Спа хотелите в България. ВПЕЧАТЛЕНИЯ И РАЗОЧАРОВАНИЯ !!!

  • 132 369
  • 771
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 242
в Катарино преди 3г, много ми хареса - луксозните апартаменти в къщичките са супер, СПА-то също им е много добро
Олимп във Велинград за мен просто няма СПА
Орфей в Девин е под всякаква критика... не става и за двузвезден, камо ли за 5 Sick

# 16
  • София
  • Мнения: 1 274
В голяма чуденка съм между Катарино и Стримон  newsm78
Aurora, помогни моля те с аргументи  Hug Доверявам ти се   bouquet
Храната добра ли е? В Катарино офертата е HB.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 880
В голяма чуденка съм между Катарино и Стримон  newsm78
Aurora, помогни моля те с аргументи  Hug Доверявам ти се   bouquet
Храната добра ли е? В Катарино офертата е HB.


не съм била в Катарино, а бих искала, защото чувам много хубави неща.
в Стримон според мен е подходящо за двамата с мъжа, за един уикенд със СПА процедури и релакс, ама някак за студения период, защото извън хотела е трагедия...храната в ресторанта ни хареса, масажите на едно момче на име Краси също, както и маникюристката на която не помня името Confused беше много добра. бяхме в апартамент, няма тераса, има доста какво да се желае в него, иначе беше чисто. значи по три параграфа мен лично ме спечели - СПА и храна и близостта до София. но дали е достатъчно newsm78
ако мислите за лятото май по-добре би било Катарино, все може да скочите по страхотните кръчми в Банско, ако нещо не сте доволни, а в Кюстендил си е...скука (дано не се обиди някой дето е оттам)

# 18
  • София
  • Мнения: 1 274
Aurora, благодаря ти!   bouquet
Както винаги - точна, ясна и конкретна! Как ще ти се реванширам... newsm78
Идеята е с половинката да се усамотим някъде на топличко и мокричко Simple Smile младежа, докато лагерува, че после на круиза ще сме 3-мата Sunglasses

# 19
  • София
  • Мнения: 3 880
Aurora, благодаря ти!   bouquet
Както винаги - точна, ясна и конкретна! Как ще ти се реванширам... newsm78
Идеята е с половинката да се усамотим някъде на топличко и мокричко Simple Smile младежа, докато лагерува, че после на круиза ще сме 3-мата Sunglasses


ще ми се реваншираш с един дълъг, описателен разказ, ако може и със снимки от круиза, защото ти предстои нещо уникално Hug

# 20
  • Мнения: 1 541
Тъй като често черпя идеи от тук, реших да споделя последното ни "спа" изживяване.
Най- доволна до момента съм от хотел Пирин в Сандански- наистина великолепно място във всяко едно отношение!
Последният път обаче ни се наложи да си тръгнем предварително от там, защото ненадейно затвориха за 3 дни басейна вътре, поради някакъв проблем с плочките. така или иначе искахме да си продължим почивката и решихме да отидем в прехваленото Катарино, тъй като беше най- близо и уж най- хубаво. Е, съжалих жестоко за това. Резервирахме си по телефона апартамент в хотелската част и тръгнахме.
Когато пристигнахме в фоайето снимаха фолк клип от телевизия Планета и озвучаването беше "уникално", но както и да е. Това не би било проблем. Качихме се в апартамента си и там заварихме почти соц. реалност- някакъв безумен изхабен, протъркан и мръсен диван пред телевизора, странна стара дървена кухненска маса тип соц с четири стола, а в другата стай "спалня" състояща се от две вдлъбнати в средата си легла- предполага се, че детето спи м/у нас  newsm78 там. Макар да става въпрос за преди седмица времето в планината си е по- хладно и в стаята беше студено като да излезеш от банята, а детето все пак е малко. Климатик няма. Помолихме поне за една печка, та с нея се гряхме. Хигиената в стаята за моите разбирания беше ниска! Не стъпвахме на пода без обувки. Така или иначе преглътнахме стаята и решихме да ходим в басейна- та нещата никак не бяха по- добри- басейнът вътре е студен, ако не плуваш, а стоиш само и дълбок за малки деца. Малък басейн няма. Вън не излизахме, защото м/у 13.00 и 17.00 часа на слънце не позволявам. Има малка част от външния басейн, която е закрита със стъкла и се опитахме поне там да топнем детето, но вътре плуваха толкова много умрели мухи и други гнусотии, че Яна се разпищя и излезе. По пода вътре имаше какви ли не боклуци и поне 4 човека минаха с обувки вътре- вие си ходете боси, ако искате  Wink

