Паркирал си като идиот!

  • 14 456
  • 191
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 426
не мисля че някой ще се трогне от тези стикери толкова са нагли някой от шофьорите че едва ли се биха засегнали от този стикер

# 151
  • Мнения: 5 370
  Ако искаш кола в голям град, си носиш и последствията (търсене на място за паркиране, трошене на нерви). Това гражданите на големите градове в цивилизования свят са го научили вече.
Тук съм твърдо несъгласна, но нямам врем да развивам тезата си точно сега.
Не се опитвай да ме убедиш само, че НАВСЯКЪДЕ по големите градове цари пълна анархия по улици, улички и уличенца. Щото просто не е така.
БивАли сме и други по големи градове и паланки. Не ни подценявай.

# 152
  • Мнения: 2 563
  Ако искаш кола в голям град, си носиш и последствията (търсене на място за паркиране, трошене на нерви). Това гражданите на големите градове в цивилизования свят са го научили вече.
Тук съм твърдо несъгласна, но нямам врем да развивам тезата си точно сега.
Не се опитвай да ме убедиш само, че НАВСЯКЪДЕ по големите градове цари пълна анархия по улици, улички и уличенца. Щото просто не е така.


В нищо подобно не желая да те убеждавам. Говоря като човек, който най-редовно, в уредената Америка, се мота да намери платено или безплатно място дори и в нашия не толкова голям град и често-често предпочита пеша или по-дългия път в натъпкания влак пред джиткането с Хондата.

Просто се откажете от мечтата, че ще ходите и до кенефа с колата и ще има къде да паркирате от воле. Няма такъв филм.

# 153
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Май е време и аз да се разпиша. Преди малко баща ми звъни, че алармата на колата ни писка, а съседът не може да си вкара неговата, защото съм паркирала близо до гаража му. В интерес на истината имаше място да се маневрира с нормална кола, но не и с параход като неговия Опел Аскона. Поизчервих се, извиних се и обещах да не се повтаря.

# 154
  • Мнения: 1 895

Мисля, че патетизма прескочи разумните граници. "Накарването" асоциирам с насилие. Не ми е присъщо. Свободен избор е това. Подкрепяш инициативата- не я подкрепяш, паркираш по тротоарите - не паркираш, лепиш стикери - не лепиш. Всеки преценява за себе се. Надявам се четящите тук да имат своя позиция.
Виж паркирането на тротоара е насилие спрямо пешеходеца. Понеже държавата не му е определила място за паркинг, уважаемият шофьор решава да смачка следващият по веригата - пешеходеца и да го лиши от тротоар. Защо не - все пак не мога да го избутам от там. Но мога да му залепя стикерче. Току виж му просветнало, че не аз съм виновника за несгодите му!

Така или иначе всеки каза мнението си. Едва ли някой тепърва ще промени позицията си. Мисля, че дебата се изчерпа Peace

# 155
Здравейте отново! Днес минах през Централна поща и след 40-минутно лепене на марки разпратих всички поръчки.

Специални поздрави на холограма, на която съм й трън в очите Stop
Може би един ден в нейна чест ще пусна серия холограмни стикери  Hug

Още веднъж благодаря на всички, изявили желание да участват. Продължаваме!

Иван

# 156
  • Мнения: 335
Здравейте, Иван  Grinning

Тъкмо мислех да попитам, ако реша да се обърна към Вас за стикери, как да Ви наричам.
Понеже на "Вашия сайт" за поръчки не видях нито име, нито организация, нито сдружение.
Човек може да се заблуди, че изглеждате като един анонимен организатор на кампании.

Вероятно поради яростта си към идиотите сте останали с погрешно впечатление от мен.
Ако утре по някаква причина някой реши да залепи на гърба Ви стикер с думата "идиот", първо аз ще бъда против. И първо аз ще го попитам кой е той и как е преценил, че трябва да Ви нарича така.

Поздрави  Hug Hug

# 157
  • Мнения: 1 172
Виж паркирането на тротоара е насилие спрямо пешеходеца. Понеже държавата не му е определила място за паркинг, уважаемият шофьор решава да смачка следващият по веригата - пешеходеца и да го лиши от тротоар. Защо не - все пак не мога да го избутам от там. Но мога да му залепя стикерче. Току виж му просветнало, че не аз съм виновника за несгодите му!



Добре, де, някой от поддръжниците или организаторите на тази инициатива ще се сети ли най-сетне да публикува тук и на сайта кога е разрешено паркирането на тротоара. Четейки цитирания пост, оставам с убеждението, че лепящите стикери въобще не са наясно със закона, а искат той да бъде спазван. Double with Cream , не винаги паркирането на тротоара е забранено и в разрив със закона. За тези, които не са го чели или се съмняват, могат да го намерят на сайта на КАТ,  раздел XIX, чл.94 (3) например.

