КАК ДА СТАНА ДОНОР ?/ КАК ДА НАМЕРЯ ДОНОРСКА ЯЙЦЕКЛЕТКА ?

  • 129 951
  • 758
  •   1
Отговори
# 675
  • UK
  • Мнения: 5 999
Не разбирам защо донорките, при търсене на реципиент, посочват кръвната си група? Ако става дума за донорство на еякулат, разбираемо, тъй като детето приема кръвната група на бащата, но в този случай? Или има отношение към имплантацията?
Аз не съм я посочвала, но досега от клиниките, в които съм била винаги са ми я искали Crazy

# 676
  • Мнения: 2 263
Някой чака ли ДЯ от Надежда? Нещо не записват часове, вече 2-ри месец? Какво ли става?

# 677
  • UK
  • Мнения: 5 999
Някой чака ли ДЯ от Надежда? Нещо не записват часове, вече 2-ри месец? Какво ли става?
Аз, НЕ чакам за Надежда, но как не записват часове? А и включване в донорската им програма не е с час newsm78 просто, трябва да си вземете от секретарките (преди бяха на 4 етаж в администрацията) една папка с всички документи и попълнена да я върнете, пак там Hug

# 678
  • Мнения: 7 488
Всички секретарки в новата болница са на първи етаж  Naughty

# 679
  • Мнения: 6
Здравейте,
Имам 1-2 публикации във форума, в които отправих молба към всички, които искат да ми помогнат. Накратко - искаме да си имаме детенце, но не съм първа младост и имам нужда от донорски яйцеклетки. Бях в клиника, казано ми е, че ще бъде направен опит ин витро, но нямат в момента донори на яйцеклетки и ако аз мога да намеря ще бъде добре. Аз не мога да намеря - нито роднина, защото и те като мен са вече на възраст, нито пък приятели.
Единствената ми надежда е тук - някой да ми пише, кръвна група А+. Пиша кръвната група, защото ми казаха, че трябвало да бъде същата кръвна група.
Някой знае ли със сигурност дали трябва донора и реципиента да са от една кръвна група или може да бъде и друга кръвна група?
Моля ви всички, които могат да ми помогнат, пишете тук или на електронната поща.
Моля ви.

# 680
  • Варна
  • Мнения: 2 341
Със сигурност не е задължително кръвната група на донорката и рецепиентката да съвпадат. Аз лично съм В (-), която е много рядка, но станах донор на жена, която беше различна кръвна група. Не са ни поставяли такова условие.
Пожелавам Ви успех! Hug

# 681
  • Мнения: 9
Кръвната група е важна, но не е задължително да е същата като вашата. Важно е и тази на партньора.

# 682
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Явно са малко жените под 34 с живородено дете които искат да са донори и са наясно с проблемите на стерилитета?!?!

Аз например имам желание за донорство, но родих на 33 г., ин витро, и сега преминавам възрастовата граница макар да имам ЯР за похвала (при лимитиран цикъл ин витро направих 19 Я ..)

Както и да е, ако на някой му е спешно на разположение съм вече, т.к. не кърмя малките диванета от декември  Hug Да са живи и здрави!

# 683
  • Мнения: 149
Някой чака ли ДЯ от Надежда? Нещо не записват часове, вече 2-ри месец? Какво ли става?
Аз, НЕ чакам за Надежда, но как не записват часове? А и включване в донорската им програма не е с час newsm78 просто, трябва да си вземете от секретарките (преди бяха на 4 етаж в администрацията) една папка с всички документи и попълнена да я върнете, пак там Hug

Аз чакам ДЯ като в момента съм с блокираща инжекция и чакам да ми се обадят за да започна естрофем и др. може би и после трансфер.Комуникирам си със  още две момичета- едното чака за замразен трансфер за другата седмица,а другото е все още в подготовка и прегледи.Документите си ги подадох октомври 2012 и от тогава всеки месец съм на преглед- по различни причини нещата малко се проточиха във времето,но вървим към процедура.Незнам какво имаш предвид,че не дават часове- може пък в момента и заради дарителската кампания на радио Витоша,където дариха 5 безплатни процедури с ДЯ да са спрели със стартиране на  нови процедури с ДЯ  Thinking

# 684
  • Мнения: 273
Имам желание за донорство,понеже се чака много,докато се намери донор,затова пиша тук,ако някой иска нека ми пише.Аз съм 0+.

# 685
  • Мнения: 149
Имам желание за донорство,понеже се чака много,докато се намери донор,затова пиша тук,ако някой иска нека ми пише.Аз съм 0+.
[/quot

Момичета,ако има желаещи да станат донори бих ви посъветвала да се свържете с Милена от Тройка на разсъмване-радио Витоша -troika@bssmedia.bg, milena@radiovitosha.com или с фондация Искам бебе- Радина Велчева.Те ще ви обеснят всичко свързано с донорството и ще ви насочат към някоя клиника.Аз поне незнам да е възможно сам да си търсиш и водиш донор,освен ако не ти е по роднинска линия.Това е работа на клиниките.Поне моята информация по въпроса е такава.
Благодаря все пак за проявения интерес.

# 686
  • Мнения: 6
Здравейте,
Имам 1-2 публикации във форума, в които отправих молба към всички, които искат да ми помогнат. Накратко - искаме да си имаме детенце, но не съм първа младост и имам нужда от донорски яйцеклетки. Бях в клиника, казано ми е, че ще бъде направен опит ин витро, но нямат в момента донори на яйцеклетки и ако аз мога да намеря ще бъде добре. Аз не мога да намеря - нито роднина, защото и те като мен са вече на възраст, нито пък приятели.
Единствената ми надежда е тук - някой да ми пише, кръвна група А+.
Моля ви всички, които могат да ми помогнат, пишете тук или на електронната поща.
Моля ви.


# 687
  • София
  • Мнения: 16 691
vsecarica, проучвала ли си клиниките в чужбина, които се занимават основно с донорски програми- там не се чака дълго. Струва ми се по-удачен вариант. Успех ти желая в борбата!  bouquet

# 688
  • UK
  • Мнения: 5 999
Здравейте,
Имам 1-2 публикации във форума, в които отправих молба към всички, които искат да ми помогнат. Накратко - искаме да си имаме детенце, но не съм първа младост и имам нужда от донорски яйцеклетки. Бях в клиника, казано ми е, че ще бъде направен опит ин витро, но нямат в момента донори на яйцеклетки и ако аз мога да намеря ще бъде добре. Аз не мога да намеря - нито роднина, защото и те като мен са вече на възраст, нито пък приятели.
Единствената ми надежда е тук - някой да ми пише, кръвна група А+.
Моля ви всички, които могат да ми помогнат, пишете тук или на електронната поща.
Моля ви.




В клиника Селена Пловдив се чака от порядъка на 3-4 месеца също, аз успях там Peace

# 689
  • Мнения: 21
Здравейте и от мен,
В момента съм по ДП в Надежда с блокаж и от 21.05 пия естрофем , на 30.05 бях за последно на преглед и лигавицата ми беше 9 м тогава ми казаха да чакам да ми се обадят кога мъжа ми да отиде да дава материал. Притеснението ми е , че до сега никой не ми е звънял още и не знам какво да правя и на кой да се обадя , днес звънях на регистратурата но от там ми казаха да чакам щом така са казали! Другото е че, от 10.06 трябва да почна дуфастон за 10 дни и не запомних дали трябва да продължа с естрофема или да го спра. Моля ако някой е минал по тоя път да ми отговори кога са му се обадили и как е протекло всичко. Благодаря ви

Общи условия

Активация на акаунт