Удрящо и блъскащо дете

  • 2 387
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
vektra, стоиш неотлъчно до него, готова да спреш атаката когато виждаш, че натам се е тръгнало. Само  "така боли", "не" и физическото отстраняване обаче, едва ли ще е достатъчно, за да разбре детето какво се иска от него.  То има нужда да му се покаже какво ДА направи. И тук е най-трудното - да го наблюдаваш, да видиш какво точно изразява/иска с поведението си и да му покажеш приемливия алтернативен вариант. Може това да е, примерно, опит да комуникира с децата, да привлече внимание, един вид "Хайде да си играем", "Здравей" или нещо такова.  Обясняваш, че не е това начинът, и му казваш, какво да прави:  кажи "Хайде да  играем", да речем.

Големият ми син изразяваше радостта си към мъника като го стискаше силно. Ние го учихме как се гушка и милва. Внимателно и леко. Гушкахме и милвахме плюшени играчки, гушкаше и милваше нас, ние гушкахме и милвахме него, и така докато се научи. Беше започнал да ни удря, търсейки вниманието ни. Показвахме, че може да дойде да ни хване за ръка или просто да извика "мамо" или "тате". Иска обаче много постоянство, търпение и контролиране на собствените ни емоции, защото нашето раздразнение, избухливост само влошават нещата. С добро, но твърдо и уверено - това за мен е подходът.

# 31
  • Мнения: 1 312
Синът ми отскоро започна да бута другите деца,та и аз съм в кюпа на притеснените.
Не се бие,към нас агресия не проявява,направи ли беля и двамата с баща му го играем "лошото ченге",обаче от време на време проявява някаква форма на агресия.
Не е заради играчки-почти винаги ги споделя,не е ревнив,не си пази територията,забелязвам,че за него това е игра и се забавлява ако и другото дете му отвърне-ако пасува и той спира.
Обаче направя ли забележка веднага отива и прегръща детето,целува го по бузата и го милва по главата.
Без да го карам и подстрекавам-просто ясно осъзнава,че така не трябва.
Миналата седмица бяхме на гости на приятели,чието дете е с половин година по-голямо и на второто бутане просто помолих приятелката ми да му се скара.
Понеже му дойде доста изненадващо веднага се спря и в следващите 4 часа имаше мир и спокойствие за цялата компания.
Вчера пак оторизирах другата майка да направи забележка и ефекта беше същият-спря и се заиграха все едно нищо не е било.
Та си мисля,че родителите в един момент може да не са чак такива авторитети в очите на детето си,особено ако често му правят забележки,а непознатите хора биха могли да бъдат помощници във възпитанието.
Сега синът ми знае,че не трябва да бута децата,понеже ги боли и е лошо да се нараняват,но и защото майките на тези деца ще му се карат и няма да му дават да си играе с тях.

# 32
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ХАКИБА, прекрасно наблюдение
както съм писалао - при нас с моята приятелка също е така - оторизирани можем да направим забележка когато излезнат нещата извън контрол...спестяваме си викане, каране и постоянно бдене над личното отроче
даже новата тактика е - който се кара - прави го и сдвамата...не ги делим, да се чувстват равни и да взимат вучастие в прегрешението на другия...така ще се замислят и те дали да правят бели...още не съм видяла крайния резултата на тази тактика но пробвам

иначе ХАКИБА, като отговор на въпроса ти защо все пак детето е агресивно - нормално е
ние винаги ли сме спокойни? та те дори от радост им се уморяват мозъчетата понякога...и за мен доза агресия е НОРМАЛНА и ЖЕЛАТЕЛНА - едно напълно кротко дете буди в мен въпроси дали всичко му е ок
сина бе силон подтиснат от агресията ми кгато Мими се роди - в резултат имах перфектно и добре възпитано дете - само да го погледан и вече знае какво искам...но това е силно обработена психика...
та в детето трябва да има известна лека доза агресия ,когато то ее неразположено, когато иска нещо и се инати, когато си отстоява правата и желанията....но известна доза...а не постоянна такава
така, че ХАКИБА, за мен вашето дете е здаво и добре развиващо се както го описвате с напълно нормални реакции

# 33
  • Мнения: 9 814
И все пак твоето дете с нищо ли не е провокирало това момиченце?!
По принцип децата имат такива  "агресивни" периоди, когато доказват себе си пред по-малките деца.
Като те притеснява поведението на това дете просто не го събирай с твоето.

# 34
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Az съм майка на побойник.
Абсолютно нищо не помага.
Наказан,дърпане на уши,бой по дупето,говорене.
От нашата площадка не излизаме ,защото ме е срам да не направи някоя беля.
Просто се надявам тоя период да отмине. Confused
Наистина който няма такова палаво дете не знае за какво става на въпрос и колко ни е трудно.
Но както казват старите хора ''Палаво дете,здраво дете''
Да са ни живи и здрави и майките с кротки деца по-търпеливи  bouquet

# 35
  • Мнения: 9 052

Абсолютно нищо не помага.
Наказан,дърпане на уши,бой по дупето,говорене.
От нашата площадка не излизаме ,защото ме е срам да не направи някоя беля.

Това всичкото ако си го приложиля нищо чудно да не исакшда иzлеzеш пред хората. То не само не помага , но и вреди. Опитай с галене, купуване на подарък, купуване на сладолед, радост и похвала и награда zа добрите постъпки ...

# 36
  • Мнения: 1 312

Абсолютно нищо не помага.
Наказан,дърпане на уши,бой по дупето,говорене.
От нашата площадка не излизаме ,защото ме е срам да не направи някоя беля.

