Защо брачните халки се носят...

  • 5 089
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 502
  Мъжът ми си я носи на средния пръст,щото му е голяма,ами сега? newsm78 Grinning

# 16
  • Мнения: 1 277
И аз успях да ги разделя.

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Интересно  Peace Изобщо не мога да ги отлепя един от друг моите безименни.

# 18
  • Мнения: 154
Интересно... А защо католиците носят халките си ан лявата ръка, а православните - на дясната? Аз халката си отдавна не я нося. Във връзка с пръстените, сетих се за нещо, което ми акза един художник преди доста години. По онова време аз носех много пръстени, той също, та се заговорихме на тази тема. Каза ми, че пръстенът бил символ на обвързване, затова халките на неговите пръстени били несвързани (пусти страх от обвързване...)

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Интересно... А защо католиците носят халките си ан лявата ръка, а православните - на дясната?
Според мен е, защото ние( православни християни) се кръстим с дясната ръка, от дясно на ляво  Thinking

# 20
  • Мнения: 1 447
Много ми хареса историята.Аз също не мога да ги отделя един от друг.

# 21
  • Мнения: 3 294
Ехаа много готино , как се смях сама в офиса.... Joy

# 22
  • Мнения: 6 993
Отделих ги и то без да се напъвам Laughing Да търся ли адвокат или да се надявам да ме подмине разводът Laughing

# 23
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Готино!  Heart Eyes

Аз не успях да ги отделя.

# 24
  • Мнения: 419
Готино!  Heart Eyes

Аз не успях да ги отделя.
И аз не успях  Crazy.

Направи ми впечатление, че на снимката, ползвана за илюстрация, халката е на малкия пръст,  в пълен конраст с текста  Thinking .

# 25
  • София
  • Мнения: 7 191
Относно лявата и дясната ръка - това от уикипедия:

In some countries (UK, other Commonwealth nations, Japan, Korea, Ireland, the United States, Mexico, Brazil, Iran, Chile, Italy, France, Sweden, Finland and Slovenia), the wedding ring is worn on the left hand. This choice of finger relates to traditions purportedly dating to classical times, from an early usage reportedly referring to the fourth finger of the left hand as containing the vena amoris or "vein of love"[4]. At least in part due to this tradition, it became acceptable to wear the wedding ring on this finger. By wearing rings on the fourth finger of their left hands, a married couple symbolically declares their eternal love for each other. This has now become a matter of tradition and etiquette in these countries.

In other countries such as Germany, Norway, Greece, Russia, Spain, Peru, Slovakia, India, Colombia, Venezuela, and Poland, however, it is worn on the right hand. Orthodox Christians and Eastern Europeans also traditionally wear the wedding band on the right hand. Jewish couples wear the wedding ring on the left hand, even though it is placed on the right hand during the marriage ceremony. In The Netherlands, Catholic people wear it on the left, all others on the right; in Austria, Catholic people wear it on the right. In Belgium, the choice of hand depends on the region of the country. Greek people, many being Orthodox Christians, also wear the wedding rings on the right hand in keeping with Greek tradition. A traditional reason to wear the wedding ring on the right hand stems from Roman custom. The Latin word for left is "sinister", which in addition to this sense also has the same senses as the English word. The Latin word for right is "dexter", a word that evolved into "dexterity". Hence, the left hand had a negative connotation and the right a good one.

Traditionally, in India and those practicing Hinduism, a toe ring or bichiya is worn instead of a ring on a finger, although this is only for women, and increasingly worn along with a finger ring.

# 26
  • София, България
  • Мнения: 5 597
За това си има разумно обяснение... някъде бях чела че двата пръста са свързани с един мускул/ или нещо подобно/ и затова ако опреш в сгънато състояние средния пръст например на маса, можеш да мръднеш нагоре само другите пръсти, които не са свързани с него Peace

# 27
  • Мнения: 2 386
Историйката е сладка.  Grinning
Но имам обяснение за loose ligaments syndrome, поради който можете да си разделяте и безименните. И аз мога.  Sunglasses

# 28
  • Мнения: 3 016
Нефертити, много интересно !Аз също не можах да ги отлепя .Дано е верно поверието .

# 29
  • Мнения: 4 965
Историйката е сладка.  Grinning
Но имам обяснение за loose ligaments syndrome, поради който можете да си разделяте и безименните. И аз мога.  Sunglasses

Я дай малко инфо, наистина. Имам колежка, която се занимава с китайска медицина /като хоби/ и тя дори ни показваше подобни "упражнения" и казваше, че са полезни за ставите и за мускулите, но пък ако ти е прекалено лесно да си раздалечаваш пръстите - липсвало някакво костно вещество или нещо подобно. За съжаление, когато обясняваше, не я слушах внимателно и нямам спомен. Между другото, пробвах и номера с масата /написаното от Мона Лиза/ - вдигам и безименния, колкото и останалите пръсти /само чувствам леко напрежениер докато другите мога да ги движа напълно свободно/. Та, за какво иде реч? Само да не преместят темата в Здравния  Mr. Green...

Общи условия

Активация на акаунт