ЮЛСКИ бебешори '08 (тема 60)

  • 12 370
  • 287
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 441
Дещо, а добре ли е да се маже с олио дупето на момченце, след като се измие или няма смисъл особено лятото?
Извинявам се за глупавите въпроси.

# 226
  • София
  • Мнения: 18 679
Мъжа ми май си идва на 13- ти.
Е, това е приказка Hug Дано Praynig Моят след 20-ти, пък и след това не е ясно дали ще си седи тука Sad

# 227
  • Варна
  • Мнения: 441
Мъжа ми май си идва на 13- ти.
Е, това е приказка Hug Дано Praynig Моят след 20-ти, пък и след това не е ясно дали ще си седи тука Sad
Hug

# 228
  • Мнения: 219
Ронки, аз знам, че бебето се омазнява поне един месец. Но това го разбрах по-късно и омазнявах по-дълго време.
Аеля, аз затова и писах, че не го използвам постоянно, а сега ми препоръчват и БЕЙБИ ТАН,  за който крем нямам още мнение, но той съдържа невен, цинков окис и още нещо.

# 229
  • Мнения: 223
Абе, хора, аз ли нещо не съм добре, или...Къде го видяхте този спор вагинално срещу секцио ooooh! Днес работа нямам и следя темата поне от 2 часа, също и от вчера - да,имаше коментари по темата за излишното предписание за раждане секцио, аз лично коментирах, защото наистина мисля така, чувала съм го от устата на лекар - просто на тях така им е по-лесно, по-организирано и по-скъпоплатено. Факт. Това в никакъв случай не означава, че на секциото като начин на раждане нещо му има, че е излишно, че няма случаи, в които е наложително и т.н. Или пък, че е лошо просто да си го избереш, ако не ти се напъва Peace Аз поне никога такова нещо няма да кажа, не бих го и помислила. Аз самата съм родена със секцио и съм последния човек, който смята, че жените, на които им правят секцио всъщност не раждат, а ги оперират от бебе hahaha От това по-голяма простотия - здраве му кажи.

Къде го видяхте този спор, така и не разбрах newsm78 Може би все пак е добре да четем внимателно Wink


И аз това се чудех на някои места доста се смях дори.  Laughing Особено с това "не съм ви чела внимателно, но ще се намеся в спора..." просто на развален телефон заприлича работата. И е хубаво наистина да се чете точно преди да се пише нещо, не само по диагоналче Joy

Инка, моля те, наистина прочети внимателно всеки изказал се какво е писал, защото това нещо, което го слагаш в устата на някои от нас изобщо не е вярно:

Цитат
Наистина не е справедливо да се вменява на тези, които имат сериозен проблем, че може и доктора да ги подвежда, защото ще вземе повече пари и ще си свърши работата по- бързо.

Сто пъти се обяснихме, че нямаме предвид изобщо ХОРА СЪС СЕРИОЗНИ ПРОБЛЕМИ, сто пъти казахме, че сме толерантни към изборът на всеки. Ама не - вие виждате спор и спорите, май сами си спорите като гледам. Прекалено драматична става цялата история, чак комична Simple Smile

Не може спокойно да си изкажем мението, да си разискваме нещата като нормални хора. Не... все трябва да се обясняваме, извиняваме, да повтаряме какво сме имали предвид - само мир да има. Ако на някой му се струва, че се заяждам и че не съм била добронамерена по темата секцио - да ми прочете последните публикации внимателно и ако още смята, че съм казала нещо с цел да обидя някой и да вменявам неща... е, проблемът не е в мен, а в него!

Хайде bye, че у нас такова чистене и дезинфекция кипи, влязох за малко да си почина, пък разбрах, че спорим по сериозни теми  Laughing

# 230
  • София
  • Мнения: 1 902
Здравейте на всички Hugама ей,стига сте се разправяли и то за неща,които..така или иначе 1-во ако зависят от нас-всеки сам си ппреценява,2-ро-ако не зависят от нас....за какво спорим?
Аз днес съм по-добре Peaceнастинката май започва да отминава,исках да попитам тези с кошарка на Аделина,какъв повивалник сте си набелязали?На мен нещо този плот ми се вижда тесничък newsm78...ще ходя да го меря Peace

# 231
  • Мнения: 4 371
Пепи го миех с вода само като се изака. Ако не е акал някой ден, вече като по-голям, задължително вечер минаваше през течаща вода. Обаче с момичета е друго. Аз лично след всяко пишкане ако съм у дома си се мия. Съответно ако сме си у нас, при смяна на памперса ще я мия девойката, а ако сме навън и се е наакала/напикала и се налага смяна на памперса - ще се бършем и толкова. Малко ми е странно как ще се оправя с миенето на чужда маргаритка, не собствената ми Laughing

В Св.София на Мазнейкова. Там лежах три дни за задържане в началото на април.