Това всичкото ако си го приложиля нищо чудно да не исакшда иzлеzеш пред хората. То не само не помага , но и вреди. Опитай с галене, купуване на подарък, купуване на сладолед, радост и похвала и награда zа добрите постъпки ...

Офффффф......
Имам чувството понякога,че пускаш с търсачката думата "бой" и където ти излязат резултати бързаш да се намесиш и да раздаваш правосъдие.
Аман от нравоучения Naughty и виртуални съдилища Crossing Arms

# 37
  • Мнения: 9 052


Офффффф......
Имам чувството понякога,че пускаш с търсачката думата "бой" и където ти излязат резултати бързаш да се намесиш и да раздаваш правосъдие.
Аман от нравоучения Naughty и виртуални съдилища Crossing Arms

Хакиба, твърде чЕсто ще иzлеzе думата бой, ако пусна търсачката в нашите деца. Жалко.   Защо ли доста малки го прилагат с цел мотивация, а ефекта в същност е демотивация. Ако искаш да мотивирашнякого да направи нещо хубаво му предлагаш нещо, което харесва ... не го биеш?

# 38
  • Мнения: 1 312


Офффффф......
Имам чувството понякога,че пускаш с търсачката думата "бой" и където ти излязат резултати бързаш да се намесиш и да раздаваш правосъдие.
Аман от нравоучения Naughty и виртуални съдилища Crossing Arms

Хакиба, твърде чЕсто ще иzлеzе думата бой, ако пусна търсачката в нашите деца. Жалко.   Защо ли доста малки го прилагат с цел мотивация, а ефекта в същност е демотивация. Ако искаш да мотивирашнякого да направи нещо хубаво му предлагаш нещо, което харесва ... не го биеш?
Виж сега-на мен ми е ясно.
Както и на много от списващите тук.
В този форум претендираме,че сме що годе интелигентни и попрочели туй онуй хора.
Това,че го осъзнаваме не изключва възможността да се отклоним понякога от правият път и да предприемем погрешната тактика.
Досадно е обаче,когато някой постоянно ти го натяква и прави забележки сякаш е застрахован от подобни криввания(незнам как се пише тази дума,забележките си ги спестете).
Ми и аз знам,че от шоколада ми се увеличава гъзунката,ама си го хапвам от време на време.

# 39
  • София
  • Мнения: 38 505
Да се включа и аз, че Габи също не е от най-кротките. Още не можеше да ходи или да говори, но хапеше и млатеше наред.
При нас много помогнаха учителките от детската градина.
Хапането спря окончателно от началото на годината, а боя е рядко явление.
Детето вече разбира като му обяснявам и ми се извинява, като и се разсърдя, след като ме е ударила.

# 40
  • Мнения: 9 052
тук не става въпрос zа отвреме на време, просто не видях на жената да е опивсала друга подтикваща доброто поведение тактика, освен
"Абсолютно нищо не помага.
Наказан,дърпане на уши,бой по дупето,говорене."
ми zащо да не и предложа малко да попромени подхода, който явно е погрешен?
ЗА това, че всеки могат да го иzбият чивиите не спорим, съгласна.

# 41
  • Мнения: 1 174
Преди два дни писах отговор по тук, но с проблемният ми модем и интернетът се скапа и така и не се публикува мнението ми...

По темата:
Наскоро имахме няколко подобни случая на налитане  и блъскане от други момченца и момиченца с дъщеричката ми и деца на мои приятелки.Няма да ги описвам отново, само ще се съглася с отговора на Анда от първа страница, че начин да се покаже, че "така не се прави" винаги има.Нужно е само родителите постоянно и безпристрастно да участват в игрите и заниманията на своите малки.Да проявяват много загриженост и най-вече обич към тях, но така да се отнасят и към останалите малчугани по детски площадки и кътове.Не случайно ни се дават тези две години майчинство - за пълно отдаване при отглеждането и възпитаването на рожбите ни.
Против агресията съм, но за мен тя е нормална проява у малките на подобна възраст като една-две или три годинки, както една мама по-горе бе писала и ако не искаме децата ни да я развиват, т.е. да остават неудовлетворвни от околните в най-хубвото за тях - игрите и общите занимания, както и от лошо отношение на възрастни и родители, ще е повече от добре и полезно, да ги наблюдаваме  постоянно и да участваме, като показваме какво е добро и хубаво.Нашето поведение, като големи хора е най-добрият пример за тях.

# 42
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Цитат
Това всичкото ако си го приложиля нищо чудно да не исакшда иzлеzеш пред хората. То не само не помага , но и вреди. Опитай с галене, купуване на подарък, купуване на сладолед, радост и похвала и награда zа добрите постъпки ...
И това не става .
В никакъв случай не съм се притеснила ,че де детето ми не е добре.
Просто е по -палаво .За мен този период ,ще мине и всичко ,ще си дойде на място.
Надявам се и детската градина да му повлияе добре.

# 43
  • Мнения: 639
Нужно е само родителите постоянно и безпристрастно да участват в игрите и заниманията на своите малки.Да проявяват много загриженост и най-вече обич към тях, но така да се отнасят и към останалите малчугани по детски площадки и кътове.
Против агресията съм, но за мен тя е нормална проява у малките на подобна възраст като една-две или три годинки, както една мама по-горе бе писала и ако не искаме децата ни да я развиват, т.е. да остават неудовлетворвни от околните в най-хубвото за тях - игрите и общите занимания, както и от лошо отношение на възрастни и родители, ще е повече от добре и полезно, да ги наблюдаваме  постоянно и да участваме, като показваме какво е добро и хубаво.Нашето поведение, като големи хора е най-добрият пример за тях.
Браво Peace  202uu
Знаеш ли колко ми се иска да виждам по-често по градинки и детски кътове майки като теб!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт