Хобити, хайде да организираме благотворителен търг с наши произведения!

  • 4 843
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 624
Вчера влезнах да чета тази тема: "Да помогнем на Богомил да вижда!" http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=281716.0
и разбрах, че до операцията на детето остават само няколко дни - 17.06.2008 г., а сумата все още не е събрана. Хрумна ми една идея: да се организира благотворителен търг с произведения на изкуството направени от съфорумци.
Виждам, че има  доста теми като: "Рисуване за начинаещи", "Рисуване върху стъкло", "Гоблени", "Изкуство с мъниста","Самоделни бижута" и т.н.
Всеки да предостави нещо, което е направил сам и да се организира благотворителен търг с надаване. Събраните средства да се предоставят за подпомагането на болни деца.
Разбирам, че това изисква доста голяма организация, но мисля, че си струва да се опита.

Какво мислите по въпроса?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 412
Ето тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=301470.0 обсъждаме идея за постоянен Арт базар, като част от средстава ще отиват за благотворителност. Може ида има и продажби изцяло за подпомагане на деца.
Иначе идеят ти ми харесва, но не знам как да се организира. Може би в темата да се предложат определени неща за продажба.

# 2
  • Мнения: 624
Искам първо да видя колко хора биха желали да се включат и след това ще се заемем с организирането. Смятам, че трябва да се уведомят и модераторите, както лицата и организациите, в чиято полза ще бъде търгът. Разбира се и че без помощта на БГ-Мамма няма да стане.
Смятам да се пусне тема в "Клюкарник", за да може повече хора да се включат. Вероятно за всяка група изделия ще трябва да се открие отделна тема, обединени в една, примерно: "Благотворителен търг".
Мисля, че е по-добре да се организира веднъж в годината и да е са с явно надаване, по този начин ще се организира и един вид забавление за форумци. Иначе в "Арт базар" може да има раздел, в който предоставените стоки и изделия да са за благотворителност.

# 3
  • Мнения: 447
 Peace Аз съм за Peace Обачеза десет дни си мисля, че организация няма да стане newsm78

# 4
  • Мнения: 624
За 10 дни няма да стане. Но на други деца ще може да се помогне.

# 5
  • Мнения: 908
И аз съм ЗА  Hug наистина идеята е много добра, няма да може да се осъществи толкова бързо, за да се помогне на Боги, но има и други дечица, които се нуждаят от помощ....  Hug Само да има желаещи, които да предоставят красотите си  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 743
Смятам, че идеята ти е прекрасна и с удоволствие бих се включила  Peace

# 7
  • Мнения: 338
да, и аз бих се включила, но тази акция ми е много скорошна. за 10 дни няма да мога да направя нищо. но занапред участвам... свиркайте за кога

# 8
  • Мнения: 908
За щастие парите за Боги почти са събрани  Hug Така че това ще бъде акция и кампания за другите дечица от сайта "Спаси, дари на...", за които са необходими парички за лечение. За сега се събират кандидати готови да дарят своите красоти за този търг. Лично аз искам да гарантирам прозрачност за всички пари, които ще бъдат дадени и с които ще бъдат закупени красотите  Peace Та... всичко е все още само една идея, която очаква подкрепа от вас мили талантливи майчици. Хората от екипа на "Спаси, дари на..." също са информирани, одобряват идеята и са готови да помагат с каквото могат... Надявам се и вие да помогнете на Passiflora, защото има нужда от това  Hug А и все пак всичко ще се направи за живота на децата  Heart Eyes

# 9
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Аз ще се включа в търга с удоволствие GrinningИдеята е страхотна-поздравления,а удоволетворението да си полезен макар и малко на някого е голямо.
Passiflora ,пусни линк към темата и в "Декупаж"

# 10
  • Мнения: 71
Поздравления за идеята,ще се включа с удоволствие!

# 11
  • Мнения: 192
Записвам се и аз  yes

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
И аз ще се включа

# 13
  • Мнения: 196
и мен ме бройте Simple Smile

# 14
  • Мнения: 116
Нямам думи да опиша как се развълнувах...
С удовоствие ще се включа. Имам дори готови някои неща кажете само къде да ги изпратя.
Смятам че ако се ангажира вниманието на предаването Часът на мама ще успеем за десет дни да се направи нещо.