Kami ch сега видях че си в Майчин Дом. Е явно няма да се засечем за жалост Sad. Ама като гледам и ти чакаш момиче, та за пореден път се убеждавам в думите на хората, че момиченцата са по нетърпеливи и се раждат по рано от термина. Или поне в повечето случай.
И аз съм късогледа, ама ти ме биеш Mr. Green

# 232
  • Мнения: 591
Здравейте на всички Hugама ей,стига сте се разправяли и то за неща,които..така или иначе 1-во ако зависят от нас-всеки сам си ппреценява,2-ро-ако не зависят от нас....за какво спорим?
Аз днес съм по-добре Peaceнастинката май започва да отминава,исках да попитам тези с кошарка на Аделина,какъв повивалник сте си набелязали?На мен нещо този плот ми се вижда тесничък newsm78...ще ходя да го меря Peace

Браво, че бързо се възстановяваш  Hug Аз съм с такава кошарка и плота, който е уж за повиване хич не сяматам да го ползвам за това. Аз ще си я повивам на нашето легло върху подложка против напишкване за количка ( поне така се води, но прецених, че това ще ми енай- удобно) и отгоре пелена  Peace

Аз да ви покажа една моя снимка от преди няколко дена

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6031648

# 233
  • София
  • Мнения: 1 902
Сладурка си,цялата в бяло Peace...Ми аз като гледам май няма да повивам там newsm78...широко е 42см....а като гледам повивалниците са по 46см.

# 234
  • Мнения: 4 371
Вещичке, само пупа видях, дебеланка - не Naughty
Много си готина, блузата ти също Simple Smile

# 235
  • Варна
  • Мнения: 441
И аз това се чудех на някои места доста се смях дори.  Laughing Особено с това "не съм ви чела внимателно, но ще се намеся в спора..." просто на развален телефон заприлича работата. И е хубаво наистина да се чете точно преди да се пише нещо, не само по диагоналче Joy
Нали една от основните цели на форума е забавлението.

# 236
  • Мнения: 58
Цитат
И аз това се чудех на някои места доста се смях дори.  Laughing Особено с това "не съм ви чела внимателно, но ще се намеся в спора..." просто на развален телефон заприлича работата. И е хубаво наистина да се чете точно преди да се пише нещо, не само по диагоналче 35

Инка, моля те, наистина прочети внимателно всеки изказал се какво е писал, защото това нещо, което го слагаш в устата на някои от нас изобщо не е вярно:

Цитат
Наистина не е справедливо да се вменява на тези, които имат сериозен проблем, че може и доктора да ги подвежда, защото ще вземе повече пари и ще си свърши работата по- бързо.

Сто пъти се обяснихме, че нямаме предвид изобщо ХОРА СЪС СЕРИОЗНИ ПРОБЛЕМИ, сто пъти казахме, че сме толерантни към изборът на всеки. Ама не - вие виждате спор и спорите, май сами си спорите като гледам. Прекалено драматична става цялата история, чак комична Smile

Не може спокойно да си изкажем мението, да си разискваме нещата като нормални хора. Не... все трябва да се обясняваме, извиняваме, да повтаряме какво сме имали предвид - само мир да има. Ако на някой му се струва, че се заяждам и че не съм била добронамерена по темата секцио - да ми прочете последните публикации внимателно и ако още смята, че съм казала нещо с цел да обидя някой и да вменявам неща... е, проблемът не е в мен, а в него!
Пърли, много си себеотносна. И стига се кара на хората.

