разходи

  • 2 507
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 753
Ами какво да ти кажа - явно си се хванала на хорото на частния прием. Ако потърсиш ЖК по клинична пътека, всичко това ще ти е безплатно.

Поне повечето неща...  Peace

# 16
  • Мнения: 3 314
Да, ЗК поема три прегледа видеозон, другите си ги плащаш. За изследванията, кръв, урина, също поема, но един или два пъти, но те не се правят често, доктора предценява.
 

   мен всеки път са ме гледали на видеозон и не съм плащала нищо  Peace - и от доктора си зависи  Rolling Eyes 

# 17
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Струва ми се много това, което плащаш. През бременността ми ходих при един доктор по ЗК и при друг на частно. По ЗК нищо не съм плащала, а при другия всички прегледи ми излязоха малко под 200 лв. 3Д и БХС се заплащат отделно. 

# 18
  • Мнения: 29
Явно посещенията ти са при частен лекар,който няма договор със ЗК.Може да отидеш при всеки гинеколог,който е сключил договор със ЗК и там ще ти е всичко безплатно,само за кръв и урина се взимат 2лв.потребителска такса.Ехографът също е безплатен,само ако искаш четириизмерен тогава се заплаща ,защото го има само в някои болници.И сега да потърсиш женска консултация , не е късно.Щом държавата осигурява безплатно всичко това,възползвай се,защото разходите тепърва започват.Успех и лека бременност.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 735
НАМЕРИ си лекар работещ със ЗК.Във всяко ДКЦ има такива лекари.Аз си платих само 3Д,изследванията за секциото преди раждането и тестовете за алергии.Така или иначе тепърва те чакат големи харчове,няма смисъл още от сега.

# 20
  • Мнения: 89
така е, разходите са много. е, аз плащах по 25 лв. за ехограф, твоят лекар май е от "по-скъпите". освен това 3D-то не служи за диагностика - то е само за твое удоволствие да видиш бебето.

и на мен ми идваха в повече разходите, но пък веднъж се наложи да отида в районната поликлиника (само за документи, слава Богу) - докато имам избор, не бих стъпила там и не бих разчитала на тамошните "специалисти" и допотопната им техника да ми следят бременността!!!  Close

това е важен период и предпочитам да вярвам на лекаря, при когото ходя. може да помислиш да смениш твоя - има и по-прилични частни кабинети

# 21
  • гр.София
  • Мнения: 380
Не зная от кой град си, но бих могла да споделя своя опит и да дам съвет и на други момичета. По съвет на своя приятелка си взех т.нар. "абонамент" в "Тина Киркова"/мисля, че се предлага и в други болници, но цената е различна/. Платих си 200 лв, срещу които всеки месец ми изследват кръв и урина, всеки месец ме гледат на ехограф. Така излиза по-евтино, отколкото ако отидеш на частен прием. Лично за мен така е по-добре, защото първите няколко месеца от бременността ми ходех паралелно на прегледи в поликлиниката/безплатни/ и в "Тина Киркова". Според мен има разлика. В поликлиниката почти не общувах с лекарката, а само с акушерката, на ехограф ме гледаха 1-2 пъти и не ми назначиха никакви други изследвания, освен първите за установяване на бременността. Освен това в поликлиниката не ме предупредиха, че бих могла да си направя съответните изследвания за генетични малформации, не ми споменаха за триизмерния ехограф и т.н.

# 22
  • Мнения: 9 814
Ами какво да ти кажа - явно си се хванала на хорото на частния прием. Ако потърсиш ЖК по клинична пътека, всичко това ще ти е безплатно.

С два безплатни ехографски прегледа през цялата бременност, които поема Здравната каса.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз бях се записала на ЖК при лекарка която работеше със здравната каса и изследванията ми бяха безплатни или някакви дребни суми които взимаха в лабораториите.Отделно си ходех на частно при друг лекар на когото имах голямо доверие.При мен всичко се развиваше нормално и той ме викаше на 2 мес., каза ми да си ходя на ЖК и ако има нещо да му се обаждам.Съветвам те да си намериш лекар който работи с касата, за да се възползваш от направления за изследванията поне

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
И аз си ползвах изследванията по касата, макар че ме гледаха и на ехограф, когато се полагаше, а иначе си ходих при моя лекар, който винаги ме е гледал на 3 и 4 Д, но цените си му бяха преференциални, ако човек си проследява бременността при него  Peace Дори и да не бяха, пак бих предпочела този вариант...

# 25
  • Мнения: 12
да,всичко това ми се случва в 29 поликлиника,частен кабинет,а изследванията ми ги прави в тина киркова ,като аз му давам парите на ръка ,а той ходи до касата да ги плати/естествено  не ми дава касова бележка/.
Вече си намерих друг лекар,надявам се да ми даде направените досега исзледвания,след което ще му напиша и името.
Благодаря за съветите.

# 26
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ами какво да ти кажа - явно си се хванала на хорото на частния прием. Ако потърсиш ЖК по клинична пътека, всичко това ще ти е безплатно.
така е Peace
аз не съм плащала нищо Naughty

# 27
  • София
  • Мнения: 521
Аз бях при частен лекар, който обаче работеше със здравната каса и за 9-те месеца не ми взе нито лев, а ми пускаше всички изследвания всеки месец и винаги ме гледаше на ехограф. Дори когато заради някакви притеснения съм ходила на извънреден преглед, пак нищо не съм плащала.
Ако не си по здравната каса, докторът ти може да ти иска каквито си реши суми и да ти прави каквито му скимне прегледи. Дали ти е скъпо си преценяваш ти.
И аз така  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
Ехораф беше 20 лв. (преди година...), кръв и урина - плащат се от ЗК (както и 2 ехографа), 3D май си беше 50 лв. ...

Най - добре си вземи и лекар и по ЗК. Така поне изследванията ще си правиш безплатно, но настоявай да ги съхраняваш ти - можеш да ги показваш на когото си искаш...

# 29
  • Мнения: 697
Аз плащам абсолютно същите цени като теб. Но това си е по мое желание. Просто ми следят бременността в частна клиника. Но пук лекаря не мисля, че злоупотребява. Вика ме един път месечно /въпреки, че на мен ми се иска да е по-често/.  И раждането ще си платя 1800лв. Но просто това е избора който съм направила. Иначе момичетата са прави. С направление от личен лекар имаш право на няколко безплатни видеозона, прегледи и иследвания.

Общи условия

Активация на акаунт