Юлски бебчета'08 (тема 61)

  • 11 924
  • 289
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 195
Добро утро!
След малко отивам да си пусна изследванията, че трябва на гладно, а вече ми стърже. Снощи се събудих със силни болки ниско долу и се ошашках, но след посещението на WC ми минаха. Не знам от позата на спане ли или от притискането на пикочния мехур, но беше доста неприятно. Едно от юнските майчета е родило в Окръжна и пише, че задължително слагали система окситоцин и бусколизин, пукнали са й околоплодния мехур и са й направили епизотомия , защото е нямала сили да напъва  Sad  Май няма да ме огрее с моите претенции за активно раждане, а скоро четох, че въвеждането на окситоцин и обезболяващи блокира производството на друг хормон отговорен за разтягането на мускулатурата, което води до разкъсвания. В сряда съм на ЖК и ще разпитам подробно доки за политиката на болницата.
Честита принцеска на Tiramisu! Тъкмо вчера си мислех за нея и смятах да и пиша ЛС за лекцията в четвъртък. После си викам ще взема да проверя кога и е термина може вече да е родила и Инка ме изпревари с хубавата новина.
Ketito тортата е наистина невероятна личи си, че с голямо търпение и любов си я правила.
Веси информация какво трябва да се носи за раждане в МД има на сайта им ето тук http://www.maichindom-varna.com/blog.php?id=11
Танита гинеколожката ти е родила момче даже са го сложили като новина на сайта на МД http://www.maichindom-varna.com/index.php

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 09:12 от Kisa05

# 226
  • Мнения: 326
Добро утро. Вие и през уикенда не си поплувате. Голям чат сте си заформили тука докато ме е нямало.
Веси, не че искам да те обезсърчавам, но мен след секциото ме държаха 9 дни в болницата.   И то не заради мен, аз си се възстанових бързо и нямах проблеми. Обаче бебето имаше силно изразена жълтеница и затова ни държаха толкова. Така, че не зависи само от майката, трябва и бебето да е добре, за да си идем у дома. Та по този повод, едни приятели се майтапеха с мен, че ме държали толкова продължително в болницата, защото съм била ВИП стая,която се плаща по 75лв. на ден. И сега се чудя, дали е имало нещо общо???  newsm78
За бельото аз ще си взема старото, което ми е удобно. Ако се наложи след това съвсем спокойно ще го изхвърля. Хич не ми пука кой ще ме гледа. То там голотата в АГ-то си е нещо съвсем нормално. Едва ли някой му прави впечатление.
Май не само мен ме е хванал страха от преждевременното раждане. На мен ми остават още точно 3 седмици. А не ми се иска да е по-рано. Дано бебето да има поне 3 кила като го извадят. . Напоследък доста си ме боли корема. Не знам контракции ли са, от разтягане на матката или от движенията на бебето. Май от всичко това си ме боли корема. Чантата ми е готова, но не ми се иска да я ползвам скоро.
А бе аз съм седнала да се оплаквам. Айдеее спирам.
И да не пропусна да похваля творението на Кетито. Явно си човек на изкуството. Уникална торта си сътворила. Аз преди докато гледах клипчето (нали Дуци го пусна да го видим) и се чудих кой ли ще успее да я направи такава хубава, като на клипчето. Ама ето на, сръчните ръце си казват думата.  smile3501

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 09:35 от Kokolin@

# 227
  • Мнения: 326
Днес ще го оставя на баба ми, утре след курса ще си го взема. Много са ми опънати нервите и имам нужда да подишам няколко часа въздух без него. В това нервно състояние не съм полезна на никой. Не знам вие как сте...
А бе и аз така. По цял ден като съм с детето и то все нещо мрънка. Поне да говореше и да знаех какво иска, а то само крещи, дърдори нещо, ама негови си бръщолевения, сочи с пръст и ме командва.
И вчера не издържах. Мъжа ми гледаше някакви мачове, детето нервничеше и аз реших да поизляза навън сама да се поразсея. Отидох само до магазина и обратно, има няма 10-15 мин. И като се върнаaaaaaх мале мила. Детето реве за мама, крещи изпаднало в истерия. Ужас. 
Аз както си мислех да я пращам при баба и за 2 седмици, сега сърцето ми се къса. А до сега сме я оставяли да я гледат разни роднини и не имало проблеми. Какво му става на това дете???!?!?!? newsm78

# 228
  • Мнения: 2 070
Ели, на Мустела шампоанчето мисля е точно за крусти - въпросните корички. Предполагам като питаш в аптеката или магазина ще ти го покажат, ще са наясно.