Отказахме се от басейна и се качихме в стаята, поне във ваната да я оставим да си поиграе- обаче първо трябваше да изтъркам ваната с единият сапун, защото имаше налепи от мръсотия (който има вана знае какви суши петна стават където е била пяната).
Следобед решихме да се разходим из хотела- за моя изненада в лобито имаше декоративни мишки в клетки- 4 клетки (което беше забавно за детето), но и една котка (видимо доста отпусната и гърчава), която си лежеше по диваните, където реши! Е това вече е гадно- все пак има алергични, а и котките разнасят какво ли не. Не е нормално да се разполагат в хотела!!!
Отказахме се от лобито и решихме да потърсим външната детска площадка- намерихме само всички детски съоръжения, които бяха подредени легнали на земята и разглобени. Отидохме до така наречения "зоопарк", които се състои от коза, пуйка, петел и немска овчарка в затворено пространство! Който никога не е виждал немска овчарка- много е интересно! А да, и зайци и гълъби!
Баба ми има по- голям Зоо кът  Wink

Единственото хубаво е ресторанта- там наистина готвят чудесно!

Напуснахме на следващия ден и никога повече не бихме се върнали там!

# 21
  • София
  • Мнения: 1 274
*MILADY*, тъкмо резервирах и се втрещих от написаното  Close
Планирали сме средата на юли и ще е много разочароващо, ако басейните са в състоянието, което описваш #2gunfire
Колко студена е водата, не казваш нищо за сауните и баните?

# 22
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Водата в басейните наистина е студена.
 Но не беше мръсна,поне когато сме били там.
 Стаите наистина са тип соц-евтини чамови мебелчета,но при нас беше чисто. Peace
 От храната съм много доволна.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 274
Фантичка, внесе спокойствие в сърцето ми   bouquet ужасно съм гнуслива и доста се притесних
Aurora, не устоях на хвалбите ти за Парк хотел Пирин и букнах и там  Laughing Така де, за евентуална компенсация, ако е гадно в Катарино  Sunglasses

# 24
  • Мнения: 1 417
Май няма СПА хотел в БГ, в който съм била и  да кажа че всичко е било супер, но ето и моята гледна точка:
Катарино - първия месец след като го пуснаха беше супер, после 2-3 пъти още сме ходили /последно преди 1год./ нивото беше все по-ниско, като в събота например СПА центъра е фул от хора, храната в ресторанта не бих казала че беше кой знае какво /с изкл. на 1ия и 2ия път - беше супер/, гледката от стаите винаги е много хубава, стаите са просторни - за обзавеждането не се сещам  Детски кът вътре нямаше, но навън имаше игрушки.Като цяло не съм с лоши впечатления ,но пък не са и много актуални.
СПА клуб Бор - Велинград, добре направен хотел, с много малко фоайе и много малък СПА център, стаите също май бяха доста тесни, храната не беше добра, на всичко отгоре вечерята беше в 18ч и като отидохме в 19,30 бяха останали остатъци, следващо зареждане -Нцък 
Хотел Пирин - Сандански, стаите бяха големи и добре обзаведени, детския басейн вътре беше студен, джакузито беше много топло, но... зеленясало, храната в ресторанта според мен беше твърде скъпа, фоайето беше достатъчно просторно за да тичат децата, имаше хубава детска стая с какичка и навън също имаше не лоша детска площадка, но мисля че за тази цена мога да почивам и на по-добро място.
СПА хотел Медите - стаите бяха интересно обзаведени, басейна беше много студен, пространството вътре е много малко, за да тичат деца, храната май пак не беше кой знае какво
СПА хотел Борова Гора - стаите - да речем прилични, ние бяхме в апартамент, басейна беше доста студен, но пък положиха усилия за да го затоплят, навън има мини зоопарк със сърнички, в СПА центъра бяха изключително любезни
Австрийския - Сандански, само басейна сме ползвали, стаите ги видях само - соц., но чистички ми се видяха, но пък това е единственият басейн който е наистина топъл за деца ~30-32градуса, няма детска секция, но за моето дете не е проблем той и без това само в големите басейни се цамбурка Wink
Наши приятели са доволни от Грандхотел Велинград.
Ще чета, пък може и нещо ново да избера Wink
http://community.webshots.com/user/mi6iss

