Тения

  • 10 933
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 821
Sad Тъкмо днес попаднах на тази статия http://dnes.dir.bg/2008/06/07/news3079317.html това са основните преносители на заразата и докато го има 'кучешкия' проблем ще сме все на първо място по заболеваемост...
Как ще са ефективни мерките на общините Twisted Evil..
Докато не почнат да ги изтребват, така ще е  Close


сори за офф-а, обаче взех много да се ядосвам на помиярите

Последна редакция: сб, 07 юни 2008, 15:17 от МамиБлю

# 16
  • Мнения: 433
ванесса йо,а можеш ли да споделиш къде и кой те е оперирал и дали си доволна Може и на лични.

# 17
Чак  в понеделник ще ходи в ХЕИ или някаква лаборатория а подробни изследвния.Дали са й направление за двете й деца.Какво ли не изчетох в нета за тениите и не рабрах нищо.Защо личната не е давала на детето да влиза в кабинета и да пипа играчките, щом пише, че не е заразно от човек на човек???
  Наистина сами излиат, едни такива бели, около 1см и по-малки, като тръбички май са.Тя пила английска сол по препоръка на някакъв възрастен лекар, когото срещнала в поликлиниката и те излизат.Каза, че ходила на гениколог и като започнала да пие лекарствата, които й предписал, тези се появили.Тя даже първо си мислела, че е нещо гинекологично, но после видяла ,че мърдат.Ох , ужас, просто Sad
  Аз четох, че свинска тения нямало у нас, била  преахната още   пре '84-та г.А дали е така?
А говеждата и тя ли е опасна.Рабрах, че най-гадна  била котешката и ти оставала доживот.

# 18
  • Мнения: 2 821
  Наистина сами излиат, едни такива бели, около 1см и по-малки, като тръбички май са..
И е доказано, че не са глисти, така ли?
На това ми прилича по описание...
Дано се разбере по-скоро!
Стискам палци!

# 19
  • София
  • Мнения: 708
Имам някакв спомени, че или свинската, или говеждата излизаше активно, но.... не мога да се сетя.
По принцип двете се различаваш когато вдигнеш един проглотид (тези части, които излизат) към светлината и разгедаш матката. Ето една снимка за сравнение- горното е свинска, а долното-говежда тения.
http://www.pubmedcentral.nih.gov/articlerender.fcgi?artid=86038& … =figure&id=F2

Ако искаш мога да ти кажа латинските им наименования и да се поровиш в нета, но едва ли това ще ти помогне...


сестра ти да е яла някакво непроверено месо?

Последна редакция: сб, 07 юни 2008, 22:03 от addrianna

# 20
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
gerik защо тази лекарка не е дала направление, като чета явно няма навалица  за направления точно за тази болест  Close В България може да няма свинска или говежда тения от години, но кой знае откъде внасят разни заразени меса (само като си спомня случая с 25-годишното месо ми се подгажда  Sick) Явно няма никакъв контрол за внасяне и разпространение на месо, то не тении, ами змии и гущери ще хванем.  Close
Успех и дано се оправи по-скоро!  Peace

# 21
  • Мнения: 349
Какво стана днес Shocked????

# 22
  • Мнения: 836
gerik, чак сега виждам темата ти.

Каква е тая престъпна небрежност на личните лекари??? Как няма да й даде талон?!
Писах ти ЛС, трябва да дойдете в София.

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 08:42 от Силви_

# 23
  • Мнения: 329
Записвам се за темата. Дано всичко е наред. Скоро и аз изследвах детето за чревни паразити, за щастие казаха, че всичко е ок. Какви са първите симптоми? Бях чела някъде, че кучетата и котките се заразяват, ако изядат карантия от болно животно. Така ли е ? Ако някой е компетентен да даде яснота за тинии и глисти... ooooh!

# 24
# 25
   ВСИЧКО Е НАРЕД Peace
Е, ТЕНИЯ Е ИМАЛО, НО ТЕЛЕШКА.СЕГА ЩЕ Я ЛЕКУВАТ ПРОФИЛАКТИЧНО В БОЛНИЦА, ЗА ВСЕКИ СЛУЧАЙ.ДОБРЕ, ЧЕ НЕ СЕ ОКАЗА КУЧЕШКА! БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА  ОТГОВОРИТЕ!

  ИЗВИНЕТЕ МЕ ЗА ГОЛЕМИТЕ БУКВИ, НО  НЕ СЪМ НА МОЯ КОМПЮТЪР И  СЕ ОШАШКАХ Embarassed

# 26
  • София
  • Мнения: 985
Кошмар, дано сестра ти се оправи бързо и бързо да забрави това, което се случва.
Само като си представя, какво е преживяла и косата ми настръхва.
А имате ли някаква идея как и откъде може да се е заразила?

# 27
  • Мнения: 433
Някой да знае нещо за проф. Георгиев от ИСУЛ.Както писах по-рано братовчедка ми е с ехинококоза и са и препоръчали да отиде при него.Също така са и казали ,че може по безкръвен път да се махне.Възможно ли е?Моля споделете ,ако знаете нещо.

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
didikeh, как по безкръвен път... къде е/са кистата/кистите?
Моята братовдедка я оперираха в Пирогов.

# 29
  • Мнения: 433
Казват ,че кистите са около пикочния мехур.Проблема е ,че тя е оперирана от рак на матката и се съмняваме дали не са разсейки.Сега прочетох какво ми беше продиктувала тя, пише в пресакралното пространство.

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 16:39 от didikeh

Общи условия

Активация на акаунт