# 15
  • Мнения: 804
Ще се включа с удоволствие, още повече след като видях базарите за Коледа и Велик ден. Може да помолим за помощ (по отношение на организацията) майките от ДБМ. Те все пак имат доста опит в организирането.

ЧУТ-ЧУТ Помооощ!

# 16
  • Мнения: 397
Аз също съм за,с двете си ръце, ако трябва ще науча още някое ръкоделие.....

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Не разбрах за онлайн търг ли става въпрос?
Подкрепям идеята и обмислям как да се включа. Имам някои идеи, но ако е кратък срока не съм сигурна че ще мога да се организирам. Все пак на един търг винаги има две страни - продавачи и купувачи, така че всеки който има желание да помогни ще си намери място независимо от това дали има сръчни ръце или щедро сърце.   bouquet

# 18
  • Мнения: 624
Благодаря на всички Ви!
За сега всичко е само една идея, но вече виждам, че ще може да се осъществи!  Heart Eyes
Който с каквото може да помага, защото нямам никакъв опит в организирането на такива мероприятия, просто ми хрумна идеята и я споделих.

babche, ако познаваш някого от ДБМ, помоли ги да ни помогнат. Аз писах на едно от момичетата към save-darina.
Конкретно идеята ми е да се организира този търг точно във форума БГ-Мамма.

# 19
  • Мнения: 116
Здравейте, и аз нямам опит в организирането на търгове, но щом ще бъде online нещата значително се опростяват.
Ако администраторите на BG mama са така любезни, могат да направят страница в която да качат снимки на наши произведения с цени и начин за покупка, както се купува книга например. да се посочат сметките на детето, предполагам че има такава за набиране на срества и да упоменат че куриерските разходи са за сметка на клиента.
Под всяка снимка да има каталожен хомер и при превод да се посочва и номера.
По този начи единствено трябва да уточним адрес на който ние да изпратим изделията, където ще се ангажират да ги изпратят на клиента и edin email адрес на който да изпращаме сниките.
на каква цена ще се продават изделията смятам вие да определите, защото аз няма никава предства.

По този начин търга може да стартира още утре и ето и моята снимка за него.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=246381&photo=39
Трябва само да помислим как да наберем повече аудитория.

И сега ми хрумна: може да се посочи първоначална цена и да има начин да се наддава, това зависи от умението на този който прави страницата.
След това в нашия форум ще поздравим този койтое събрал най-много пари Laughing

# 20
  • Мнения: 116
На първенеца ще направя подарък лично от мен, работя по него..
Така че ЗАДЕЙСТВАЙТЕ СЕ МАМИ!

# 21
  • Мнения: 192
 Laughing това си е стимул,хехе браво браво !!!

# 22
  • Мнения: 624
ramatahata, страхотни идеи!   bouquet

И сега ми хрумна: може да се посочи първоначална цена и да има начин да се наддава, това зависи от умението на този който прави страницата.
След това в нашия форум ще поздравим този койтое събрал най-много пари Laughing

Именно, трябва да има възможност да се наддава. Идеята ми е участниците да се забавляват. Трябва да може да се обсъждат изделията. За това може да се обединят в някаква тема или нещо такова.
Давайте още идеи! И кой с каквото може да помага.

П. п.  Аз се занимавам с пирография и днес имам малко свободно време, обработила съм едни материали за пирографията, но още не мога да реша какво точно да нарисувам. Дървото е доста интересен материал, защото в някои случаи не аз решавам какво да рисувам, а то  определя.  Laughing

# 23
  • Мнения: 3 835
Записвам се. Идеята да има постоянен арт базар (под някаква форма), в полза на децата, много ми харесва.
Аз имам една идея много отдавна, която все отлагам, сега се надявам заедно с вас най-накрая да я направя.
Искам с децата от два дома, заедно да творим разни неща. Рисунки с бои, моливи, пастели, апликации с всякакви материали, мартеници, фигури от глина, картички..........и т.н....хиляди неща могат да се правят. Идеята ми е, именно с тези неща да участваме на арт базара и събраните средства да отидат за децата, които са изработили нещата, за дома. Могат да им се купят играчки, дрешки, книжки или нови материали, с които да изработват други красоти. Така хем ще усвояват изключително полезни за тях умения, хем ще има конкретна цел, която ще им е стимул, ще се стараят, ще се радват, че са сътворили нещо, което е било харесано и е зарадвало някой друг.
Бих участвала и с нещо свое също, но това е ясно.