# 25
  • Мнения: 1 541
yav4e_mrav4e, хората имат различни критерии за нещата, така че това, което за мен е зле, за теб или някой друг може да е ОК. Пожелавам ви да си изкарате супер и да нямате сериозни забележки. Аз съм много придирчива към местата, където ходим просто и изключително много държа на добрата хигиена- в това отношение Катарино изобщо няма да го коментирам. Вътрешния басейн вътре в самата вода няма боклучи- те са по пода около него. А водата е уж около 30 градуса, но за мен с детето беше студена. Щеше да е ОК, ако бяхме само възрастни и ако си вътре само за да плуваш  Wink
Сауните не съм ги посещавала, тъй като за мене вече "почивката" беше отпаднала и гледах поне детето да се позабавлява максимално. Тоест- не съм влизала в частта с тези "екстри".
Баните- за тази в стаята вече описах ваната- останалото привидно беше чисто, но ако не мият ваната, как ли мият останалото.

В Пирин всичко винаги до сега (е, само 2 пъти сми били де) е било много чисто- даже вечер минаваха да ни оправят леглата в апартамента за лека нощ и ни слагаха на възглавниците прогнозата за следващия ден. Водата в малкия басейн винаги е била топличка, но веднъж климатиците им духаха студено- това се оправи, след като изпратих мъжа ми да поговори с рецепцията на спа- сектора им. Иначе джакузито наистина е нечовешки топло, но аз лично не съм го виждала мръсно. Ама знае ли човек  Whistling
Там даже външния басейн за децата е топличък и е с дървено дъно, да не се хлъзгат  Grinning съвсем скоро планираме да направим почивка-реванш отново там!

# 26
  • София
  • Мнения: 3 880
Фантичка, внесе спокойствие в сърцето ми   bouquet ужасно съм гнуслива и доста се притесних
Aurora, не устоях на хвалбите ти за Парк хотел Пирин и букнах и там  Laughing Така де, за евентуална компенсация, ако е гадно в Катарино  Sunglasses

мацка, хубаво е в Парк Хотел Пирин, мисля, че наистина няма да съжалявате, апартаментите им са едни от най-хубавите, които съм виждала в български хотел!!! а и хапването е вкусно!
това, което прочетох за Катарино и мен ме втрещи! направо се отказах и аз да ходим с детето и мъжа ми #Crazy

# 27
  • София
  • Мнения: 478
Аз съм много доволна от Спа Хотел Рич, Велинград и много недоволна от Спа Хотел Езерото, Костенец.

# 28
  • Мнения: 146
"ЗА" с двете ръце за Катарино - Банско

# 29
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Аз съм много доволна от Спа Хотел Рич, Велинград и много недоволна от Спа Хотел Езерото, Костенец.

 И какво точно ти хареса в Рич?
 На хубаво място в града-да.
 Чисто-да.
  Добра храна-да...и до тук.

Общи условия

Активация на акаунт