Американски бисквити с шоколадови парченца

  • 28 212
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 289
Мерси, вече мърдам Simple Smile.

# 16
  • Мнения: 2 807
Milena B., благодаря ти!!! bouquet

Това са любимите ми бисквитки, наричат се още Cookies Wink- ще взема и аз да я спретна тая рецепта в най-скоро време  chef
А къде от София на мираш тая унгарска кафява захар? Аз само на деликатеснат съм попадала, излиза ми малко над 2 лева кг.

Honda, много добре си ги издокарала, като "истинските" са, браво на теб.
Ох, вече няколко пъти преглъщам, само като си представя и специфичният им аромат.

Бу, гръцките бисквитки Cookies na Papadopоulus на вкус и глед са точно като тези, които Милена описва.

Благодаря още веднъж!
  bouquet

Последна редакция: чт, 16 юни 2005, 15:15 от Maminka

# 17
  • Мнения: 2 807
...
Тук ги продават и с парчета бял шоколад освен с кафевият, както и за децата например слагат от бонбонките "Смартис"


Миленич, благодарско за рецептата, щото до сега само готови си ги купувах Grinning

А дали ще станат същите с нашенските Smarties на Nestle?
Някой пробвал ли е?

# 18
  • Мнения: 1 289
Купувала съм от Фантастико, диетичните магазини, а скоро видях че я има и в Метро. Там пакета от 750г беше към 3.80 лв. Цената е долу-горе такава навсякъде.

# 19
...А дали ще станат същите с нашенските Smarties на Nestle?
Някой пробвал ли е?
Ще станат бре. Няма къде да ходят Wink. И тия са на Нестле Grinning

# 20
  • Мнения: 2 807
Купувала съм от Фантастико, диетичните магазини, а скоро видях че я има и в Метро. Там пакета от 750г беше към 3.80 лв. Цената е долу-горе такава навсякъде.

...А дали ще станат същите с нашенските Smarties на Nestle?
Някой пробвал ли е?
Ще станат бре. Няма къде да ходят Wink. И тия са на Нестле Grinning

Благодаря ви, момичета!   bouquet

# 21
niama nishto po-dobro ot evropeiskoto, tova s tezi "COOKIES" si e tochno bull....... Nabuhvateli za prehlasnati novopristignali  bulgarcheta v Amerika. Ami..........da Wi e sladko, iajte si gi Wie.   hahaha Stop

# 22
  • Мнения: 6 243
niama nishto po-dobro ot evropeiskoto, tova s tezi "COOKIES" si e tochno bull....... Nabuhvateli za prehlasnati novopristignali  bulgarcheta v Amerika. Ami..........da Wi e sladko, iajte si gi Wie.   hahaha Stop
гокте, като те сърби някъде, иди си измий съответната телесна част, ане се чеши баш там с клавиатурата

# 23
  • Мнения: 1 289
niama nishto po-dobro ot evropeiskoto, tova s tezi "COOKIES" si e tochno bull....... Nabuhvateli za prehlasnati novopristignali  bulgarcheta v Amerika. Ami..........da Wi e sladko, iajte si gi Wie.   hahaha Stop
Аз още не съм ходила в Америка, ако ме покани зълвата може и да отида до Флорида. А между тези бисквити и курабиите на баба ми разликата е само в кафявата захар и маслото. Баба ми слагаше мас и бяла захар.

# 24
  • Мнения: 202
Кажете къде съм сбъркала,  че бисквитите не запазиха формата си а станаха все едно пека кекс

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Кажете къде съм сбъркала,  че бисквитите не запазиха формата си а станаха все едно пека кекс
Никъде не си сбъркала, само си ги сложила наблизо Simple Smile аз в тавата на фурната пека точно 9 курабии. Трябва да има поне по два пръста разстояние между тях и не ги прави много тумбести, ами по-плоски с дебелина около половин сантиметър. Аз ги правя и със стафиди, които съм накиснала предварително във вода или (аз предпочитам) ром.

# 26
  • Мнения: 2 123
момичета, а няма ли някаква възможност от това тесто да се изрежат сладки вразлични форми?

# 27
  • София
  • Мнения: 4 867
Тц. тестото е меко, като се загрее става още по-меко и е абсурд да му придадеш правилна форма. това е и част от чара на тези сладки.

# 28
  • Мнения: 202
Благодаря ви много помислих че аз някъде съм сгафила в приготвянето.  bouquet

# 29
  • Мнения: 533
Ей, чудни бисквити! Тъкмо извадих първата партида и вече ги опитвам. Ама диетата отиде ... newsm45 smile3518
Благодаря за рецептата, Миленка!  smile3525

Общи условия

Активация на акаунт