# 24
  • Мнения: 338
браво, страхотни идеи има, браво на всички.

искам да кажа, че аз съм писала на Часът на мама (за да не се дублираме с някой).

# 25
  • Мнения: 5 877
Записвам се. Идеята да има постоянен арт базар (под някаква форма), в полза на децата, много ми харесва.
Аз имам една идея много отдавна, която все отлагам, сега се надявам заедно с вас най-накрая да я направя.
Искам с децата от два дома, заедно да творим разни неща. Рисунки с бои, моливи, пастели, апликации с всякакви материали, мартеници, фигури от глина, картички..........и т.н....хиляди неща могат да се правят. Идеята ми е, именно с тези неща да участваме на арт базара и събраните средства да отидат за децата, които са изработили нещата, за дома. Могат да им се купят играчки, дрешки, книжки или нови материали, с които да изработват други красоти. Така хем ще усвояват изключително полезни за тях умения, хем ще има конкретна цел, която ще им е стимул, ще се стараят, ще се радват, че са сътворили нещо, което е било харесано и е зарадвало някой друг.
Бих участвала и с нещо свое също, но това е ясно.
Много ми харесва идеята. Мога да водя някакви такива занятия.

# 26
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Благодаря на всички Ви!
За сега всичко е само една идея, но вече виждам, че ще може да се осъществи!  Heart Eyes
Който с каквото може да помага, защото нямам никакъв опит в организирането на такива мероприятия, просто ми хрумна идеята и я споделих.

babche, ако познаваш някого от ДБМ, помоли ги да ни помогнат. Аз писах на едно от момичетата към save-darina.
Конкретно идеята ми е да се организира този търг точно във форума БГ-Мамма.

идеята е страхотна  bouquet

Имаме опит с организирането на такива инициативи HugМолбата ми е някой да се свърже с мен на 0888 849803 PeaceНямам много време за форумите Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 116
Pasiflora свърза ли се с Lavender
ако не кажи

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
И аз се включвам, щом е изцяло благотворително, ще следя а и вече имам някои готови неща

# 29
  • Мнения: 624
Pasiflora свърза ли се с Lavender

Да, свързах се с нея.
Каза ми, че трябва да се уточни за кого конкретно ще отиват средствата и да се поиска разрешението на съответната организация или на родителите на детето.
Трябва да се свържем и с Mamma, за да разреши във форума да се проведе такъв търг.
 

# 30
  • Мнения: 116
ок браво, ако имаш нужда от помощ обади се, каквото можем ще помогнем

# 31
  • Мнения: 4 195
и аз се записвам да следя темата
казвайте с какво и как да се включим Hug

# 32
  • Мнения: 4 390
Ще участвам.

# 33
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
вътре съм и аз! Flutter
аз се опитах да правя виртуален търг по коледните празници и според мен би се получило. само дето отговорността е голяма, а и ангажимента също. най-добра ми се вижда схема като в продавалника, но с обща каса, като парите могат да бъдат за сметките на нуждаещи се деца от форума, от сайта на Спаси, дари на или за нуждите на определен дом или нещо подобно ми се върти.  Thinking но трябва да бъде сигурно, че парите отиват за определена цел и естествено да стигнат до нея, така по принцип не става... или към някое сдружение или фондация, знам ли!? на мен ми помагат ГИОО  Hug парите от дарения отиват по тяхната сметка, те ми превеждат необходимите суми за дома в Хасково, аз от своя страна трябва да им се отчета.
абе нема начин да нема начин! Wink

# 34
  • Мнения: 804
Каза ми, че трябва да се уточни за кого конкретно ще отиват средствата и да се поиска разрешението на съответната организация или на родителите на детето.
Трябва да се свържем и с Mamma, за да разреши във форума да се проведе такъв търг.
 
Не може ли средствата да отиват направо към ДБМ и те да решат къде и как да се разпределят? Все пак те имат опит и по-ясен поглед за нуждите на децата.

# 35
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Каза ми, че трябва да се уточни за кого конкретно ще отиват средствата и да се поиска разрешението на съответната организация или на родителите на детето.
Трябва да се свържем и с Mamma, за да разреши във форума да се проведе такъв търг.
 
Не може ли средствата да отиват направо към ДБМ и те да решат къде и как да се разпределят? Все пак те имат опит и по-ясен поглед за нуждите на децата.

аз съм на мнение и го казах по телефона на Краси ,4е няма лошо каквото и да решите,НО в момента според мен много деца с родители ,имащи заболявания имат нужда от ле4ение PeaceюНе искам да се меся в темата Rolling Eyes,ще помагам както мога защото знам и не забравям на нас кой и как ни е помагал  bouquet  bouquet  bouquetНо смятам,4е има много деца,които се нуждаят от средства за ле4ение.Не малко майки от форума постоянно се нуждаят от средства,нека тези кампании за техните де4ица PraynigТова са си нашите май4ета Heart Eyes

споделям мнение,както си решите.За когото и да са-важното е да се помогне Hug

# 36
  • Мнения: 4 195
заставам зад мнението на лавандулката Heart Eyes
не, яе домовете за които ДБМ се грижи нямат нужда, но за родителите, особенно нашите си от форума, нещата са дори двойно по - трудни.
Моите предложения са децата с муковисцидоза - няколко са във форума, или да питаме мамите във деца с увреждания, какво е спешно, наложащо и тн Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 192
Аз съм едно от "децата" с муковисцидоза..... Бих помогнала на всеки с каквото мога.....
само да ми дойде малко муза,че нещо я няма в последно време....а трябва да се правят неща за идеята ни....

# 38
  • Мнения: 624
Моите предложения са децата с муковисцидоза - няколко са във форума, или да питаме мамите във деца с увреждания, какво е спешно, наложащо и тн Rolling Eyes

Определено идеята е добра! Можем да направим нещо от този род:

да се свържем с някое от майчетата с деца с увреждания от форума, която е съгласна да даде лична сметка, по която да се превеждат парите, да се пусне тема за благотворителния търг със снимки на изделията и съответния каталожен номер за всяко едно от тях и когато някой купувач си хареса нещо да пише в темата каква цена дава за определения номер, изпраща сумата по личната сметка на детето и в превода на "основание за плащане" пише каталожния номер на изделието и вида му (пр. картина, ваза, гримна ...), майката изпраща ЛС с данните от превода на потребителя, който е предоставил даденото изделие и той от своя страна се свързва с купувача, пак чрез ЛС и уточняват адреса, на който да се изпрати изделието.

Какво ще кажете за този начин на организиране на благотворителния търг?
Ще видим какви ще са резултатите от първия търг и ако има смисъл ще организираме друг в полза на друго дете, следващият търг за друго дете и така нататък.
По този начин ще се гарантира, че парите отиват точно в сметката на детето, но трябва да се ангажира майката да следи преводите по каталожен номер и да пуска ЛС.

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 14:55 от Passiflora

# 39
  • Мнения: 4 195
има и друго нещо
не можем просто да кажем - парите са за Гошо, Мими.....и тн
хората трябва да бъдат запознати с историята на детето, нуждата от средства, и майката на детето да е съгласна да се даде по - голяма гласност Peace

# 40
  • Мнения: 624
Разбира се, че само с тяхно съгласие.

# 41
  • Мнения: 1 143
Пишете и мен в списъка, с голямо удоволствие ще участвам. 

# 42
  • София
  • Мнения: 4 412
Следя темата с голям интерес, дори се уча как се прави организирано събитие по интернет. Много добри съвети от ДБМ. Аз мога да питам в Деца с увреждания, след обяд ще имам малко време  bouquet

# 43
  • Мнения: 1 877
И аз имам голямо желание да участвам! Ако може с творби на съпруга ми,много ще се радвам.Сайтът му е по-долу в подписа ми

# 44
  • Мнения: 1 877
Ама какво става? Гледам,че по темата не е писано от 20 юни..Видях и другата тема за "Артт базар",но и там никой не е писал отдавна... Sad

# 45
  • Мнения: 1 877
Леле,къде се е забила темата! Абе подхваща се инициатива и се разсъхва...Какво става?

# 46
  • Мнения: 624
Никоя благотворителна организация не се включи в темата, за да даде съгласието си да се проведе благотворителния търг в тяхна полза, за това той може да е в полза на някой човек, който не е обвързан с никоя организация.
хелта, виждам, че в подписа ти си дала дарителска сметка на жена,която се нуждае от трансплантация на бъбрек. Може ли да я попиташ дали е съгласна ако се проведе такъв търг средствата да бъдат в нейна полза, както и съгласна ли е да се разпространи необходимата лична информация за нея и би ли ни съдействала?

