Криво ми е...

  • 2 015
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 562
chockolina съчувствам ти  Sad много е гадно. Не съм споделяла, но ние направихме един неуспешен опит преди месец - първия ден за 15 мин, втория за 2 часа  Sad вярвай ми толкова не съм ревала през последните 20-тина години  Cry

# 16
  • Мнения: 35 967
А и мисля, че Чоколина в този момент има нужда от кураж. С постинга си искаш да кажеш, че детето най-вероятно е плакало през цялото време. А може и да не е така.

не, не исках да кажа, че е плакало през цялото време  ooooh!
съжалявам, изобщо не трябваше да се обаждам,  Embarassed тя наистина има нужда от подкрепа!  Hug
днес съм адски крива, времето вън ... скуката ... дали бебо ще тръгне днес или утре или ще чака още ... направо съм изперкала!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out още веднъж се извинявам!  Embarassed Embarassed Embarassed

# 17
  • София
  • Мнения: 4 272
Еее, Бубанка, не се извинявай! Нали сме тук да си казваме кой какво мисли...  friendship

# 18
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Знам какво ти е... ние си се гледаме двечките с бебка, оставяла съм я на майка ми няколко пъти за по час - два и пак ми е мъчно. Какво остава, като ни дойде и на нас времето за ясла...  ooooh!
  Дано да свикне мъничето бързо и да нямате проблеми!
  Хайде, като се приберете вкъщи да пишеш как е минал "първият учебен ден"  Wink

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хайде малко кураж и от мен - пък и сигурно сте се взели вече Grinning
Но понеже работя в градина,да ви кажа,че това за реването не е лъжа - децата (поне повечето - макар че има понякога изключения,но те са редки) действително реват основно докато родителите са там.После решават,че няма защо да се хабят и се заиграват.Но като видят мама,обикновено ревват отново с пълен глас,защото се сещат как ги е оставила и колко им е липсвала - и така майките остават с впечатлението,че едва ли не детето е ревало безутешно целия ден.Критичните моменти на реване са раздялата с мама (или тати) и заспиването и събуждането следобед.Но понеже първите 1-2 седмици се ходи само до обяд,докато посвикнат децата,това още не е тема.Просто е много важно да не видят мама колко страда - защото тогава решават,че градината е някакво ужасно място,щом чак мама плаче,че го оставя там Grinning
Макар че - независимо че ги зная тези неща - и аз си ревнах като всички,като си го взех разреваното детенце след първия ден (обаче се скрих,докато го гушках,да не ме види).

# 20
  • Мнения: 2 258
Миличка,знам как се чувстваш без да съм го изпитала все още....Като си помисля,че и аз ще дам Дени на ясла и ми се свива сърцето,но трябва да свикваме-няма начин....Мисли си ,че на нея ще и е добре с другарчетата и ще се забавлява по цял ден:)Да я цункаш от нас и да разказваш как мина първият ден:)

# 21
  • Мнения: 2 195
Ох,аз пък копнея да оставя Станислав на ясла,сигурно и на мен ще ми е криво,но мисля,4е е 100 пъти по-добре да играе с децата и да е в свои "'води",отколкото да виси по цял ден с мен в къщи и да умира от скука Rolling Eyes
Сигурна съм,4е на Мони и е харесало Simple SmileПиши после впе4атления Wink

# 22
  • Мнения: 272
И на нас ни предстои ясла, най-вероятно през септември. Нямам търпение да го дам човечето, мисля че и за него  ще е по-добре да бъде сред деца на неговата възраст.
Въпреки това, още от сега съм се размислила как в никакъв случай няма да се тръшкам и да роня сълзи, обаче още от сега си ми става тъжно.
Да не ви казвам, че онзи ден го подстригах за първи път и ми се дорева, защото вече не прилича на бебе, а на момче.
Ама един сантимент ме е подгонил...
Чоко, горе главата! Предполагам, че ти е мъчно, но пък не може все за полата на мама да се държат мъниците.  Ми я си представи какъв кеф ще бъде като свикне детенцето, а пък ти имаш време изключително и само за себе си!

А пък на Хедра благодаря за инфото Wink

# 23
  • Мнения: 1 311
На мен също ми беше криво на първия ден, и деня след това и следващия ...
Истината е, че детето свикна по-бързо от мен. Но беше много малък - на 1г и 1 седмица. На края на първата седмица вече не плачеше сутрин. Сега ходи с желание и сутринта викаше от радост, като си видя яслата.

Мнението на лелите от нашата ясла е, че колкото по-рано тръгнат - толкова по-бързо свикват. Мисля, че са прави. Нагледах се тази зима на дечица около и над 2 години, които сутрин плачат за мама и тати.

А пък да знаеш колко е криво като отидеш да го взимаш, а на него му се играе там и ти казва чао и затваря вратата smile3506 под носа...

# 24
  • sofia
  • Мнения: 1 606
 ХАйде и аз да се обадя като по-прясно преживяла. Съвсем ми е ясно как се чувстваш - първия ден на Бимбото на ясла пред месец и нещо беше най-дългия в живота ми сигурно. - изпуших несметно количество цигари, само си гледах часовника и преглъщах сълзи. Е, оказа се, че не е толкова страшно. Свикна сносно бързо - от две седмици е по цял ден - харесва му, сутрин е пръв пред вратата, подсеща ме за чантата си, за маратонките и якето и само вика ""айде децката гадинааа, айде!".
 Мони ще свикни е ще и харесва ще видиш, а пък мие затова сме майки - да ни се свива сърцето  във всеки удобен и не толкова случай Hug

Да пишеш после как се е справила Мони!

# 25
Като си представя и на мен ми става тъжно. ама дано малката кукличка свикне бързо.Разкажи ни как е минало в яслата.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Благодаря ви, мамчета, за подкрепата! Не можете да си представите колко мно-о-ого се радвам, че ви има!Какво щях да правя без вас?! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Сега да разкажа - от двете ни аз съм била по-разстроена, мъничето влязло вътре (родители не пускат, защото започват да плачат много от дечицата) и изобщо не е плакало! Към 9.30 - 10.00 часа започнала да си търка очичките и да мрънка, госпожата решила, че й се спи, дала й бибата и я сложила в креватчето да дремне. Мони изобщо не е спала, но се успокоила и после пак лудувала с пълна сила! Сестрата каза, че е доста буйничка, все гледала да се катери по пързалката и да стои горе права - постоянно са я пазили, да не би да я бутне друго детенце. На закуска отказала да яде (имаше кус-кус в менюто, тя уж го обича...), но, когато отидохме да я вземем, точно обядваше. Изчакахме да свършат с обяда, после сестрата я изведе, а диваненцето ни хвърли по един поглед и хукна към външната врата (госпожата разказа, че постоянно се налагало да вардят вратата - все искала да излиза - тя и вкъщи е така - постоянно иска да обикаля от стая в стая). Изобщо не плака, на мама геройчето! Сега вече спи в легълцето си!

# 27
Душичка мъничка дано и утре да е спокойничка.

# 28
  • Мнения: 35 967
БРАВО НА ДЕТЕНЦЕ!

  bouquet  bouquet

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Чудесно!!! Значи вече ще си по-спокойна като я оставяш Grinning

Аз като четях горните мнения и си мислех - само аз ли съм такъв непукист Thinking че не съм ревала за детето като го оставих за първи ден в яслата?
Май голямо значение има и това как го понася то. Моят Алекс още от първия ден влезе с такъв интерес и ентусиазъм в залата при децата, че изобщо не му беше на акъла за това, че майка му го оставя там за цял ден. Много пъти се е случвало да не иска да си тръгне, защото се улисал в игри с другите деца Sad

Е, как да плачеш в този случай? По-скоро ми е било мъчно, че му е по-интересно там, отколкото с мен.
Признавам си, наистина не съм отронила и една сълза заради яслата Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт