Какво кафе пиете? Препоръчайте ми марка кафе или смеска кафе!

  • 279 269
  • 1 164
  •   2
Отговори
# 645
  • SF
  • Мнения: 21 172
Моята лична причина, поради която не избрах машина на Долче Густо е, че налягането е много по-ниско, цената на капсулите е по-висока, а тези, които са с вкус - имат прибавена захар (подсладено сухо кондензирано мляко). Peace Не съм сигурна дали не са пуснали вече такъв модел, но преди 3г когато аз избирах, нямаше на тази марка машина, която да има тая джаджа отстрани за млечна пяна (капучино, лате се прави само чрез капсулите им, които съдържат подсладеното мляко на прах).
Съвсем не казвам, че посочената от мен машина е върха на сладоледа, но за ежедневна домашна употреба е оптималния вариант откъм цена-качество на кафето, пестене на енергия и удобство на домакинята. Разбира се, сравнени критерии за външния пазар.

И не смятам, че пазара трвва да бъде зает от някои гигант като Нестле. Потребителите трябва да имат избор.  Hug

А коя машина избра? Каква е цената на капсулите, които ползваш?

# 646
  • Мнения: 8 218
Моята лична причина, поради която не избрах машина на Долче Густо е, че налягането е много по-ниско, цената на капсулите е по-висока, а тези, които са с вкус - имат прибавена захар (подсладено сухо кондензирано мляко). Peace Не съм сигурна дали не са пуснали вече такъв модел, но преди 3г когато аз избирах, нямаше на тази марка машина, която да има тая джаджа отстрани за млечна пяна (капучино, лате се прави само чрез капсулите им, които съдържат подсладеното мляко на прах).

И не смятам, че пазара трвва да бъде зает от някои гигант като Нестле. Потребителите трябва да имат избор.  Hug

Разгледах машините за капсули на Tchibo - налягането е стандартно, като на другите, цената на капсулите е същата. Няма кой знае каква разлика. Аз пия кафето чисто и подробностите за млеката малко ме вълнуват. При изборът тук предпочетох dolce gusto, защото машината е Крупс. Ако тук предлагаха на Tchibo щях да си взема, но няма.     

# 647
  • Мнения: 13 807
Коментирам разпалено,понеже се опита да изкараш това кафе по-икономично от другото,а това не е така.  Peace

Pupitka  Hug
Хайде сега, отпусни парата. Не си струва нервите. За едни икономично е едно за други друго- хора разни цвят шарен.

И мен това за 3х скъпата кухня ме жегна ( с това твърдение не съм съгласна и може да го напише само човек който не е наясно с живота, цените и каститите в бг) обаче и ти я захапа за кошчето.

Аз както писах харесвам кафе капсули според настроението , пък и ние с мъжът ми обичаме да експериментираме с кафета, марки и кафе приспособления. По стечение на обстоятелствата нямам проблем да си позволя Кафе машина за капсули  , както и консумативите й  , но заплахата към кухненския ми плот който обичам  да ми опнат и чист ме плаши. Ще се огранича с всичко  които имам досега.

Междудругото в един "немски център"- магазин- видях кафеварка с порецеланов чайник отгоре - някой има ли идея каква е разликата във вкуса на свареното кафе. Металът винаги влошава  вкуса, та ми е интересно промяната тук с заманята на чаника отгоре с порцелан дали не е в по-добра посока.

# 648
  • SF
  • Мнения: 21 172
_re_ge, каква е заплахата за кухненския плот от една кафе-машина за капсули?

# 649
  • Мнения: 13 807
_re_ge, каква е заплахата за кухненския плот от една кафе-машина за капсули?



Заплахата е в моят болен мозък  Joy, който иска плотът ми да е без нищо отгоре- празен празненчък. КАфе машината която стои сега и без това ме дразни ( но търпимо  Laughing)  ....  Поне другото ( кафе преси, кафеварки, джезве и прочие )  стои по шкафовете.... Та ако се сдобия с кафе машина за капсули, ще трябва я набутам в шкаф където да я прибирам и вадя ..... и падпъдъка на крушата.

# 650
  • SF
  • Мнения: 21 172
Олелеее... Laughing Реших, че нещо ти цапат тези машини, а аз си ги представям едни от най-чистите и лесни за употреба.
Машината за Долче Густо е красива. Дори мраморната Венера Милоска завижда на този поп-арт. Laughing Дали пък няма да ти украси плота? Особено тази овалната - тя е много дизайнерска.

# 651
  • Canada
  • Мнения: 3 358

Е, да, но ти сравняваш капсулите със шварца, а то там разликата е огромна, нали?

В полза на?

  Еспресото  Grinning

# 652
  • SF
  • Мнения: 21 172

Е, да, но ти сравняваш капсулите със шварца, а то там разликата е огромна, нали?

В полза на?

  Еспресото  Grinning

Т.е. едно еспресо излиза по-евтино от чаша шварц???
А това с капсулите къде се нарежда? Можеш ли да направиш класацията по цени?

# 653
  • Canada
  • Мнения: 3 358

Е, да, но ти сравняваш капсулите със шварца, а то там разликата е огромна, нали?

В полза на?

  Еспресото  Grinning

Т.е. едно еспресо излиза по-евтино от чаша шварц???
А това с капсулите къде се нарежда? Можеш ли да направиш класацията по цени?


Ако те интересуват класации - пробвай, прави сметки. За мен е важен вкусът.

# 654
  • Мнения: 497
Нашата машина е Сингер с крема диск вече втора година не можем да улучим какво кафе да купим.
Непрекъснато цедката се задръства и не пуска кафе.
Пробвали сме много кафета и резултата е един и същ. Моля помогнете.

# 655
  • Мнения: 1 455
Споделям мнението на _re_ge, при мен също на плота стои само и единствено един малък кош с капак и кафе-машината + една кутия с чайове. Бърша и подсушавам и съм болна на тема петна, варовик по мифката и ненужни приспособления.

Сравнение с цената може да се направи според няколко критерии:
1. цена на консуматива
2. достъпност в търговската мрежа (за да не ви се налага в един момент да имате една непотребна машина без консуматив)
3. разход на енергия и вода (въпреки, че за домашна употреба не е от голямо значение ако пиете по 2 кафета на ден)
4. вкус и предпочитания, вариации напитки които може да прави, ако изобщо пиете друго освен еспресо, UTZ кафе, което няма да ви вреди
5. удобство при манипулация и наличен сервиз - гаранционен и след-гаранционеу
6. сигурно има и други, за които не се сещам

# 656
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 086
И преди съм писала,че имахме въпросната Сингер преди сегашната и бяхме повече от разочаровани-постоянно пускаше чорба,вместо кафе,а накрая цедката се задръсти тотално и се налагаше да я пробием,та да пусне каквото и да било. Голям боклук се оказа.  Sick Накрая просто я хвърлихме и си взехме тази.  Peace

# 657
  • Мнения: 3 922
Не виждам защо е този спор за кафе-машините на капсули - неоправдано високи цени на капсулите, като опаковката, която после отива в коша,  струва повече от самото кафе. Истинските ценители си купуват кафе автомат и си пият току-що смляно кафе. Всичко останало е компромис.

# 658
  • SF
  • Мнения: 21 172
Няма спор. Аз разпитвам за тях, защото много искам да си купя една такава.
А защо искам да я имам? Защото много ми харесва вкусът на кафето - обожавам Лаваца от капсули. Винаги, когато имам възможност през деня, отивам при едни приятелки на 7 км от нас, за да пия точно такова кафе. Не че у нас не мога да си направя един литър, но друго кафе. Вчера ходих в една книжарница на "Витоша" и не устоях на аромата. Не си купих книга, но излязох от там с чаша кафе в ръка.
Явно не съм ценител. Не претендирам.
Не гледайте на мен като на ценител, а като на пълен лаик, препоръчайте кафе-машина, с най-хубавото и ароматно кафе от капсули.

Не е задължително да е Лаваца - готова съм да се хвърля и на нещо друго.
Това лято поживях във Франция и там пиехме Неспресо. Капсулите след употреба не отиват в коша, а се събират в едни пликове, които ни дават от магазина, и после им ги връщаме. Рециклират ги и правят от тях нови капсули. А кафето в тях се използва за някакви торове и също в козметиката. Тази грижа за природата ми допада. Вече я предложих и тук на тези от Долче Густо. Кимаха, похвалиха, че е много хубава идеята, но …. в крайна сметка казаха, че тук я няма тази практика. А защо да я нямаме? Whistling

Още веднъж да ви кажа - не съм никакъв ценител. Просто бих искала, ако купувам нова кафе-машина, да работи с капсули. Освен, ако някой от вас не ме светне на нещо още по-добро. Simple Smile

# 659
  • Мнения: 3 922
Можеш да си вземеш машина, която е едновременно и за традиционно еспресо, и за капсули. Примерно нещо такова: http://www.amazon.co.uk/DeLonghi-EC330S-Machine/dp/B000C3MLJS/re … ghi+coffee+2+in+1.

Общи условия

Активация на акаунт