А защо са тези стикери за идиоти и т.н.? Да вземем да си залепим лично "член на форум бг-мамма, претендент за примерен шофьор" и да видим, че форумските шофьори извън закона са колкото и извънфорумските, независимо кой какво пише по темите тук. И аз редовно се изумявам на шофьори с лепенки "бебе в колата" и безумно поведение на пътя. Но ако се отвори, която и да е тема за движението по пътищата, ще се види че на думи всички са идеални.

Може пък и да  има смисъл от червените стикери - най-малкото защото голям процент от лепящите ги ще разберат, че мъжете им не са по-различни от тези, които те псуват ежедневно.

# 158
  • Мнения: 25 808
*SV* , проблемът не е в паркиращите по тротоарите, а в паркиращите като идиоти. Естествено, че като няма друг начин, ще качиш колата на тротоара. Но вече лично твой проблем е дали ще го направиш така, че все пак да остане достатъчно място да се придвиждат пешеходците и детските колички или като абсолютен селтак ще си наместиш колата от край до край на тротоара.
Случвало ми се е доста често на празен тротоар, на който могат да спрат успоредно поне 5 коли, някой тарикат нагло да паркира по гореописания начин, да слезе и с пренебрежение да огледа слисаните пешеходци, които спират и почват да се оглеждат слисани. И на въпроса им откъде все пак да минат, да се отговори с грозна псувня. Е, такъв образ как да го наречеш?
А любимото ми е, когато някой спре на единствената пътека между кални, пълни с локви градинки. Тъй ами, няма да си каля гумите човекът? Аре, пешеходците да одат да плуват! Хахахаха!  Sick

# 159
  • София
  • Мнения: 1 508
За тези, които не са го чели или се съмняват, могат да го намерят на сайта на КАТ,  раздел XIX, чл.94 (3) например.

SV, точно в този член пише, че може да се паркира, ако се оставя разстояние от най-малко 2 метра за преминаване на пешеходци.

Честно казано, аз напоследък такова нещо не съм виждала, най-често свободното разстояние е не повече от 15-20-30см.

# 160
  • Мнения: 80
Аз живея на такова място , че всеки ден колегите шофьори ме задънват и паркират като идиоти! Вчера за пореден път на 100 маневри изкарах колата без да ударя другата. Следващият път вече ще разкрася нечий фар или броня! Пък като пешеходец да не говоря, ако спиш сутринта и бавно напредваш по тротоара за работа , все някой ще се намери да те побутне отзад , за да стигнеш по бързо!!!! Wink

# 161
  • Мнения: 5 370
[В нищо подобно не желая да те убеждавам. Говоря като човек, който най-редовно, в уредената Америка, се мота да намери платено или безплатно място дори и в нашия не толкова голям град и често-често предпочита пеша или по-дългия път в натъпкания влак пред джиткането с Хондата.

Просто се откажете от мечтата, че ще ходите и до кенефа с колата и ще има къде да паркирате от воле. Няма такъв филм.
A така сега!!! Значи, големи и уредени градове имало било само в Америка. Mr. Green Mr. Green
Добре беееееее.....добре ми стартира денят. Joy

# 162
  • Мнения: 5 370
Така....понеже дотук имаше само преливане от пусто в празно, ето какво ПЪРВО трябва да се направи, че тогава да се дири сметка от спрелите накриво шофьори:
1. Завършване на метрото от край до край (имам предвид до спирката, дето уж щяла да бъде до Технополис). Тогава доста хора ще се пооткажат от автомобилите и изнервящото висене в задръствания по Цариградско .
2. Ограничения за паркиране в центъра - както в Лондон, например ( ха ха, я да видим кой ще подскокне сега?) Mr. Green Не може Сульо и Пульо по всякакъв повод да си паркират " колите до кенефа" , както се изрази някой по-горе. В центъра-пеша. При спешни ситуации - болни, трудноподвижни и т.н.-друг режим на придвижване.
3. Всяка фирма/компания да БЪДЕ ЗАДЪЛЖЕНА  да осигури места за паркиране на служителите си. НЕ ми казвайте, че е невъзможно само. Служителите от фирмата на мъжа ми винаги са имали паркинг на разположение (всички са с коли). Да не ви давам пример с една мноооого известна компания с денонощен режим на работа, чиито служители пълнят с колите си тротоарите по всички околни улици.

# 163
  • София
  • Мнения: 1 508
Напълно подкрепям, по всички точки  Peace

Аз с нетърпение чакам метрото да стигне до Младост  Simple Smile

# 164
  • Мнения: 289
3. Всяка фирма/компания да БЪДЕ ЗАДЪЛЖЕНА  да осигури места за паркиране на служителите си. НЕ ми казвайте, че е невъзможно само. Служителите от фирмата на мъжа ми винаги са имали паркинг на разположение (всички са с коли). Да не ви давам пример с една мноооого известна компания с денонощен режим на работа, чиито служители пълнят с колите си тротоарите по всички околни улици.

Преди месец - два главния архитект на София каза, че всички служебни парко места щели да се премахнат. По този начин щяло да има повече места за паркиране..

Общи условия

Активация на акаунт