Сдобих се с помпа, а нощем постоянно ми тече коластра само от едната гърда, тази която  е една идея по-малка, но винаги тя се запушваше и даваше повече кърма. Събуждам се нощем с петно на тениската, а като съм гола и по-чаршафа, абе все едно вече съм почнала вече да кърмя. Ще взема да си квася.  Laughing   Laughing

Нямам оплаквания за влагалището или вагината, аз и преди писах - след раждането секса стана по-хубав, не знам поради какви причини. А чак при един преглед сега през бременността разбрах, че от едната страна леко накриво съм била зашита, каквото и да означава това, аз не усещам.

# 229
  • Мнения: 4 371
Поне да говореше и да знаех какво иска, а то само крещи, дърдори нещо, ама негови си бръщолевения, сочи с пръст и ме командва.
И вчера не издържах.
Mr. Green Ако знаеш какви разговори водя по цял ден... Добре, че е форума, иначе не знам Laughing
Тази дума "защо" е трябвало със закон да я забранят.

# 230
  • София
  • Мнения: 18 679
Белинда, това момиче си е продало слинга или продава слингове по принцип, че не разбрах? Искам и аз с халка, едноцветен.
Продава по принцип. Пиши й на лични, ако искаш да разгледаш, но да те предупредя, че вчера купих най-хубавия розов слинг за кумата smile3534

# 231
Добро утро и от мен, аз се радвам на сравнително добър сън като изключим ставането до тоалетна... Мами истината за добър сън е да не пиете кафе или кола, наистина до бебчето достига едва след 12 ч. това което сме приели, така че мой съвет да не пиете кафе Simple SmileЕстествено не му вредите, но то просто започва да рита по-учестено Laughing Heart Eyes и така не можете и вие да мигнете.....

Искам да ми дадете съвет как да постъпя, искат да ни подарят кошарка, но мога ли аз да си я избера и как да го кажа като съм харесала определена, не е скъпа именно затова си позволявам да искам точно нея.  и другото нещо което се колебая е да взимам ли и легълце  при положение, че нямаме много място и бебче ще бъде при нас в стаята.....
Легълцето ми се вижда по стабилно от кошарката, а пък кошарката е преносима,мога с едно движение и да отида с бебка в другата стая, така че не мога да реша кое да взема Rolling Eyes
Може би вие ще ме посъветвате newsm78

# 232
  • Мнения: 4 371
Продава по принцип. Пиши й на лични, ако искаш да разгледаш, но да те предупредя, че вчера купих най-хубавия розов слинг за кумата smile3534
Розовото не е сред желаните от мен цветове Simple Smile
Нещо, което да отива на всичко искам, ще й пиша, да. Последно да те питам по колко пари са?

# 233
  • Мнения: 2 070
Това ми е последната седмица почивка и за покупки и като цяло свобода, после Яна излиза ваканция и не ми се мисли. Защоткането е за щяло и нещяло, понякога е смешно поне.
И аз съм много зле с нервите, но гледам да си мълча...пък и нямам конкретен повод за мрънкане, просто физиологично усещам напрежение, най-вече ме дразни присъствието на прекалено много хора и сулният шум, предишната бременнност пак така бях - музика, телевизор, особено вечер след 7-8, ако не е тихичко  откачам.
А как се разболях ако знаете, детето беше сополиво, сега е добре, а аз нито гърло нито сополи, направо от раз ме почна една кашлица от гърдите, като туберкулозна. Едва се сдържам да не повърна от кашляне и по-трудно дишам. Сега ще ходя да ме видят, а утре пък ми дават болничния и ми пускат изследванията. Ако имам инфекция на горните дихателни пътища това също се отразява на картината на кръвта и урината нали?

