знам че е по-изчистен от Дуфастона и да ти кажа може и да си внушавам ама мисля че за това бебо успя да се захване яко Wink
пий фолиева кислеина, пийй си утрогестана ако имаш доверие в лекаря който ти го изписва и но-шпа-то също
И честито  Hug

# 20
  • Мнения: 697
Пих Дуфастон до 16г.с само заради леки придърпвания. Дават го на всяка втора бременна май. Пий си го спокойно и лека бременност.

# 21
  • Мнения: 391
аз също съм пила утрогестан-орално,но не си спомям до кога

И аз съм го пила, ама вече нямам спомени колко и как...мисля че не е било много щом не поммня, може би 2-3 седмици...

# 22
На мен доки ми беше казал да нося опакова от него винаги в мен и ако стане нещо да изпия две таблетки....е стана в 10-та седмица прокървих, нищо сериозно не беше, но го пих до 15 седмица нпкъде после пак го спрях  Peace

# 23
  • Мнения: 487
Лека бременост. Пие се профилактично.

Общи условия

Активация на акаунт