с бебета на море

  • 5 289
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 383


Питах онзи ден докторката какво ще каже за море или  за планина (до колко високо?) а тя ми каза, да взема да се стегна какви били тези чудения - навсякъде живеели хора и се раждали деца - само да внимавам първите дни с аклиматизацията и разбира се със слънцето.



Eй това вече е приказка. Като отидеш с бебе на море не е казано че ще се пържиш цял ден на плажа. Сутрин рано за час-два, вечер след 5-6ч., не би трябвало да има проблем. Ако бебето се кърми е още по-лесно - няма да се тревожиш за приготвяне на млека, стерилизация. Трябва да се внимава обаче с водата, ако даваш изобщо, и с вирусите, които изобилстват по морето. Избирай по-спокойни места.
Аз още не съм родила, ама се точа, дай Боже всичко да е наред, да ходим на море края на август.

# 16
  • Мнения: 214
zdraveite vidiax temata i re6ix da se vkl4a.Az imam tri da6teri i nai malkata e na 2godini,i trite sam gi vodela ot godinka na more i niama nikakvi problemi,samo triabva da se vnimava sas slanceto i dane stoiat decata mnogo v vodata.

# 17
  • Мнения: 2 255
И аз мисля да заведа бебока и баткото на море края на юни (дано не ни мине котка път)

Притеснява ме единствено, че ще съм сама с два разбойника - единия незнае какво иска още, другия го дрънка пубертета, ама ще се оправим сигурно  newsm10
ЕЕЕЕх имало и други "откачени " мами Wink. Аз ходих с моя разбойник сама, беше на 10 месеца и се скапах, то е нечовешко, ама толкова копнеех за смяна на обстановката.
Вече съм се зарекла: Задължително тати или баба, а ако са и двамата - екстра
А твоя батко си е голям, то си е мамина отмяна.
Ние имаме един братовчед дето е на тая възраст и много обичам да идва в нас - забравям, че имам дете newsm44

ОООО баткото е СУПЕР  помощник - дори без да го моля хвърчи покрай бебо.  icanfly
Но все пак си е детенце и ми се иска да го оставя да се забавлява на воля по морето - че и без това му доиде нещо множко и училище и малък змей в къщи  smile3514

Калоян - 29 септември 2004 г.
Кристиан - 8 ноември 1992 г.

http://www.bgphoto.net/viara_bg/

# 18
  • Мнения: 82
ние миналата година ходихме малката беше на 1год.9мес изкарахме си супер милата толкова се радваше 4енямам думи тази година пак ще я заведа август защото да 4укна на дърво откакто е била на море не е боледувала а преди това беше нон стоп на антибиотици

# 19
  • Мнения: 8 769
Ами ние си живеем до морето, и може да се каже,че децата ми са там от раждането си Laughing LaughingХе хе...на плаж започнахме да водим дъщеря ми,когато ставаше за плаж,т.е. тя е родена през февруари, от м.юни бяхме на плажа. Вярно е,че ходехме след 17ч., постилах един голяяям чаршаф и тя си шаваше и се обръщаше върху него колкото й душа поиска. През юли, същата година (2003) ходихме в Ахтопол на почивка. Понесе й добре. Това лято (2005) ще й е третото неотменно на плажа.
Вече направихме и първите слънчеви бани-щерка ми на 29.05, а на 04.06 всички бяхме на плажа, включително и бебе Филип! Flutter

# 20
  • Мнения: 457
Вярно е,че ходехме след 17ч., постилах един голяяям чаршаф и тя си шаваше и се обръщаше върху него колкото й душа поиска.

Искам да попитам за чаршафа- може ли да лежи бебето на него, защото аз си мислех, че трябва да е по-нависочко-на шезлонгче например, за да не го боцка пясъка newsm78 Или на някаква надуваема лодчица или играчка да лежи Thinking

# 21
  • Мнения: 8 769
Вярно е,че ходехме след 17ч., постилах един голяяям чаршаф и тя си шаваше и се обръщаше върху него колкото й душа поиска.
Искам да попитам за чаршафа- може ли да лежи бебето на него, защото аз си мислех, че трябва да е по-нависочко-на шезлонгче например, за да не го боцка пясъка newsm78 Или на някаква надуваема лодчица или играчка да лежи Thinking
Ами не съм забелязала през чаршафа да й боцка пясъка...Хавлиената кърпа първо, идва малка, второ-е по-дебела, и съответно запотява. Дъщеря ми тогава бе на 4 навършени месеца, не е показвала признаци на дискомфорт по чаршафа...Единствения такъв бе,че той идваше малък,в един момент от много въртене и плъзгане във всички посоки. Щом имаш шезлонг-ползвай него, ако искаш. По мое скромно мнение,чаршафа дава свобода на детето, все едно че си е на леглото....

# 22
  • Мнения: 2 950
Много се радвам, че всички мислите положително за морето, защото ние отиваме другата седмица за няколко дни и аз много съм се ошашкала за бебка. Естествено и аз мисля да сме на плажа само рано сутрин и след обед, а през останалото време на разходка в града. Все пак ще ми помогнете, ако ми дадете някои съвети за морето, ако сте ходили с вашите бебчета, когато са били на около 3-4 месеца. Предварително благодаря на всички мами, които ще ми помогнат за неща, които може и да забравя да взема или направя!  love001

Общи условия

Активация на акаунт