# 237
  • Мнения: 4 236
За информация - ще пътувам за 1 седм. в провинцията, ремонтът е на такъв етап, че изисква да се евакуираме. Да не помисли някой, че като не се появявам поне в четящи, са ме прибрали в болница или съм родила. Пуснаха ми ПКК, кр. захар и урина, всичко е наред, Хб 128. Отказах да ми слушат тонове, миналия път само се изшашках от тях.
Някъде напред мярнах, че бегло сте минали покрай темата за еклампсията. С риск да ме обвинят, че стряскам, да изцитирам малко от учебника по акушерство - еклампсията е крайният и изключително тежък стадий на едемо-хипертензивният синдром на бременността.  Става дума за т.нар. ЕРН -гестози - Е -едема(отоци), Р- протеинурия (белтък в урината), Н - хипертония в комбинация.  Има таблица с т.нар.гестозен индекс, с оценка на трите фактора, при т. над 3, се препоръчва болнично лечение.  По 1 точка: отоци на подбедриците (тибиите), протеинурия (+) - 0,5 - 2, кръвно между 140/90 и 160/100,. По 2 точки: генерализирани отоци, протеинурия (++) - 2-5, РР от 160/100 до 180/110, и 3 точки : протеинурия (+++) 5, РР 180/110. При утежняване на състоянието се прибавят  церебрални симптоми с главоболие , по-рядко световъртеж, гадене и повръщане, промени в очните дъна. Клиничната картина на самата еклампсия е поява на тонично-клонични пристъпи със загуба на съзнание, в най-тежките случаи до серия припадъци без идване в съзнание между тях, кома, белодробен оток, мозъчен кръвоизлив, тромбози, вкл. и до летален изход.  Лечението е медикаментозно, а при неповлияване - бързо родоразрешение.  основни застрашаващи белези на екламптичен пристъп са: бързо повишаване на РР, особено диастолното, поява на силно челно главоболие, гадене, повръщане, трепкане и тъмни петна  в зрителното поле, епигастрални болки,  силна психомоторна възбуда.  Тази диагноза съществува, независимо, че на никой не му се иска и дай боже, да остане само като теоретична информация за всички. Самонаблюдавайте се и бъдете отговорни към себе си и малкото човече и нека всеки да преценява сам за себе си.  И да информираш за теоретични неща не значи да плашиш някого.
За тесния таз- стеснен ІІІ и ІV степен таз не позволява раждане на доносено и живо дете по нормален път. При І и ІІ степен  прогнозата зависи от допълнителни фактори - големина на главата, от нейното поставяне, от способността й за конфигурация и интензивността на родилната дейност. При благоприятното им съчетаване може да се заеме изчаквателна позиция при внимателно проследяване. Нерядко се взима решение за секцио в хода на раждането.  Като критерий за степента на стеснението е посочен размера  conjugata vera - 1ст. - до 9 см, 2 ст - 9-7,5 см,  3 ст -7,5 - 5,5, 4 ст - под 5,5 см. Това е правия диаметър на изхода на таза - от средата на долния преден ръб на симфизата до върха на опашната кост.
 за мазилата - кожата в ингвиналните гънки на баткото направо се свали след ползването на препоръчания ми горещо пенатен крем. Решението беше домашно стопена свинска безсолна мас в ингвиналните гънки при всяко миене и крем "Бочко" на дупето.  Така докато беше на памперси, сам си казваше "Мажи ма и бо". От мокрите кърпички дупето му се изприщваше и съм ги ползвала  в извънредни обстоятелства, при невъзможност за измиване на течаща вода. Може всяко дете да е различно, но ще карам с бебето така, както съм успяла от опит да нагодя нещата с баткото.  Изобщо, колкото по-малко алергени, толкова по-добре, според мен.
Дано всичко при всички се развива по най-благоприятния начин, ЖЗ ще ви чета след седмица.

# 238
  • София
  • Мнения: 320
Аз казвам да си признаем всички , че сме бременни и да приключим със споровете.
И да се похваля : имам много придобивки за бебето , ама нали съм на вие с нета не мога да ви ги покажа. Ще чакам мъжа ми довечера да помогне.
Ееех , старост нерадост .  Sunglasses

# 239
Да ви се оплача, едно свястно нещо внасяха Chicco и на добра цена и са го спряли от внос - ел.стерилизатор.Бясна съм , където и да попитам ми казват едно и също "няма внос". Сега написах един гневен е-маил до представителството им тук. Вместо 60 лв, сега ще даваме 110 лв защото не го внасят, и така е с всяка стока в БГ която е качетвена и достъпна.

Ох, олекна ми Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт