Януарско майче, зорко наблюдавай палавото зайче.

  • 10 848
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 325
Коконка, доста ви е дълъг полета но се надявам да е много приятен Hug
Някой мисли ли да води бебето на море?Ние сме почти три седмици в Созопол аз , татето и Даная
Леле Алекс, ама аз пуснах вчера и съвсем забравих Laughing Добре че ме подсети Laughing Колко съм отвеяна само newsm78

# 16
  • Мнения: 4 753
Стелт, аз си взех такава, ама Маги ми я надъвка  Grinning

С вестници се захранвате, казваш...  Mr. Green  То и ние така, ама обичаме лъскавите списанийца от магазините за GSM-и...  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 377
Здравейте мами
Първо да благодаря за новата темичка!  smile3525
И на мен преди седмица на консултацията ми казаха да започвам с жълтъка, но смятам да поизчакам още поне две седмици.
За захранването- толкова инфо има във форума, че всеки може сам да си изгради собствен начин на захранване спрямо собственото си дете. Аз започнах с плодовите пюрета и противно на логиката тя хареса повече зеленчуковите. Просто децата са си различни, и те като възрастните проявяват предпочитания. Така че всяка мама решава сама за детето си, пък било то добро или не в очите на останалите.
Спокойна нощ от мен!

# 18
  • Мнения: 5 391
Ами айде и аз да се набутам Grinning
Кво да й кажа на Борянчето...много сладко детенце имаш Heart Eyes
По другият въпрос няма да коментирам.Истината е, че ако не беше форума, и двете си деца щях да гледам според заръките на педиатрите Crazy

irchick, за под памперса нищо специално, мажа цялото тяло с колд крема на Авен и толкоз.

# 19
  • Троян
  • Мнения: 141
Запис и от нас!Момичета чета и се смея а моят ми се чуди.Нещо много се впрегнахте с тези манджи.Ма то така все пак сме в БГ и има толкова противоположна информация,че ножеш да се побъркаш.Тя и мойта док. ме караше още като направи месец Маги да давам сок,но аз само се съгласявам и после правя каквото си реша.
Лека вечер! Heart Eyes


Аз ползвам Бочко за дупето,И на мишничките слагам че понякога се зачервява там.

# 20
  • Мнения: 367
Аз мажа дупето с Бюбхен,вечер след баня Peace
Ето тук може да си дръпнете брошурката на Хип
http://www.hipp.bg/index.php?id=6

# 21
  • Мнения: 256
За дупето - Вазелин.
Мари - ние заминаваме на море на 21 юни - с Гого!
За Алекс -   bouquet
За жълтъка  - ...
За всички - Лека нощ!!!

# 22
  • Мнения: 68
Алекс- имах предвид, че си страхотна и ти благодаря за темата   bouquet и съм прпуснала Силвето за готиното заглавие пък  bouquet
мари- и ние сме на море- цяло лято
за дупето- вазелин

# 23
  • София
  • Мнения: 3 688
момичета на всяка смяна на пампито ли мажете с нещо или само при нужда

Алекс и силви,много хубава тема!

Боряна много усмихната и сладка Галя Simple Smile

Лека и спокойна нощ!

# 24
  • София
  • Мнения: 56
Да ви кажа лека нощ!


Добре че е този форум ,че кой знае какви щях да ги свърша с захранването. Моята педиатърка ме караше да давам сокче втория месец, при условие че детето се превиваше от колики.  #2gunfire #2gunfire И на мен ми каза да давам жълтък, само че тя още пюретата не може да яде , какво остава за нещо друго newsm78 #Crazy

Момичета хайде всеки да напише какъв е режима на бебето, как го забавлявате, как си вършите къщната работа.

 #Crazy

Ние ядем в 6.30 мляко, после в 10 - мляко и плодово пюре- ако иска
отиваме на разходка, после ядем в 13.30 мляко и зеленчуково ,но основно мляко, след това в 5 - опитвам са да давам каша, но си ядем май само мляко и вечер мляко в 9. заспиваме в 10-11 с голям зор.
През деня спи 2-3 пъти по половин час. Тогава ако свърша нещо добре. през останалото време ако не си говоря с нея мрънка непрекаснато.
Педиатърката ми каза ,че децата били много хитри и можела да кашля за да ме накара да отида при нея. не го вярвам ,но  когато не и обръщам внимание ,почва да кашля , акато дотърча ми се хили. Може ли още отсега да ме работи това дете newsm78

Слънчи- мажа с един крем с ланорин- при всяка смяна на дупето и след баня

# 25
  • Варна
  • Мнения: 974
Аааа пак нещо съм изтървала

Така .... първо тенкю АЛекс за темата.

После за захранването, ами всеки да си дава каквото иска на детето, то ако си гледаш детето според лекарите е едно, ако според литературата е друго, а може  според усещането...пълна обърквация, ама то в БГ всичко е така. и Мен от 5 месечна са ме хранили с кисело мляко пък съм жива и здрава ( да чукан на дърво)....не се карайте, всички деца ще порастнат здрави и хубави!

За дупетата - Бочко, при нужда!
Да питам обаче за памперсите. Сега взех на моя пелени "Памперс" и забелязвам че след смяна по дупето остават едни малки топченца - явно от гела който е вътре?!? На някой случвало ли му се е, очевидно доста са занижили качеството!!

Ваня мерси за брошурата!  bouquet

Аз още не съм решила какво ще дам първо на мойто дете да хапне:)

Жужу , права е педиатърката, това с кашлянето го правят наистина!
Ние сме още на кърма , и на всичкото отгоре нямаме режим #Crazy

Боряна, Галето е много сладка!!  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 3 688
жужу работи те Simple SmileИ аз имам познати чието бебе кашля за да привлече внимание Simple Smile
Илияна добре си го казала,всички дечица ще порастнат здрави и щастливи само трябва много да ги обичаме и да правим всичко за тях!

# 27
  • Мнения: 660
Етоо, успях да се изтипосам на 2-ра страница!!!  Mr. Green

Благодаря за темата на Алекс!   bouquet
Аз пак не се класирах за колажа и този месец.  Confused Дали има възможност да се добави? Ако много ще затрудня, няма проблем, другия месец ще съм точна.  Blush

В предната тема видях, че си говорите за фини мадами - мисля, че моята държи първенството - на последната консултация на 27-.05 Мия беше 61 см и почтиии 5 кила!  Blush Душичката ми!  Heart Eyes

Да ви кажа въодушевена от снимките с балони, които пуснахте и аз днес взех едно голямо куче на Мия. Е такава радост!  Laughing Laughing Смя се с глас, писка, бута го, пипа го... изобщо беше невиждана радост! Сега й е закачено над креватчето, така заспа!  Mr. Green

За кремчетата - и аз мажа с Бочко дупето, но рядко. Но имам и един крем, който ми го приготвиха с рецепта в аптеката - страхотен е, но и от него слагам само ако има нужда.

И още нещо да ви питам - за прословутата игра на Памперс. Знам само, че се събират (изрязват предполагам) кръгчетата с мечета и цифрички от различните продукти. И какво ги правиш? Колко трябва да събереш?

juju1, за режима - Мия не спи особено много през деня. Дремва за по 15-тина-20 минутки след хапване, но не непременно. Сутрин се буди между 7 и 9. Все още е само на кърма, с изключение на обедното хранене, което се пада между 11.30 и 13.00 часа, когато първо хапва малко пюре и после дохранвам с кърма. Яде обикновено през 3 часа, понякога по-често, понякога минават 4-4 и половина. Излизаме обикновено след обедното хранене, ако не е много жега. Иначе веднага след сутрешното, към 9 и после привечер. Понякога я кърмя навън, понякога се прибирам и пак излизам (парка ми е на 5 минути). Когато сме вкъщи я слагам на килимчето с активна гимнастика, слагам я седнала и й подавам играчки, говоря й, пея, пълня голямата вана и плуваме вечер, правя гимнастика или масажчета, обръщам я по корем. Оставям я и самичка да си се забавлява в кревата. Вечер между 8.30-9.00 е в кревата. Ако не и се спи - неин проблем, игрите се прекратяват.  Twisted Evil Но се храни поне още веднъж към 11-12 вечер.
А къщната работа - уфффффф... застоява като цяло, но се старая - много рано сутрин или вечер като я сложа да си легне. Аз не лягам преди 1 през нощта.  Tired

Стана цял роман! Сори!  Embarassed

# 28
  • Мнения: 6 274
Аз пропуснах Алекс  Embarassed, че тя като се накара и аз си забравих репликите.  ooooh!
Алекс - мерси за темата.  Hug
Крем - "Бюбхен" на всяка смяна на пелените.
Пюретата - първо зеленчуковите почнах. (Някоя мама попита)
Кашите - не съм давала и не знам дали изобщо ще дам.
Морето - още не сме решили.
Лека нощ на всички !  Hug

# 29
  • Мнения: 76
Здравейте момичета,  отдавна не съм писала, но нещо и нас болести ни налегнаха. Колажът и темата са страхотни!
Моето голямо момиченце е вече четвърти ден с температура над 38 градуса. Ако не давам лекарства вдига до над 40. Чудя се вече какво да правя. Според лекарката е вирусна инфекция, но толкова дни с такава температура почвам да се притеснявам.
Беболината пък е изрината отдолу под брадичката и долната част на бузите. Опитах да се захраним с пюре от моркови, но обрива стана май по-голям (или просто съвпадна като време). Днес дадох малко оризова каша, която яде с огромен апетит. Продължаваме да се кърмим, но включих и малко адаптирано мляко, за да е по-лесен прехода. Вече истински ми писва с това изцеждане и кърмене. 
Иначе режим - какво е това нещо? Катрин яде когато реши. Може би единственото, което се оформи като режим е яденето в 4 сутринта, после в 8 и къпането и хапването към 9 вечерта. Останалото е когато тя пожелае. Още не сме си били ваксините. Все се случва така че каката е болна или сме изринати, или ни е запушен носа или лекарката е в отпуска.
За оправянето на къщата аз нямам проблем. Бебката просто ме наблюдава какво правя и следи да съм й под око.
За мазането - вече не мажа на всяка смяна. По-скоро ако видя, че има обрив - себа мед, чико или бубхен. Редувам ги.
Ние заминаваме на море на 12 юни, за което съм супер доволна. Дано да оздравеем до тогава.

Общи условия

Активация на акаунт