Две събрани длани във молитва, от Априлките към Станиславчо, силата ни литва!

  • 12 067
  • 271
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 54
Мамчета едни теми се подхванали, за които мога с дни да пиша, ще опитам накратко и аз да споделя моето мнение и тревоги  Grinning (това вторичкото е спеиално за ВаняМ)

ВаняМ и Галиво, не можах да си изпуша дългомечтаната цигара. Нали бебчо беше болен, та и аз бях изпаднала в умопомрачение и забравих даже и кафе да пия, та какви ти цигари. Толкова бях изплашена за Боян, че за нищо на света не бих запалила, но "млъкни сърце". Много ми се допушва понякога, но реших да трая, за да е живо и здраво мъничето. И без това нямам много кърма и не е ясно до кога ще продължа с кърменето, та стискам зъби за сега. Но ми се пуши.

За алкохола, пия само биричка за сега и то гледам да не повече от чашка, там някъде. Но аз по начало много не пия силен алкохол. Преди като не бях мама, пиех малка ракийка със саладка понякога вечер с мъжа ми, а понякога си пийвах и уиски по едно малко, но не съм почитатлека на алкохола много, т. е и без него мога.
Кафе не бях пила до преди 2 дни - вече съм натрупала 2 пъти по половин капучино. Шоколадче само си позволявам по малко , но не всеки ден.

Ася20, капки за колики отдавна не давам, защото от тях моето дете се влошава, само на чайче сме. И като е зле положението загравям със сешоар коремчето. така вече детето се упокои , така че според мен файда от чая има, но то си до дете. В края на краищата нищо не губиш, не е много скъп, така че давай  Peace Ние ползваме чая на Хипп.

За акото, и нашето е както  го е описала ВаняМ - златна каша, но и както Бибобибо има едни още по златни люспички вътре, въобще голямо съкровищв  Mr. Green Добре, че подхванахте темата, че аз се тревожех, че е кашесто, но явно е нормално  newsm78 Ака от  веднъж до 3 пъти на ден, май това е нормално нали?

Криси, и моя Боян така диша - понякога учестено, все едно изживява нещо за кратко, мисля че е нормалнно.

Верчо, браво на вас, как сте издържали. Ти си моята пътеводна светлина, която ме успокоява, нали и ние ще ходим на дълго пътешествие на 20-и юни. Имаме път до варна, но явно вече могат бебчетата да издържат и доки каза, че няма проблем.

За АГ прегледа, тази докторка, при която бях на ЖК, вчера се видяхме с нея и тя нещо си трае, аз ходих за болничния да ми оправи, но забравих да питам за преглед. А доктора при който раждах не ми е казал да ходя на преглед- само ми каза за цито на мазка след 3 месеца и за преглед на гърдите като спра да кърмя  newsm78 Що така тия хора се скатават - аз да взема да им звънна, че то май голяма беля може да стане, ако никой не ме прегелда, недай си боже има нещо като на Верчо Rolling Eyes

А вчера бяхме на детска консултация. Наддали сме 1250 грама от раждането, като се има предвид, че бяхме в кувиоза на ситеми и там не беше мръднало теглото 7 дни, представете си, значи това наддаване е за 3 седмици - голям мъж е Боян. Пораснал е и с 4 см, докторката каза, че можем да забравим, че е боледувал, вече всичко е минало.

Обичам ви за търпението, с което изчетохте целия пост (ако някой го е направил  Joy) Моя мъж нямаше да ме из  hahahaслуша

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 17:17 от Vanyivan

# 226
  • Мнения: 6 713
И при нас се е случвало да папаме само 5 пъти на ден, друг път - по 7! Забелязах, че в жегите онзи ден беше много неспокойна и явно много жадна, защото хем й давах вода, хем искаше да цока на 2 часа. Simple Smile

Лидия вече съм я виждала като плаче и да има сълзички в очетата.

За голямата нужда - и аз го имах този проблем, и сега някой път ме понаболява доста, няма кръв, но си е доста гадничко Confused.

Vanyivan, и ние акаме 1 път на ден най-често, може и повече, а веднъж пропуснахме, но на следващия ден - 4 пъти! Наваксахме добре, последното беше и зелено Mr. Green

# 227
  • София
  • Мнения: 749

А вчера бяхме на детска консултация. Наддали сме 1250 грама от раждането, като се има предвид, че бяхме в кувиоза на ситеми и там не беше мръднало теглото 7 дни, представете си, значи това наддаване е за 3 седмици - голям мъж е Боян. Пораснал е и с 4 см, докторката каза, че можем да забравим, че е боледувал, вече всичко е минало.


