чуствате ли се чужденки там кaдето живеете и как сте с акцента

  • 5 037
  • 121
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 804
  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out
  И при нас е така,  предимство е да си испаноговорящ в САЩ. Защо няма и на БГ??? То е ясно що!
   Ние сме само от 3 месеца тук, но понеже много съм бъбрива , не спирам да меля, пък макар и грешно. Дори ми правят комплимент, че за толкова кратко време говоря много добре, бързо попивам, но ми помага и факта, че не се срамувам да говоря.  Иначе, не се чувствам чужденка тук, то всички са чужденци Hug
Цитат

# 16
  • Мнения: 3 146
Тук се чувствам като "чистокръвна арийка".Комплекси на тази тема нямам.Не забравяйте, че идвам от малък град и тези неща отдавна не ми правят впечатление.Освен това тук им говоря на изискан френски и по този начин ми имат уважението.Някои си мислят, че съм французойка - и то хората от "емиграцията".Дано успея да си съхраня акцента и това, което съм учила като френски, че тук едни думички са си наизмислили - шапката да ти падне.Във Франция кой знае как им се смеят.Проблеми с попълване на документи и комуникации с администрация не се забелязват.Едно разбрах - интелигентните кебекуа говорят нормален френски, простолюдието нещо 'лае" и твърде не се разбира, ама по смисъл се хваща.Още не можа да разбера какво ми говорят продавачките в супермаркетите.по- стари емигранти ме светнаха, че когато започна и това да разбирам значи и да ми грухтят на нещо като френски пак  ще вдявам.

# 17
  • Мнения: 293
Какво значи да се чувствам  .. Аз съм си чужденка. Каквото и да правя ще си остана, е ако не съм живяла над 30 години, може би ще е друго. А акцента, човек неможе да се справи с него. Колкото и перфектно да говори човек, него си го има винаги.

# 18
  • Мнения: 966
Тук се чувствам като "чистокръвна арийка".Комплекси на тази тема нямам.Не забравяйте, че идвам от малък град и тези неща отдавна не ми правят впечатление.Освен това тук им говоря на изискан френски и по този начин ми имат уважението.Някои си мислят, че съм французойка - и то хората от "емиграцията".Дано успея да си съхраня акцента и това, което съм учила като френски, че тук едни думички са си наизмислили - шапката да ти падне.Във Франция кой знае как им се смеят.Проблеми с попълване на документи и комуникации с администрация не се забелязват.Едно разбрах - интелигентните кебекуа говорят нормален френски, простолюдието нещо 'лае" и твърде не се разбира, ама по смисъл се хваща.Още не можа да разбера какво ми говорят продавачките в супермаркетите.по- стари емигранти ме светнаха, че когато започна и това да разбирам значи и да ми грухтят на нещо като френски пак  ще вдявам.

Koga doide kenga koga iznameri kysyrite na mestnite mi vzimai samoleta i biagai 4e ako po4nesh da gryxtish  Thinking Thinking Thinking

# 19
  • Мнения: 293
Тук се чувствам като "чистокръвна арийка".Комплекси на тази тема нямам.Не забравяйте, че идвам от малък град и тези неща отдавна не ми правят впечатление.Освен това тук им говоря на изискан френски и по този начин ми имат уважението.Някои си мислят, че съм французойка - и то хората от "емиграцията".Дано успея да си съхраня акцента и това, което съм учила като френски, че тук едни думички са си наизмислили - шапката да ти падне.Във Франция кой знае как им се смеят.Проблеми с попълване на документи и комуникации с администрация не се забелязват.Едно разбрах - интелигентните кебекуа говорят нормален френски, простолюдието нещо 'лае" и твърде не се разбира, ама по смисъл се хваща.Още не можа да разбера какво ми говорят продавачките в супермаркетите.по- стари емигранти ме светнаха, че когато започна и това да разбирам значи и да ми грухтят на нещо като френски пак ще вдявам.
Ти от колко време живееш в странство, че чак успя да разбереш кой е интелигентен и кой не и кой лае и кой не ?. Питам тв, защото на мен ми трябваше доста време да разбера много неща.

# 20
  • Мнения: 1 366
Аз пък съм чужденка в Бг. Между другото , мисля (колкото и странно да звучи), че децата помагат на адаптацията. Та те си растат като местни, без акцент, с тукашния манталитет и култура. Така че, разчитаите на тях  Crazy

# 21
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Та те си растат като местни, без акцент, с тукашния манталитет и култура. Така че, разчитаите на тях  Crazy
ааа,точно така!
единствените,които могат да нямат акцент са си децата и то малките деца.
колкото  по- голямо е дошло в странство,толкова по се усеща,че не е местно.
незнам също дали има значение и родния език,щото тук имаме едни съседи украинци...ви казвам говорят фаталменте дето казват испанците.
а съученичка на дъщеря ми пак от там,хем не дойде много голямо едно миекичко...грааасиас,
много ги омекотява думите.
Уфф на мен френския ми е голям зор, имам чувството че никога няма да го схвана Cry
Вече 5 месеца го мъча и резултата е плачевен, ама като не говоря от срам да не кажа някоя глупост така ще е Crazy
и аз така бях и още съм,все ги мисля едни времена,дъвча не ща да се излагам ама не трябва.

палмира,ами айде идвай насам тук е една жегааааа само за плаж! Sunglasses Laughing

# 22
  • Мнения: 768
Уфф на мен френския ми е голям зор, имам чувството че никога няма да го схвана Cry
Вече 5 месеца го мъча и резултата е плачевен, ама като не говоря от срам да не кажа някоя глупост така ще е Crazy
Трудно е за бьлгарите да говорят правилно на френски, някои десетки години живеят и работят тук и пак имат нашенски акцент. С английския сьм забелязала че бьлгарина няма такьв зор, както няма и с немския, италианския или испанския Grinning Grinning.
На мен не ми се удават по принцип много езиците говоря както ми падне и много бьрзо, важното е че ме разбират и аз ги разбирам. Да не говорим че сьседите швейцарци говорят като мен- с подобен акцент. Та тук често ме мислят за швейцарка - няма зор.  Grinning Grinning

# 23
  • Мнения: 2 195
Какво значи да се чувствам  .. Аз съм си чужденка. Каквото и да правя ще си остана, е ако не съм живяла над 30 години, може би ще е друго. А акцента, човек неможе да се справи с него. Колкото и перфектно да говори човек, него си го има винаги.
И аз съм на същото мнение Naughty

# 24
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Естествено е, че се чъвствам различна, но съм горда от факта, че съм българка и се боря, за да постигна нещо. Между впрочем, всички колеги и учители са ми казвали, че се възхищават, че съм решила на тази възраст да уча сред младоците  Flutter

Акцент имам и сигурно винаги ще го имам. Но съм свидетелка, че може и на голяма възраст да започнеш да говориш без акцент. Имам приятелка от Шотландия и нейният приятел е учил там 3 години. Ако си отвори устата е все едно шотландец....Значи има надежда, момичета....

 Аз, обаче, имам друг голям проблем в момента. В училище много се набляга да има минимален акцент при английския...И сега аз не мога да се боря с два акцента едновременно...Всече съм взела Rolling Eyesда се чудя какво да правя..... #Crazy 

# 25
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
добре4е в тая страна 4ужденците са пове4е от местните (1 към 3 в полза на 4ужденците) та на никой не му пука . въпреки 4е съм омъжена за местен винаги ще си остана Българка и не виждам нищо лошо. даже с мъжа решихме дори имато да не си сменям.
не се притеснявай да говориш дори и  с акцент ина4е няма да го нау4иш никога.
а за акцентите -всяка нация си има акцент дори англииско говорящите държави не говорят еднакво #Crazy

# 26
  • Мнения: 2 452
Тук се чувствам като "чистокръвна арийка".Комплекси на тази тема нямам.Не забравяйте, че идвам от малък град и тези неща отдавна не ми правят впечатление.Освен това тук им говоря на изискан френски и по този начин ми имат уважението.Някои си мислят, че съм французойка - и то хората от "емиграцията".Дано успея да си съхраня акцента и това, което съм учила като френски, че тук едни думички са си наизмислили - шапката да ти падне.Във Франция кой знае как им се смеят.Проблеми с попълване на документи и комуникации с администрация не се забелязват.Едно разбрах - интелигентните кебекуа говорят нормален френски, простолюдието нещо 'лае" и твърде не се разбира, ама по смисъл се хваща.Още не можа да разбера какво ми говорят продавачките в супермаркетите.по- стари емигранти ме светнаха, че когато започна и това да разбирам значи и да ми грухтят на нещо като френски пак ще вдявам.
Ти от колко време живееш в странство, че чак успя да разбереш кой е интелигентен и кой не и кой лае и кой не ?. Питам тв, защото на мен ми трябваше доста време да разбера много неща.

Ако трябва да бъдем обективни, Кенга е права. В Квебек наистина се говори кебекоа, а не френски. Употребяват се много думи, които не съществуват във френския език, а са създадени тук (депаньор например); както и много англицизми.

И ти си права, че е нужно време да разбереш всичко, но някои неща се забелязват веднага! Дори на мен, като неговореща френски в началото, ми правеше впечатление разликата в акцента между местните студенти и студентите от Франция и Мароко.  

# 27
  • Мнения: 1 017
и аз така бях и още съм,все ги мисля едни времена,дъвча не ща да се излагам ама не трябва.
Thinking и аз мисля мисля и тъкмо добия Интусиазъм и като си отворя устата и като ми отговорят на английски  Crazy и ми отиде мерака на кино:)))

Цитат
С английския сьм забелязала че бьлгарина няма такьв зор
Вярно си е:)
 Мъжо говори много добре френски, а английския му е ужасен ама хич не му и пука и плещи непрекъснато и напредва без да го учи специално и е доволен от себе си, защото го разбират:))

# 28
  • Мнения: 293
Какво значи да се чувствам  .. Аз съм си чужденка. Каквото и да правя ще си остана, е ако не съм живяла над 30 години, може би ще е друго. А акцента, човек неможе да се справи с него. Колкото и перфектно да говори човек, него си го има винаги.
И аз съм на същото мнение Naughty
То си е така, няма какво да си кривим душите.

# 29
  • Мнения: 980
Ами какво да кажа? Говоря немски кат циганче български. ама не ми пука много много.Автоматично вмъквам немски думички в български иzречения и в България ме обявиха zа "надута" и "айде,кво се пра`иШ"  smile3515На държавен в Софийския се иzцепих на zададен въпрос с едно гръмко "НАЙН" и сега наесен пак Ще се пробвам да zавърШвам. newsm17 ина4е акцента си остава винаги. Има Школи,където Се иzглажда ама до там не съм стигнала. Сега си бутам тука следването.А и в къЩи се говори немски,zаЩото благоверният туzемец zнае само "Спис ли?" на бг.   smile3524

Общи условия

Активация на акаунт