за въвежането на пюрета....

  • 1 736
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 753
Зависи дали искаш да заместиш хранене.... Аз захранвам без заместване на хранене с пюрета на Хип... Започнах със зеленчукови, защото са по-гадни и децата не ги искат, ако вече са опитали плодови... Първо дадох морковено пюре... Може да се почне и с тиква, Хип имат и няколко еднокомпонентни.... Както са ти казали момичетата, задължително само един нов компонент се внася... С двукомпонентните (например морков и картоф) първо се внася само единия (морков) и след няколко дни може да се дава двукомпонентното пюре (морков и картоф) като в случая моркова е внесен и новото е картофа... С плодовите е същото... Ако внесеш първо ябълка, може второто пюре да е комбинирано ябълка и банан, като само банана е нов... Не го обясних много добре, но се надявам, че се досещаш...  Peace

# 16
  • Мнения: 7
Може ли да се включа с един въпрос?Аз отскоро захранвам моето дете с плодово пюре,много майки казват че заместват с плодово пюре едно хранене.Аз пробвах,но след час и половина детето беше гладно.Препоръчаха ми да слагам в пюрето лъжичка АМ суха смес.Някой правил ли е така?Моля да сподели

# 17
  • София
  • Мнения: 15 220
Да, може да слагаш АМ в плодовото пюре. Така може да го дадеш за следобедна закуска. Но не вярвам да е достатъчно засищащо за детето.
Аз не съм замествала хранене с плодово пюре.

# 18
  • БУРГАС
  • Мнения: 25
Плодовото пюре не замества хранене,но можеш да пробваш с т.нар."шейк" АМ+плодово пюре в съотношение 2:1 или1:1,но ще трябва да го даваш с шише

# 19
  • Мнения: 105
И аз съм на вълна - захранване. Миналата седмица започнах със домашно приготвен картоф- 3дни, като увеличавах количеството с по две лъжички. После 3-дни - морков(много й хареса), след това започнах картоф и тиква и вече изяжда едно от най-мъничките бурканчета на хип.
Вчера, обаче започнах да й давам и по малко пюре от сливи(слетобед  по 3-4 лъжички) Засега ги приема без проблем. По нататък смятам да продължавам горе долу по същата схема - на 3-4 дни да въвеждам нещо ново.

# 20
  • Мнения: 14
Аз замествам обедното  хранене с плодово пюре + АМ (по равно). От 2 дни  съм започнала да давам зеленч.. пюре на обяд, а плодовото след обяд + АМ, както казах. Но педиатърката ми каза, че ако в зеленч. пюре няма мляко, аз да добавям АМ в съотношение 2:1 (пюрето 2 пъти повече от млякото). И става много сложно за мен.....

Общи условия

Активация на акаунт