Браво, Ваня! Сигурна съм, че голям камък ти е паднал от сърцето  Hug Честит първи месец на Боян   bouquet

# 228
  • Мнения: 245
Честити месечинки на всички бебчовци...да са ни живи и здрави,много палави и усмихнати!

Уж и аз ям череши, вчера и диня, ама ефекта е УАУ направо не ми се сеща.
Но явно ям малко увеличавам ги от килограм на два  Crazy пък ще видим кое ще надделее Wink


Сега папка нашата сладуранка обаче се напъва напъва и аз викам охоооо кои знае колко много има и отиваме да сменяме памперса и хоп .... много малко....имаше повече от тия белите неща....и сега се замислам да няма запек това дете....и за това да не иска да яде....ама от какво да е този запек.....нишо ново не е яла....ама днес още не съм и давала от събраната кърма....страх ме е заради Долопрокта....вие какво ще ме посъветвате....

Vanyivan браво на малкия човек...все така добре да си хапва и да расте...пу...пу...пу

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 18:25 от Flying

# 229
  • Мнения: 1 095
Чета,че обсъждате плаченето. Моята кипра си плаче със сълзи и то доста голямо количество,когато наистина се бунтува за нещо или я боли коремчето,а иначе си цвърчи без да рони сълзи,но това се случва доста рядко. Peace

# 230
  • Мнения: 319
Дани от седмица насам пуска сълзи,....е не всеки път като плаче,но пък достатъчно често Peaceвидя ли сълзи в очите му още по жал ми става Confused
Извода е :бебета на 2 месеца могат да пускат сълзи Cry

Верчо ние утре за втори път ще предприемаме дълго пътуване(ще ходим при свекитата) на около 100км. от Варна .....час и нещо път и не правим почивки!Дани си спи сладко....веднъж го кърмих в движение Mr. Green

# 231
  • Мнения: 6 713
Дани от седмица насам пуска сълзи,....е не всеки път като плаче,но пък достатъчно често Peaceвидя ли сълзи в очите му още по жал ми става Confused
Извода е :бебета на 2 месеца могат да пускат сълзи Cry

И на мен ми става жал като я видя Лидия със сълзички, чак ми се реве и на мен Confused

# 232
  • Мнения: 4 312
И моите плачат със сълзи, когато са много разстроени. Толкова са трогателни!
Ники е много драматичен като почне да плаче, след като се е наял. Реве от сърце, че иска още. Толкова е сърдит, то са сълзи, физиономии. Обаче като му увелича храната и почва да връща Naughty
Днес ни направиха много хубава изненада, събудиха се чак в 6,30, без да дават обичайния зор за ядене. Нахранихме ги и ги смених, а после спаха чак до 10. Направо имам чувството, че са ми подарък тези дни, в които и аз мога да поспя. Всъщност като се замисля това нямаше да се случи, ако свеки не беше тук и не взимаше ревящия да го успива. Та да мога аз да спя с другия.
После успях да се организирам и да се разходим поне малко, преди да запраска големия дъжд.

Не съм ходила още на преглед след раждането. В болницата ми казаха, че матката ще се възстанови най-рано след 2-3 месеца. Да не говорим, че още имам лохииииииииии. Вече 70 дни.
Имам проблем с кожата на малката - много е суха. Направо се лющи под мищничките и на гърдичките. На всяка смяна на пампата, като сме в къщи я мажа с олио на Джонсън. Обаче не ми се струва да минава, а само се тушира.
Barbie^girl, Hug Hug Hug искрено вярвам, че точно преди изгрева изглежда най-тъмно. Кураж и много сили ще трябват на всички ви! Дано малкото ти момченце скоро се пребори и ни зарадваш с добри новини! Praynig Praynig Praynig

# 233
  • Мнения: 54
Боян също плаче понякога със сълзи.

Барби, така се зарадвах като прочетох за светлинката, която се подава, просълзих се от вълнение  Hug Барби, ипращаме ви нашата любов - с мъжа ми следим новините за Станиславчо с нетърпение и се молим той да оздравее час по скоро.  Praynig Знаем колко е трудно, а ти си така смела и така трябва. Станиславчо има нужда от твоята сила  Hug

# 234
  • Мнения: 54

А вчера бяхме на детска консултация. Наддали сме 1250 грама от раждането, като се има предвид, че бяхме в кувиоза на ситеми и там не беше мръднало теглото 7 дни, представете си, значи това наддаване е за 3 седмици - голям мъж е Боян. Пораснал е и с 4 см, докторката каза, че можем да забравим, че е боледувал, вече всичко е минало.


Браво, Ваня! Сигурна съм, че голям камък ти е паднал от сърцето  Hug Честит първи месец на Боян   bouquet

ВанчеМ, наистина голям камък ми падна от сърцето, но нали съм от твойта порода, много за кратко беше  Joy

# 235
  • София
  • Мнения: 749

ВанчеМ, наистина голям камък ми падна от сърцето, но нали съм от твойта порода, много за кратко беше  Joy

Баща ми има една такава приказка : "Да си здрав означава всеки ден да те боли на различно място".   Joy Joy Joy

Така че при нас дефиницията за "Всичко е наред" е всеки ден да имаме различно притеснение Wink

Лека вечер, дами  Hug

# 236
  • Мнения: 319
Момичета вижте това и преценете лесно ли й е на тази майка!!! Crazy

ЦЪК

# 237
  • Стара Загора
  • Мнения: 99
Здравейте и от нас в това дъждовно време. Ние си стоим вкъщи, опитахме да излезем днес за малко и се прибрахме скоропостижно, че ни заваля дъжда. Хубавото от цялата работа е че успях да си свърша разни работи из къщи които преди все отлагах покрай миткането Sunglasses
По темите: нашето ако досега все си е било златисто и рядко, понякога даже като водичка, с бели парченца вътре. Миналата седмица имаше няколко дни през които акаше много малко, но сега пак си има по малко на всеки памперс и поне 3 стабилно оакани Mr. Green
За АГ прегледа аз също още не съм ходила и мисля другата седмица към края да си запазя час, доки ми каза около 2 месеца след раждането и ако не ме лъже паметта спомена, че сега ще направим цитонамазката. Кекса го пробвахме вече цели 4 пъти, първият път естествено тотален провал. Бях се депресирала, че никога повече няма да мога да го направя това упражнение, ама вторият път се получи(съжалявам че не помня кой беше казал същото, но удовоствието е по-голямо от преди, въпреки че все още ми опъва тук-таме)
Козметика от скоро ползваме на Клоран, къпем се със сапуна и взех и един лосион за мазане, че ме достраша в жегите да продължавам със зехтина, дрешките направо замирисваха на тежко. За сега съм доволна, мирише много приятно и съдържа невен, също като бейбитан-а и действа успокояващо.
Малеее, олях се, да привършвам, че и без това както гърми навън нищо чудно да ни спре нета след малко
Целувки на мами и бебоци  bouquet
П.С. Нашата мома също плаче със сълзи, едни такива крокодилски ги рони Mr. Green
Барби Praynig

# 238
  • Стара Загора
  • Мнения: 99
Сисее, ужас #Crazy
а хората просто искали трето ooooh!

# 239
  • Мнения: 479
Привет, момичета!

Ние сме по цели дни навън, щото нашата госпожичка вкъщи не я свърта и не спира да плаче, ако сме си у дома повече от час. Ето и сега е навън (то добре, че спря дъждът  Flutter)
Аз изпуснах цяла тема. Затова се включвам само по темите, които обсъждате напоследък.
За сълзите - Марта си плаче със сълзи. Доколкото знам, ако няма сълзички, е възможно да има запушено слъзно каналче. В такъв случай се прави малко масажче от вътрешната страна на нослето, до оченцето. Ама все пак е добре да се пита педиатъра.
За акането - не искам да си спомням. МАрта също имаше разтройство, което от нищо не се повлияваше. Лекарката ни твърдече, че няма нужда от МБ, защото сме само на кърма, но накрая (като си платихме МБ) се оказа че има чревна дисбактериоза и в черевцата на бебка са се завъдили някакви гъбички. Междувременно бяхме минали през какви ли не версии за причината, включително и алергия към кърмата. Та така де, къде от притеснение, къде от несукана на мен много ми намаля кърмата и се налага да се дохранваме.
rocobaroco3 , при вас какъв беше проблемът?

Flying , аз след раждането имах един хемороид, който много дълго ме тормозеше.  Помогна ми Доксипрокт, с който се мажех и не мисля, че е повлиял нещо на кърмата.

Barbie^girl
  Hug моля се за Станислав и вярвам, че всичко скоро  ще е наред!

*vera
, ако е много суха кожата, защо не опиташ с олио или балсам на Мустела (имат серия и за атопична кожа). Много е добра козметиката на Мустела. Вярно, не мирише много хубаво, но добре овлажнява кожата. Другото, което ние послзвахме за суха кожа и съм изключително доволна, е Нахткерцен балсам-а на Д-р Тайс.

Аз също още не съм ходила на АГ преглед . Да не говорим, че още не сме водили Марта на ортопед... Ама пусто време, все не стига...

Хубава вечер от нас!




Общи условия

Активация на акаунт