Бруцелоза в Гърция!

  • 3 418
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 044
Не разбирам къде е притеснението. Tatjana, е цитирала нещо, ама май никой не чете Wink. Бих се отказала само ако ще правя селски туризъм с посещение във ферма с болни животни.

И ние май за Турция ще се ориентираме

В края на миналата година имаше и в Турция и в пограничните райони на България.

Излишна паника всявате Peace.

Селски туризъм няма да правиме,ама ще ядеме салати със сирене Mr. GreenЗнаеш ли в ресторанта какви са им продуктите,още повече че ще сме с малкия Rolling EyesНашия приятел каза ,че имало 16 човека от Тасос в болница,но нарочно не се раздухвал случая ConfusedИнфектирането на човека става най-често при консумиране на заразени или замърсени продукти /месо, мляко и други/-ето от това ме е страх ooooh!

# 16
  • Мнения: 3 215
Само се чудя миналата година, когато болестта я имаше и у нас, колко хора спряха да ядат сирене и да пият мляко  newsm78

# 17
  • Мнения: 11 747
Аз не бих се спряла от подобна новина.
Ако толкова се страхувам, бих отишла, но ще избягвам сирене и месо от говеда и кози, по които ходи тази болест. Мога да ям пилешко.

Аз лично бях в Тайланд по време на птичия грип, той за там май още си е актуален и сумати пилешко ядох.

# 18
  • Мнения: 7 605
Аз лично бях в Тайланд по време на птичия грип,

Az се преместих да живея в Корея по време на САРС  Mr. Green Бия по то4ки  Laughing

Сега сероиzно, вие можете да се предпаzите от zараzата, а и Щом е иzбухнала на остров, Ще я контролират много скоро, Ще видите.

# 19
  • Мнения: 11 747
да, биеш по точки!  Mr. Green

Аз съм сигурна, че няма никаква опасност за туристите и дори бях си яла всичко. Не съм майка и не знам, ако имах дете, сигурно щеше да ме е много повече страх, но тогава просто нямаше да ядем 1 седмица мляко, сирене и телешко месо и ок. Хич не го мислете! Ех, що нямам резервация за Гърция...  Grinning

# 20
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
И аз имам резервация за о. Тасос от 21.06, но не смятам да я отменям. Смятам, че контролът ще е засилен и опасност за туристите няма да има.

# 21
  • София
  • Мнения: 100
нашата резервация е от 16 юни и заминаваме. стреснах се, но звъннах в дирекция надзор над инфекциозните и заразни болести в ХЕИ и ми обясниха как се зарязява човек с бруцелоза. няма никаква опасност и няма да отменим почивката си.

# 22
  • Мнения: 3 215
Мисля, че ще е полезно да споделиш какво са ти казали от ХЕИ - за да се успокоят и останалите.  bouquet

# 23
  • Мнения: 7 605
Само да вметна, 4е по тукаШните новини/преса не се 4ува абсолютно ниЩо zа това, а колко немци пътуват до Гърция, вси4ки zнаем.

# 24
  • Мнения: 3 447
Не съм майка и не знам, ако имах дете, сигурно щеше да ме е много повече страх
Абеее... нещата много се променят, да знаеш  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 11 747
Не съм майка и не знам, ако имах дете, сигурно щеше да ме е много повече страх
Абеее... нещата много се променят, да знаеш  Simple Smile
знам, знам, чак страх ме хваща...  Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 100
от ХЕИ казаха че заразяването става при консумация на мляко и месо с неизяснен произход (купено от ферма например или сергия), или при грижа за заразени животни - доене и прочие. при консумация на пакетирани и пастьоризирани храни, закупени от магазин НЯМА вероятност от зараза.

# 27
  • Мнения: 934
Айде, стига. Снощи се върнахме от 10-дневна почивка на Халкидики, добре съм Grinning
А немци имаше мноого.

# 28
  • Мнения: 3 215
от ХЕИ казаха че заразяването става при консумация на мляко и месо с неизяснен произход (купено от ферма например или сергия), или при грижа за заразени животни - доене и прочие. при консумация на пакетирани и пастьоризирани храни, закупени от магазин НЯМА вероятност от зараза.

Ето за това ставаше въпрос!   bouquet

# 29
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Айде, стига. Снощи се върнахме от 10-дневна почивка на Халкидики, добре съм Grinning
А немци имаше мноого.

Доволна ли си? В кой хотел бяхте?

Общи условия

Активация на акаунт