# 234
  • Варна
  • Мнения: 289
Добро утро, мамчета!
 (Весито, видях те в Макдоналдс оняден, ама ти толкова бързаше, че нямах никакъв шанс да те настигна за едно "здрасти"!)

Явно вече съм се била нахранила щом така съм бързала.... smile3532Аз съм почитателка на сандвичите им от 2-3 месеца... Embarassed

# 235
  • Мнения: 4 371
Ако имам инфекция на горните дихателни пътища това също се отразява на картината на кръвта и урината нали?
Не. С Пепи като сме в болница, изследванията винаги са му перфектни, пък той горкия не е бил хич добре.

И аз съм за болничен 45-дни преди термин. Сега ли се пускат тези изследвания? Или ти защото си болна искаш да си пускаш?

# 236
  • Мнения: 326
Сега ще ходя да ме видят, а утре пък ми дават болничния и ми пускат изследванията. Ако имам инфекция на горните дихателни пътища това също се отразява на картината на кръвта и урината нали?
ДеЩоВиди дръж се. Няма на финала да се разболяваме, я!!! Пий някакви витамини.
На кръвната картина всичко се вижда, на урината също. Но това е добре, тъкмо лекаря ще види дали е нещо сериозно или обикновенна настинка.

Сега пък чета Дуци друго е писала. Странно  newsm78. Как така???

Дуци на мен кръвни изследвания ми правиха преди да ми издадат болничния лист и последия път ще е 4-5 дни преди плановото секцио. Моята лекарка каза, че тези последните било задължително да се правят в Тина Киркова (отнася се за тези които ще раждат там )

# 237
  • Мнения: 13
Добро утро и от мен след кошмарна нощ !!! До сега се натисках в леглото и се опитвах да поспя след като мъжа ми отиде на работа , но уви , не успях да мигна . Такива адски кошмари сънувах снощи че на няколко пъти се събуждах разплакана , а мъжа ми ме гушнал да ме успокоява , явно доста съм се въртяла преди да се събудя . Ох голяма гадост , толкова ми беше страшно че и след 12 няма да ги разкажа моите .
Тази сутрин си пих последния антибиотик , а още усещам лека болка отзад в областа на бъбреците , дано не се наложи да продължа че аман от хапове . Хем докторите ми казаха че не са опасни , хем се чуствам виновна че си тровя детето  ooooh!
Ама как само се заоплаквах от сутринта  ooooh! Ще ме извините  Embarassed
Тук в ранни зори валя много силно , поне освежи малко въздуха .
Да ви питам вас , защото на последния преглед забравих да питам лекаря от ЖК , а и той нищо не ми каза . В 9-тия месец колко често трябва да ходя на преглед ? Аз на 3-ти влязох в 9-тия , на 4-ти бях на консултация , сега кога трябва да отида ?
Явно вече съм се била нахранила щом така съм бързала.... smile3532Аз съм почитателка на сандвичите им от 2-3 месеца... Embarassed
Веси аз съм обратното - бързам преди да се нахраня , то после няма как да бързам , защото едва се влача , пъшкам , охкам , оплаквам се колко много съм яла  Mr. Green

# 238
  • Мнения: 682
Здравейте, мами! Да покажа някои от покупките за бебка и аз: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=247693  Паролата е iva08


# 239
  • Мнения: 2 070
А Дуцка, не знам, аз от вас май четох, че по това време някъде се взима и последния секрет и се пуска и хемоглобина и другите неща... Абе утре така или иначе ще разбера, а днес при личната само. Ако не ми пуснат изследвания аз ще си пусна, тя кръвната картина е 4-5лева, ако не е по каса, може и влагалищен да ида да ми вземат на частно, нямам като преди оплаквания, сърбежи  и прочие, но течението ми е не съвсем ок на цвят.
Иначе корема ми е още високо, буквално почва от под циците, бебето не престава да шава и да се мести насам-натам...

Май само аз не се оплаквам от времето, струва ми се прекрасно, закщото в жегите тотално бих се изнервила, така по-леко се диша, не се подувам. Иначе ставам млънкало и ужас за околните.

Общи условия

Активация на акаунт