Домашно насилие върху дете, мога ли да помогна?

  • 3 144
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ужас Sad Дъщерите му са на възрастта на моите момиченца. Какъв е тоя изрод?! А майката защо търпи?! По-добре е с малко пари, отколко с физически и психически осакатени деца. Това трябва да бъде прекратено незабавно!!! Момичетата по-горе са дали вече добри съвети.

# 16
Много благодаря на всички, че така бързо откликвате   bouquet, аз днес цял ден разпечатвам листи със закони, варианти и в понеделник като дойде на работа ще й дам да чете, аз също ще говоря, не мисля да оставям така нещата. Да се надяваме, че ще вземат най - правилното решение  Praynig

# 17
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Това е ужасно,Dalia не оставяйте този изрод да тормози децата.Направете всичко възможно.Майката как и защо търпи това?Успех и дано се намери решение да се отърват дечицата от този идиот.

# 18
  • Мнения: 2 803
Това е ужасно,Dalia не оставяйте този изрод да тормози децата.Направете всичко възможно.Майката как и защо търпи това?Успех и дано се намери решение да се отърват дечицата от този идиот.
Тази история много ме потресе. Пиши ни до къде се развиват нещата! Не може така някои да си позволява да се държи с дете.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Добре де, майката като иска да търпи, вярно, че тя ако сама не направи нещо, няма кой да и помогне, ама трябва да има начин да се вземат децата поне - Агенцията за закрила на детето не може ли да се намеси поне затова?

# 20
  • Мнения: 111
Dalia* ще те помоля да споделиш развоя на събитията. Историята много ме натъжи. Надявам се майката да вземе правилното решение, за да не остане детенцето травмирано за цял живот!

# 21
  • Мнения: 1 559
Как може да дишат такива изроди...Дано майката вземе решението да се махнат с децата от него. Praynig Praynig Praynig

# 22
  • Мнения: 139
Наистина съм ужасена от това което чета. Мила, наистина мамите са прави обърни се към Асоциацията за закрила на детето, тя наистина действа. Можеш да помогнеш на жената като и дадеш кураж и самочувствие да не се оставя в това положение. Да вземе категорични мерки срещу този, които малтретира децата и. Да търси възможности за платена работа поне в СФ би трябвало да има и да го напуска. Може би така ще защити детето си. Един бой така  би разбил детската психика за цял живот, това дете може да израсне подтисната, плаха, с чувство на страх и от там ще дойдат толкова проблеми, в пубертета например. А да не говорим, че жертвата често повтаря модела на единия родител.
[
а относно темата, ако майката не иска сама да си помогне, ти не можеш

Винаги бих се намесала да защитя и ако мога да помогна, защото затова сме хора. Човек има нужда и от морална подкрепа и насърчение. Да знае че не е сам и постъпва правилно. Особено за хора които са в икономическа и финансова зависимост.
Подписвам се под всичко казано, но за съжаление от страни, когото имаш работа, покрив над главата, хляб в ръката и риза на гърба много лесно се дават такива съвети (и аз съм давала). Но когато си сам с две деца, с малко трудово възнаграждение, не особено голяма квалификация, изправен(а) пред алтернативата за наем равен на 2 твои заплати нещата не са никак розови. Чудесно е да се насърчават хората и да се подпомагат морално, ама това не храни. За съжаление в България не ми е известно да има асоциация, която предлага на жени и деца, пострадали от насилие, възможност за уреждане на подслон на приемливи цени за дълго време (предлагат за месец, а после какво?) Sad Cry Sad, и после посредничество за работа, от която би могло да се живее, макар и бедно, но поне не на ръба на тоталната мизерия и нищета.
Когато нещата опрат до избора между системния бой и системния глад аз не се наемам да давам съвети и не мога да си позволя да насърча някого да се вкара от една задънена улица в друга, освен, ако нямам възможност да предложа реална помощ - намиране на работа (правила съм го), предложение да плащам наема, или нещо такова.
И е крайно време в България радикално да се променят мерките, които се предприемат срещу насиелието, крайно време е те да станат реални и наистина да помагат на хора, попаднали в описаното положение.

# 23
Дори и нищо да нямам, няма да търпя някакъв си идиот,изрод и< незнам още как да го нарека тоя >да ми бие детето.Според мен незначи,че като ги храни и издържа едва ли не,трябва да ги малтретира.Майката е виновна.да се вземе в ръце и да му бие дуспата.А ако осакати детето и го направи инвалид<недай си Боже>тогава да я питам още ли ще търпи?Посяга на майката,на по-голямото,ми то след време може и на другото.И откъде да знам,аз дали няма и други мисли да му се врътнат в главата.... #Cussing out

# 24
  • Мнения: 263
И според мен не бива да се търпи така и да се трае само заради парите. Ясно, че иначе ще е трудно, но въпреки това може да се намери вариант. Нека си потърсят евтина квартира с бабата. Намират се и такива! Възможно е. Да се обърнат към някои организации, да предприемат стъпки за развод, а тогава ще искат издръжка от бащата, ще подадат документи за социални помощи и доходите им ще се пооправят.
Е, може би ще се лишат от някои екстри, но.... побой за сметка на повече дрехи, играчки и лакомства (примерно) не е по-добрият избор според мен.

# 25
  • Мнения: 147
Когато има сигнал за насилие над дете човек е длъжен да подаде сигнал в Отдел Закрила на детето, т.е. ти самата можеш да го направиш, независимо, че нямаш никакви роднински връзки с него (това в случай, че смяташ, че бабата или майката няма да го направят). Можеш да се обадиш на анонимната гореща телефонна линия за пострадали от насиле към Анимус 02/9817686, там консултанти ще ти обяснят много подробно какво и как можеш да направиш. Майката или бабата може да не предприемат нищо с години, но това не означава, че детето не може да бъде извадено от ситуацията на насилие от институция. Успех!

# 26
  • Мнения: 111
Когато има сигнал за насилие над дете човек е длъжен да подаде сигнал в Отдел Закрила на детето, т.е. ти самата можеш да го направиш, независимо, че нямаш никакви роднински връзки с него (това в случай, че смяташ, че бабата или майката няма да го направят). Можеш да се обадиш на анонимната гореща телефонна линия за пострадали от насиле към Анимус 02/9817686, там консултанти ще ти обяснят много подробно какво и как можеш да направиш. Майката или бабата може да не предприемат нищо с години, но това не означава, че детето не може да бъде извадено от ситуацията на насилие от институция. Успех!
Да може да бъде "извадено", но къде ще бъде "поставено"   newsm78 ?  В някой от социалните домове предполагам... какво светло бъдеще...

# 27
  • Мнения: 147
Да може да бъде "извадено", но къде ще бъде "поставено"   newsm78 ?  В някой от социалните домове предполагам... какво светло бъдеще...
Не, няма да бъде настанено в институция, първо се търсят други ресурси (баби, дядовци, лели, роднини и т.н., приемни семейства). Незнам колко "светло" е бъдещето, което може да го очаква това детенце, но поне ще има шанс да е по-различно(дай боже да е за хубаво) от ежедневни побои. Не можеш просто да седиш и да казваш "ми то и в институция сигурно няма да е по-добре, я да си седи при баща му, който го пребива" и стова да успокояваме съвеста си!

# 28
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз пък не мога да се начудя що за майки за тия, дето търпят изроди да малтретират децата им!! #Cussing out Финансови причини имала!  Ако ще и в кофите да ходя да ровя като последствие, няма да допусна детето ми да бъде пребивано пред очите ми. Нямам повече думи!

# 29
  • Мнения: 111
"ми то и в институция сигурно няма да е по-добре, я да си седи при баща му, който го пребива" и стова да успокояваме съвеста си!
Това не го казвам аз. Смятам, че проблемът има едно единствено решение и вече съм споделила какво е то.
Не съм написала мнението си случайно. Ако имаха роднини, на които да освят детето, щяха ли да търпят още или щяха да помолят близките си за помощ? Освен това съм имала контакти с деца от социални домове, точно за това не се наемам да определям кое точно е по- добре за детето.

Общи условия

Активация на акаунт