# 47
  • Мнения: 4 195
Никоя благотворителна организация не се включи в темата, за да даде съгласието си да се проведе благотворителния търг в тяхна полза, за това той може да е в полза на някой човек, който не е обвързан с никоя организация.
хелта, виждам, че в подписа ти си дала дарителска сметка на жена,която се нуждае от трансплантация на бъбрек. Може ли да я попиташ дали е съгласна ако се проведе такъв търг средствата да бъдат в нейна полза, както и съгласна ли е да се разпространи необходимата лична информация за нея и би ли ни съдействала?

това не е много вярно
на предната страница Lavender(Роси Букова) помоли да се свържеш с нея по телефона, а тя е Предстедател на ДБМ и искахме да организираме, помогнем и тн. Все пак имаме от 4 години 2 ежегодни и много успешни базара, на 90 % с сувенири от мамите именно от тук  bouquet
два постинга след нея, аз предложих ако не за децата в институции, за които ДБМ се грижи в цялата страна, то да е за болни деца от форума - пример дадох тези с муковисцидоза.
Така че ние дадохме иде, предложения и се включихме и темата замря. А можем да направим нещо страхотно и да го организираме. Но все пак идеята е на мамите хобити и ДБМ не може просто да ви каже - правете това и това, тук и тук, за това и това - ние дадохме идеи и насоки, казахме, че го правим ежегодно и можем да помогнем, дори и събраните средства да не са за децата в домовете, дори да са само за някое конкретно дете Hug
така че - просто се свържете с Роси
а иначе - може да се говори с мамма, да се пуснат в Продавалника и тук, може да се говори за организиране или излагане в магазини за сувенири, галерии и тн - варианти много, стига желание да има

# 48
  • Мнения: 624
Темата замря и съвсем изгубих надежда  Rolling Eyes, а не е чак толкоз трудно да се осъществи такава инициатива. Проблемът е, че за когото се организира търга трябва да се ангажира с време, тъй като трябва да следи постъпленията си по сметката и да държи връзка и с двете страни по търга, а благотворителните организации не разполагат с допълнителни човешки ресурси за такова начинание и това ги възпира (поне аз така разбрах). За това си мисля, че ще е по-добре да бъде организиран за конкретен човек, който ще може да отдели това време и да ни съдейства.
Преди време разговарях с Lavender и тя ми обясни точно това, че трябва да се уточни за кого конкретно ще отиват средствата и да се поиска разрешението на съответната организация или на родителите на детето.

Ако имате някой в напредвид помолете го да се включи и да реализираме идеята.

Последна редакция: ср, 30 юли 2008, 17:52 от Passiflora

# 49
  • Мнения: 624
Но смятам,4е има много деца,които се нуждаят от средства за ле4ение.Не малко майки от форума постоянно се нуждаят от средства,нека тези кампании за техните де4ица PraynigТова са си нашите май4ета Heart Eyes

И на мен ми се иска кампанията да е в полза на някоя майка от форума, но за да се помогне трябва и тя да е съгласна. За това и идеята няма развитие.

# 50
  • Мнения: 4 195
ок
ако искате да пусна една анкета в деца с увреждания, те сами да изберат, кое дете от тях има най - голяма нужда от средства

# 51
  • Мнения: 338
от една страна това е добра идея, но от друга как майките на увредени деца ще преценят кое дете е най-нуждаещо се, не мисли ли всяка майка, че нейното е по-спешно от другите?

# 52
  • Мнения: 4 195
от една страна това е добра идея, но от друга как майките на увредени деца ще преценят кое дете е най-нуждаещо се, не мисли ли всяка майка, че нейното е по-спешно от другите?
ами понаглеждам форума там, и..........там е мястото където има добрина и толерантност Peace

# 53
  • Мнения: 338
ясно, вероятно е така. и аз бих гласувала, ако има такава анкета.

# 54
  • Мнения: 1 877
Радвам се,че пак се подема инициативата!Готова съм да се включа с каквото трябва!

# 55
  • Мнения: 192
Ето че е минал повече от месец и никой не пише тук  Sad
Уж всички си казваме, че сме готови да помогнем, а нещо куца.

Общи условия

Активация на акаунт