Сваляте ли си тъмните очила когато говорите с хора?

  • 7 142
  • 159
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Свалям си очилата, да. И зимно време си свалям ръкавиците, за да се здрависам. Навик ми е.
Ръкавиците-да.Независимо дали съм вътре или навън.

А според етикета - жената може да си свали ръкавиците единствено при ръкуване с друга дама, която в момента е без ръкавици. Ако и двете са с ръкавици, не трябва да ги свалят. Ако пък ръкавиците са дълги (т.е. не от типа "баба ми ги плете, че да ми топлят), свалянето им при ръкуване може да предизвика инфаркт у някой изискан възрастен господин от висШУТУ общество...

# 16
  • Мнения: 5 140
да, свалям си ги, и много се дразня, когато човека отсреща не ги сваля, докато говори с мен. Много държа да гледам някого в очите, като си говорим Peace

 Peace
а когато Слънцето е с/у мен просто се извинявам, че съм с очила

# 17
  • Мнения: 5 370
Не се почесвай там, дет' не те сърби. Все пак, не всички пасем трева, някои и месце хапваме. Wink
П.С. Стара Загора ми иде точно на половината път за морето. Whistling

# 18
  • Мнения: 56
Зависи с кого разговарям и дали съм гримирана   Laughing newsm08

# 19
  • Мнения: 1 113
Не ги свалям на улицата, само в помещение.
На хората може и да не им е приятно да гледат "две черни дупки", но обикновено нося слънчеви очила когато слънцето е много силно и алтернативата е да гледат две присвити очи  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 510
Свалям си очилата, да. И зимно време си свалям ръкавиците, за да се здрависам. Навик ми е.
Ръкавиците-да.Независимо дали съм вътре или навън.

А според етикета - жената може да си свали ръкавиците единствено при ръкуване с друга дама, която в момента е без ръкавици. Ако и двете са с ръкавици, не трябва да ги свалят. Ако пък ръкавиците са дълги (т.е. не от типа "баба ми ги плете, че да ми топлят), свалянето им при ръкуване може да предизвика инфаркт у някой изискан възрастен господин от висШУТУ общество...

Хм, скоро не съм срещала дама с дълги ръкавици...облечена като за опера например.
Трябва да отида да потренирам предизвикване на инфаркт  Laughing
Но нека първо стана част от онуй общество  Thinking

# 21
  • Мнения: 677
Никога не ги свалям, дори от аватара си.

# 22
  • Мнения: 698
Нося тъмни очила през лятото. Свалям ги, като говоря с хора, независимо кои са и за какво говорим.  Peace

# 23
  • Мнения: 2 161
Здрав човек съм,но никога не си свалям очилата,когато говоря с някого под палещо слънце.

# 24
  • Мнения: 604
Разбирасе че ги свалям и винаги се дразня когато човека срещу мен не го прави! Mr. Green

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 268
От отговорите дотук излиза, че половината се държат възпитано, а на другата половина не им дреме как се държат.  Laughing

# 26
  • Мнения: 2 401
Свалям ги, ама зависи с кого.  С хора, които не ме интересуват по никакъв начин не ги свалям.

Познавам една дама, която на бизнес преговори в затворено помещение си слага слънчевите очила Rolling Eyes , но може пък и да е комарджийка мацката..

# 27
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Не ги свалям, прекалено силната светлина ме докарва почти до ослепяване напоследък.
Може пък да съм вампирясала, знае ли човек Mr. Green

# 28
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
свалям,но, ако другият не сваля, може пак да ги сложа!ако слънцето ми е в о4ите! ръкавици отдавна не съм носила, но свалям ги принципно!

# 29
  • Мнения: 71
По темата:Нося сл. очила постоянно. Ако не на очите - на косата- като диадема, даже и вечер Mr. Green ; свалям ги освен ако слънцето е толкова силно, че нищо да не виждам, при което се извинявам.

От отговорите дотук излиза, че половината се държат възпитано, а на другата половина не им дреме как се държат.  Laughing

Това ми напомни на думите на мой познат след като си направих татуировката. За разликата между хората със и без татуировки - на хората с татуровки не им пука дали и ти си татуиран  или не .  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт